ORMANLAR İÇİN MÜFTÜLÜKLE PROTOKOL

23 Mayıs 2018 16:36
ORMANLAR İÇİN MÜFTÜLÜKLE PROTOKOL

Eskişehir Orman Bölge Müdürlüğü ile İl Müftülüğü arasında bir protokol yapıldı. Protokol ile Eskişehir ilindeki Cami, Kuran kursu, Müftülük hizmet binalarının bahçelerinin ağaçlandırılması, çevre düzenlemesi yapılması Orman teşkilatınca yapılacak. Müftülükte ağaç ve ormanın önemini anlatacak.

5 yıllık bir süreyi kapsayan protokolün imza töreni için Orman Bölge Müdürü Recep Temel ve İl Müftüsü Bekir Gerek bir araya geldi. Bölge Müdürü Recep Temel “İbadethane ve dini mekânlardan ağaçlandırmaya ihtiyacı olanları tespit edilerek fidan dikim mevsimlerinde ağaçlandıracağız ve yıl boyu bakımları için destek vereceğiz” dedi. Sayın Temel, Orman teşkilatı olarak Okul, hastane ve kamu kurum bahçelerini de ağaçlandırdıklarını ifade etti. Eskişehir İl Müftüsü Bekir Gerek ’de Orman Teşkilatına teşekkür ederek “Biz de bütün Camilerde uygun zamanlarda ağacın, ormanın önemini belirten, orman yangınlarına dikkat çeken hutbeler vereceğiz. Kuran kurslarında da çocuklara orman ve doğa sevgisi aşılayacağız” dedi.

Yorumlar (3) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

MEZARCI

24 Mayıs 2018 14:02
Cevremizi islami sartlara göre yesillendirelim örnegin cami avlusuna ayi pencesi yada deve tabani olmaz peygamber kilici, melek otu yada saray cicegi uygun olur.

işçi

25 Mayıs 2018 08:00
16 yıldır ülkede yeşil alan bırakmadınız.gerekli gereksiz her tarafa avm, rezidans doldurdumuz. beton ekonomisi yarattınız.parayı toprağa gömdünüz. Bunun neticesinde ekonomik kriz kapıda.dünya bilişimle ,teknojiyle büyürken siz inşaatla büyümeye çalıştınız.artık TAMAM.

veli

24 Mayıs 2018 16:17
Camilerin ağaçlandırılması 5 yıllık bir süreci kapsayacakmış. Millet alışverişde görsün.