ORMANLAR İÇİN MÜFTÜLÜKLE PROTOKOL

23 Mayıs 2018 16:36
ORMANLAR İÇİN MÜFTÜLÜKLE PROTOKOL

Eskişehir Orman Bölge Müdürlüğü ile İl Müftülüğü arasında bir protokol yapıldı. Protokol ile Eskişehir ilindeki Cami, Kuran kursu, Müftülük hizmet binalarının bahçelerinin ağaçlandırılması, çevre düzenlemesi yapılması Orman teşkilatınca yapılacak. Müftülükte ağaç ve ormanın önemini anlatacak.

5 yıllık bir süreyi kapsayan protokolün imza töreni için Orman Bölge Müdürü Recep Temel ve İl Müftüsü Bekir Gerek bir araya geldi. Bölge Müdürü Recep Temel “İbadethane ve dini mekânlardan ağaçlandırmaya ihtiyacı olanları tespit edilerek fidan dikim mevsimlerinde ağaçlandıracağız ve yıl boyu bakımları için destek vereceğiz” dedi. Sayın Temel, Orman teşkilatı olarak Okul, hastane ve kamu kurum bahçelerini de ağaçlandırdıklarını ifade etti. Eskişehir İl Müftüsü Bekir Gerek ’de Orman Teşkilatına teşekkür ederek “Biz de bütün Camilerde uygun zamanlarda ağacın, ormanın önemini belirten, orman yangınlarına dikkat çeken hutbeler vereceğiz. Kuran kurslarında da çocuklara orman ve doğa sevgisi aşılayacağız” dedi.

Yorumlar (3) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

MEZARCI

24 Mayıs 2018 14:02
Cevremizi islami sartlara göre yesillendirelim örnegin cami avlusuna ayi pencesi yada deve tabani olmaz peygamber kilici, melek otu yada saray cicegi uygun olur.

işçi

25 Mayıs 2018 08:00
16 yıldır ülkede yeşil alan bırakmadınız.gerekli gereksiz her tarafa avm, rezidans doldurdumuz. beton ekonomisi yarattınız.parayı toprağa gömdünüz. Bunun neticesinde ekonomik kriz kapıda.dünya bilişimle ,teknojiyle büyürken siz inşaatla büyümeye çalıştınız.artık TAMAM.

veli

24 Mayıs 2018 16:17
Camilerin ağaçlandırılması 5 yıllık bir süreci kapsayacakmış. Millet alışverişde görsün.
HÜCRE EVİ  OPERASYONU
HÜCRE EVİ OPERASYONU
Eskişehir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) hava kuvvetleri yapılanmasında "üniversite mezunları sorumlusu" olduğu değerlendirilen zanlı gözaltına alındı.
TEDAVİ EDİLDİLER DOĞAYA SALINDILAR
TEDAVİ EDİLDİLER DOĞAYA SALINDILAR
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tarafından hizmete sunulan Hayvanat Bahçesi'ne getirilen delice doğan, kulaklı orman baykuşu ve kerkenez tedavilerinin ardından doğaya salındı.
SAĞANAK YAĞIŞ HAYATI FELÇ ETTİ
SAĞANAK YAĞIŞ HAYATI FELÇ ETTİ
 Eskişehir'de aniden bastıran şiddetli yağmur ve dolu, kısa sürede hayatı felç etti. 
GASP ZANLILARI YARGI ÖNÜNDE
GASP ZANLILARI YARGI ÖNÜNDE
Atatürk Bulvarı'nda bir akaryakıt istasyonuna ait aracı durdurarak, araçtaki 300 bin TL'yi gasp ettikten sonra, çalışanların ellerini kelepçeleyerek kaçtığı iddia edilen polis ve diğer iki zanlı adliyeye sevk edildi.
İLÇELERİ GEZDİLER SORUNLARI DİNLEDİLER
İLÇELERİ GEZDİLER SORUNLARI DİNLEDİLER
CHP Eskişehir Milletvekili Adayları 24 Haziran öncesi çalışmalarını ilçelerde ve kırsal alanda yoğunlaştırarak Eskişehir’in tüm noktalarında vatandaşlarla bir araya geliyor. CHP'li adaylar vatandaşların sorunlarını dinledi.
TÜRKİYE KALKINACAK
TÜRKİYE KALKINACAK
AK Parti Eskişehir Milletvekili Nabi Avcı, Es Ağrılılar Kültür ve Dayanışma Derneği'ni (ESAĞDER) ziyaret etti. Avcı, önümüzdeki dönemde istikrar içinde kalkınan bir Türkiye olacak" dedi.
İÇ MİMARLARDAN YÖNETMELİK TEPKİSİ
İÇ MİMARLARDAN YÖNETMELİK TEPKİSİ
İç Mimarlar Odası Eskişehir Temsilcisi Esen Ünverdi, içmimarların temel mesleki ve insan haklarının ihlal edildiğini savunarak mevcut yönetmeliğe tepki gösterdi.
YENİDEN GÖZALTINDA
YENİDEN GÖZALTINDA
Eskişehir'de, dijital para sistemine yatırım yapma vaadiyle çok sayıda kişiyi dolandırdığı iddiasıyla gözaltına alınan ancak mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakılan şüpheli, yeniden gözaltına alındı.
 ÜLKENİN KADERİNİ  BELİRLEYECEĞİZ
ÜLKENİN KADERİNİ BELİRLEYECEĞİZ
CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, vatandaşların sandığa gidip oylarını kullanmaları çağrısında bulundu.