paykasa astropay astropay astropay seo ankara travesti sakarya travesti istanbul evden eve nakliyat nakliyat fiyatları

OTİZMLİ ÇOCUKLAR UNUTULMASIN!

24 Şubat 2017 13:50
OTİZMLİ ÇOCUKLAR UNUTULMASIN!

Eskişehirli otizmli çocuklar ve velileri, Otizmli Çocuklar Farkındalık Derneği (OFDER)'de toplanarak, otizmli çocuklar için, 'Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi' kurulmasını ve 'Otizm Eylem Planı'nın uygulanmasını istediklerini açıkladılar.


Toplanan grup adına bir açıklama yapan Eskişehir Otizimli Çocuklar Farkındalık Derneği Başkanı Telat Türeli, otizmli çocukların topluma kazandırılması arzuladıklarını, bu çocukların kişiler arası iletişimde sorun yaşadığını anlattı. Otizmli çocukların sosyal ilişkileri ve sosyal gelişiminin diğer çocuklardan farklı olduğunu anlatan Türeli, “İlgi alanları ve faaliyetleri kısıtlı ve yineleyicidir. Otizm de en önemli aşama erken tanıdır. Erken tanıdan sonra bireylerde eğitim uygun şekilde yapılandırıldığında önemli ilerlemeler kaydedilmektedir. Eskişehir'de Otizmli Çocuklar için, 'Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'nin kurulmasını ve 'Otizm Eylem Planı'nın uygulanmasını yetkililerden bekliyoruz. Bu eylem planında herkesin sorumlulukları var. Bu isteklerimiz gerçekleşirse, otizmli çocuklar iyi bir şekilde eğitim alır ve topluma kazandırılır. Amacımız; otizmli çocukların erken tanı ve eğitim konularında ailelerine destek veriyoruz ve bağımsız olarak toplumsal yaşama katılmalarını ve önündeki engelleri kaldırılmasını sağlıyoruz. Erken tanı ve eğitim konularında ailelerine destek veriyoruz. Derneğimize 75 otizmli çocukların velileri, 22 kişi de gönüllü üyelerimiz var. Derneğimizde otizmli çocuklar için spor salonları, çeşitli oyuncaklar, iş eğitimi dalında da çocukların yapabileceği boncuklar bulunmaktadır ve otizmli çocuklar bunlarla uğraşarak vakit geçirmektedirler. Ayrıca, otizmli çocukların velileri de, ilgi ve yetenekleri dalında iş eğitimi dalında, öğretmen eşliğinde dernek binasında hobi ve terapi amaçlı el işleri yapıyorlar'' dedi.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

ESKİŞEHİR'İN FİNAL GURURU
ESKİŞEHİR'İN FİNAL GURURU
Eskişehir, Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen şehircilik projeleri ile Dünya’nın dört bir yanından 115 kentin yaklaşık 200 projeyle yarıştığı WRI Ross Ödülü’nde finale kaldı.
DEMOKRAT VE GÜVELİ ŞEHİR
DEMOKRAT VE GÜVELİ ŞEHİR
Erasmus Plus Öğrencileri, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’u ziyaret etti. Odunpazarı Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleşen ziyarette 6 ülkeden 42 katılımcı yer aldı.
MUHTARLARDAN  BÜYÜKERŞEN’E TEŞEKKÜR
MUHTARLARDAN BÜYÜKERŞEN’E TEŞEKKÜR
Tepebaşı İlçesi Gazipaşa Mahalle Muhtarı Gülnazik Yüksel ve Mihalıççık İlçesi Kayı Mahalle Muhtarı Hüseyin Geren Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’e, gerçekleştirilen altyapı çalışmalarından dolayı teşekkür ziyaretinde bulundu.
CAN DOSTLARINA GÜZEL DESTEK
CAN DOSTLARINA GÜZEL DESTEK
Edebali Anadolu Lisesi öğrencileri, soğuyan hava ile birlikte yemek bulmakta zorlanan sokak canlıları için gönüllü öğretmenlerinin de desteği ile bir farkındalık çalışması başlattı.
AHMET SİVRİ'NİN ACI GÜNÜ
AHMET SİVRİ'NİN ACI GÜNÜ
AK Parti Tepebaşı Belediye Başkan aday adayı Ahmet Sivri’nin annesi Hafize Sivri son yolculuğuna uğurlandı.
SIKINTILARI BİLİYORUZ
SIKINTILARI BİLİYORUZ
AK Parti İl Başkanı Zihni Çalışkan esnaf ziyaretlerine devam ediyor. Geçtiğimiz gün Asarcıklı Caddesi’nde bulunan esnafları ziyaret eden Çalışkan, vatandaşlarla sohbet etti.
SARAR'I GEZDİLER
SARAR'I GEZDİLER
Ankara Merkezli İslam Ülkeleri İstatistik, Ekonomik, Sosyal Araştırmalar ve Eğitim Merkezi Genel Müdürü Büyük Elçi Musa Kulaklıkaya, BEBKA Genel Sekreteri İsmail Gerim ve Mehmet Fatih Serenli Sarar'ı ziyaret etti.
İÇİMDEKİ KADINLAR BEĞENİ TOPLADI
İÇİMDEKİ KADINLAR BEĞENİ TOPLADI
Ressam Eda Baran’ın İçimdeki Kadınlar Resim Sergisi, Büyükşehir Belediyesi Kent Müzeleri Kompleksi Sergi Salonu’nda açıldı.
DENEYİMLERİNİ PAYLAŞTI
DENEYİMLERİNİ PAYLAŞTI
2017 Yılın Dünya Basın Fotoğrafı Ödülü’nü kazanan usta gazeteci Burhan Özbilici, Anadolu Üniversitesi’nde genç gazeteci adayları ile buluştu.