ORMANLAR İÇİN MÜFTÜLÜKLE PROTOKOL

23 Mayıs 2018 16:36
ORMANLAR İÇİN MÜFTÜLÜKLE PROTOKOL

Eskişehir Orman Bölge Müdürlüğü ile İl Müftülüğü arasında bir protokol yapıldı. Protokol ile Eskişehir ilindeki Cami, Kuran kursu, Müftülük hizmet binalarının bahçelerinin ağaçlandırılması, çevre düzenlemesi yapılması Orman teşkilatınca yapılacak. Müftülükte ağaç ve ormanın önemini anlatacak.

5 yıllık bir süreyi kapsayan protokolün imza töreni için Orman Bölge Müdürü Recep Temel ve İl Müftüsü Bekir Gerek bir araya geldi. Bölge Müdürü Recep Temel “İbadethane ve dini mekânlardan ağaçlandırmaya ihtiyacı olanları tespit edilerek fidan dikim mevsimlerinde ağaçlandıracağız ve yıl boyu bakımları için destek vereceğiz” dedi. Sayın Temel, Orman teşkilatı olarak Okul, hastane ve kamu kurum bahçelerini de ağaçlandırdıklarını ifade etti. Eskişehir İl Müftüsü Bekir Gerek ’de Orman Teşkilatına teşekkür ederek “Biz de bütün Camilerde uygun zamanlarda ağacın, ormanın önemini belirten, orman yangınlarına dikkat çeken hutbeler vereceğiz. Kuran kurslarında da çocuklara orman ve doğa sevgisi aşılayacağız” dedi.

Yorumlar (3) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

MEZARCI

24 Mayıs 2018 14:02
Cevremizi islami sartlara göre yesillendirelim örnegin cami avlusuna ayi pencesi yada deve tabani olmaz peygamber kilici, melek otu yada saray cicegi uygun olur.

işçi

25 Mayıs 2018 08:00
16 yıldır ülkede yeşil alan bırakmadınız.gerekli gereksiz her tarafa avm, rezidans doldurdumuz. beton ekonomisi yarattınız.parayı toprağa gömdünüz. Bunun neticesinde ekonomik kriz kapıda.dünya bilişimle ,teknojiyle büyürken siz inşaatla büyümeye çalıştınız.artık TAMAM.

veli

24 Mayıs 2018 16:17
Camilerin ağaçlandırılması 5 yıllık bir süreci kapsayacakmış. Millet alışverişde görsün.
HAMBURGER İÇİN 18 SAAT BEKLEDİLER
HAMBURGER İÇİN 18 SAAT BEKLEDİLER
İngiltere'nin başkenti Londra'da binlerce kişi, kentte ilk şubesini açan Asya merkezli fast-food firmasının önünde hamburger ve tavukburger alabilmek için saatlerce bekledi.
SÜLLÜ'NÜN SAMSUN TEMASLARI
SÜLLÜ'NÜN SAMSUN TEMASLARI
CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü, aday belirleme süreci ile ilgili olarak Genel Merkez tarafından görevlendirildiği Samsun’da sivil toplum kuruluşları, sendikalar ve odalar ile bir araya geldi.
ÇALIŞKAN'DAN  SEYİTGAZİ ZİYARETİ
ÇALIŞKAN'DAN SEYİTGAZİ ZİYARETİ
AK Parti İl Başkanı Zihni Çalışkan ve yönetim kurulu üyeleri Seyitgazi’de bir dizi ziyaretlerde bulundu.
ÖĞRENCİLERE  HOŞGELDİN ETKİNLİĞİ
ÖĞRENCİLERE HOŞGELDİN ETKİNLİĞİ
Makina Mühendisleri Odası tarafından Endüstri Mühendisliği Bölümü 1. sınıf öğrencilerine yönelik “Bölüme Hoşgeldin Buluşması” etkinliği gerçekleştirildi.
TGB PANEL DÜZENLEYECEK
TGB PANEL DÜZENLEYECEK
Türkiye Gençlik Birliği Temsilcisi Yunus Emre Özgün, yarın ekonomik prangalardan kurtulmanın yollarını tartışacakları panel gerçekleştireceklerini söyledi.
ETO ÜYELERİ  FUARA KATILDI
ETO ÜYELERİ FUARA KATILDI
Eskişehir Ticaret Odası’nın gelinlik, mefruşat ve hazır giyim sektöründe faaliyet gösteren üyeleri İzmir’de düzenlenen Fashion Prime fuarını ziyaret etti.
SORKUN ÇÖMLEĞİNİN  HİKAYESİ ANLATILDI
SORKUN ÇÖMLEĞİNİN HİKAYESİ ANLATILDI
Eskişehir Ticaret Odasında bünyesinde faaliyetlerini sürdüren AB Bilgi Merkezi, 2018 Avrupa Kültürel Miras yılı kapsamında, Sorkun Çömleği kitabı yayınladı.
MİHALIÇÇIK'IN  ÇEHRESİ DEĞİŞİYOR
MİHALIÇÇIK'IN ÇEHRESİ DEĞİŞİYOR
Büyükşehir Belediyesi, Mihalıççık ilçe merkezindeki cadde ve meydanda asfalt çalışması gerçekleştirdi.
  HAMAMYOLU'NA  'KEDİ EVLERİ' KONULDU
HAMAMYOLU'NA 'KEDİ EVLERİ' KONULDU
Odunpazarı Belediyesi, Haluk Levent tarafından kurulan ve Türkiye çapında bir örgütlenmeye sahip olan ‘Ahbap’ ile çalışmalarına devam ediyor.