ORMANLAR İÇİN MÜFTÜLÜKLE PROTOKOL

23 Mayıs 2018 16:36
ORMANLAR İÇİN MÜFTÜLÜKLE PROTOKOL

Eskişehir Orman Bölge Müdürlüğü ile İl Müftülüğü arasında bir protokol yapıldı. Protokol ile Eskişehir ilindeki Cami, Kuran kursu, Müftülük hizmet binalarının bahçelerinin ağaçlandırılması, çevre düzenlemesi yapılması Orman teşkilatınca yapılacak. Müftülükte ağaç ve ormanın önemini anlatacak.

5 yıllık bir süreyi kapsayan protokolün imza töreni için Orman Bölge Müdürü Recep Temel ve İl Müftüsü Bekir Gerek bir araya geldi. Bölge Müdürü Recep Temel “İbadethane ve dini mekânlardan ağaçlandırmaya ihtiyacı olanları tespit edilerek fidan dikim mevsimlerinde ağaçlandıracağız ve yıl boyu bakımları için destek vereceğiz” dedi. Sayın Temel, Orman teşkilatı olarak Okul, hastane ve kamu kurum bahçelerini de ağaçlandırdıklarını ifade etti. Eskişehir İl Müftüsü Bekir Gerek ’de Orman Teşkilatına teşekkür ederek “Biz de bütün Camilerde uygun zamanlarda ağacın, ormanın önemini belirten, orman yangınlarına dikkat çeken hutbeler vereceğiz. Kuran kurslarında da çocuklara orman ve doğa sevgisi aşılayacağız” dedi.

Yorumlar (3) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

MEZARCI

24 Mayıs 2018 14:02
Cevremizi islami sartlara göre yesillendirelim örnegin cami avlusuna ayi pencesi yada deve tabani olmaz peygamber kilici, melek otu yada saray cicegi uygun olur.

işçi

25 Mayıs 2018 08:00
16 yıldır ülkede yeşil alan bırakmadınız.gerekli gereksiz her tarafa avm, rezidans doldurdumuz. beton ekonomisi yarattınız.parayı toprağa gömdünüz. Bunun neticesinde ekonomik kriz kapıda.dünya bilişimle ,teknojiyle büyürken siz inşaatla büyümeye çalıştınız.artık TAMAM.

veli

24 Mayıs 2018 16:17
Camilerin ağaçlandırılması 5 yıllık bir süreci kapsayacakmış. Millet alışverişde görsün.
SERİNLEMEK İSTERKEN CANINDAN OLDU
SERİNLEMEK İSTERKEN CANINDAN OLDU
Eskişehir'de serinlemek için sulama kanalına girdiği iddia edilen çobanın cansız bedenine ulaşıldı.
ZİFTE SAPLANAN KÖPEKLER KURTARILDI
ZİFTE SAPLANAN KÖPEKLER KURTARILDI
Eskişehir'de saplandıkları ziftten çıkamayan iki yavru köpek, ölmek üzereyken itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı.
UYUŞTURUCU TACİRİ TUTUKLANDI
UYUŞTURUCU TACİRİ TUTUKLANDI
Kent merkezinde bir adrese yaılan operasyonda uyuşturucu madde ticareti yaptığı iddiasıyla gözaltına alınan kişi tutuklandı.
BAĞIMSIZ EKONOMİ  POLİTİKAMIZI  OLUŞTURMALIYIZ
BAĞIMSIZ EKONOMİ POLİTİKAMIZI OLUŞTURMALIYIZ
Saadet Partisi haftalık toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda ekonomi gündemini konu alan Ekonomik İşler Başkanı Turgay Koçyiğit, bağımsız ekonomi politikasının oluşturulması gerektiğini vurguladı.
ÜRETİCİYE DESTEK VERİLMELİ
ÜRETİCİYE DESTEK VERİLMELİ
Demokrat Parti (DP) haftalık toplantısı DP Tepebaşı İlçe Başkanı Şükrü Ketenci başkanlığında gerçekleşti. Ketenci, ülke ekonomisini değerlendirip, üretim ve ihracat yapılması gerektiğini söyledi.
ÇOCUKLARA BAYRAM HEDİYESİ
ÇOCUKLARA BAYRAM HEDİYESİ
Eskişehir Yunus Emre Ülkü Ocağı üyeleri, lunaparka götürdükleri 50 Türkmen çocuğuna bayram öncesi güzel bir gün yaşattılar.
KARACAN DEVRETTİ
BAKAN SOYLU'DAN ESKİŞEHİR'DE TRAFİK DENETİMİ
BAKAN SOYLU'DAN ESKİŞEHİR'DE TRAFİK DENETİMİ
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Eskişehir'in Sivrihisar ilçesinde, "Bu bayram ben de trafik polisiyim, hatalı sürücüye kırmızı düdük" projesi kapsamında yol uygulamasına katılarak çocuklara düdük, tişört ve broşür dağıttı.
BU ÇOCUKLARI  GÖREN YOK MU?
BU ÇOCUKLARI GÖREN YOK MU?
Düğün sezonunun başlamasıyla birlikte trafikte görmeye alıştığımız manzaralar da tekrar etmeye başladı. Düğün arabalarının önünü kesen çocuklar, akan trafikte hayatlarını tehlikeye atarak harçlık almaya çalışıyor.