ONLARIN BİLEKLERİ BÜKÜLMÜYOR

24 Temmuz 2017 12:59
ONLARIN BİLEKLERİ BÜKÜLMÜYOR

Macaristan'ın başkenti Budapeşte'de eylül ayında düzenlenecek Dünya Bilek Güreşi Şampiyonası'na gidecek Türkiye Bilek Güreşi Milli Takımı'nın 56 kişilik ekibinde yer alan Eskişehir Gençlik Hizmetleri ve Spor Kulübünün 11 sporcusu madalyadan umutlu.

Bilek Güreşi Milli Takımı ve kulübün antrenörü Şener Arslan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Eskişehir'deki Bilek Güreşi Takımı'nın şampiyonalara adeta abone olduğunu belirterek, gittikleri her uluslararası organizasyondan madalyalarla döndüklerini kaydetti. 2003 yılından bu yana katıldıkları dünya şampiyonalarından 16 birincilik, 32 ikincilik, 23 de üçüncülük kazandıklarını vurgulayan Arslan, şöyle konuştu:

"Dünya şampiyonalarındaki madalya sayımızı 90'a çıkarmayı hedefliyoruz. Bu yılki dünya şampiyonasına 4'ü kadın, 7'si erkek 11 sporcumuzu götüreceğiz. Bu sporcularımızdan 3'ü de bedensel engelli. Bu şampiyonadan en az üç altın madalya alacağız. Hedefimiz 5-6 altın madalya ile dönmektir. Hedefimiz yüksek. Sporcularımız istekli çalışıyor. Türkiye'yi ve Eskişehir'i gururla temsil edeceğiz. Sporcularımın hepsi dünya şampiyonu olabilecek kapasitede. Milli takımın beşti biri Eskişehirli sporculardan oluşuyor. Bu önemli bir başarıdır."

- Şampiyonlar, madalyadan umutlu

Daha önce katıldığı şampiyonalarda Avrupa ve dünya şampiyonluğu bulunan bedensel engelli sporcu Olcay Avşar da 2-11 Eylül'de düzenlenecek dünya şampiyonasında ay-yıldızlı formayı giyeceğini belirterek, altın madalyayla dönmek için antrenmanlarını sürdürdüğünü kaydetti.

Bir Avrupa şampiyonluğu ve bir dünya ikinciliği bulunan sporcu Nurhan Üstünkaya ise heyecanlı ve gururlu olduğunu aktararak, dünya şampiyonasında Türk kadınını en iyi şekilde temsil edip, altın madalya alacağını vurguladı.

Katıldığı ilk Avrupa şampiyonasında ikinci olan ve şimdi dünya şampiyonasına hazırlanan Sude Gün de ilk kez katılacağı dünya şampiyonadan madalya ile dönmek için elinden gelen çabayı göstereceğini anlattı.

Yaklaşık 2 yıl önce başladığı bilek güreşinde bir Avrupa üçüncülüğü bulanan Gülsem Memiş ise dünya şampiyonasında derece almak istediğini bildirdi.

Dünya şampiyonasına ilk kez gidecek Elif Daldaban da Türkiye şampiyonalarından birçok madalyasının bulunduğunu, yurt dışında ilk kez boy göstereceği dünya şampiyonasında madalya hedeflediğini dile getirdi.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

TRAMVAYDA GASP İDDİASI
TRAMVAYDA GASP İDDİASI
Eskişehir'de, tramvayda Türkmenistan uyruklu bir kişinin saatini gasbettiği öne sürülen şüpheli gözaltına alındı.
SIRAEVLER TRAMVAY İSTİYOR
SIRAEVLER TRAMVAY İSTİYOR
 Şeker Mahallesi TOKİ Sıraevler sakinleri, Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Opera-Otogar tramvay hattından bölgeye bir bağlantı hattı çekilmesini istedi. 
 YOLLAR YENİLENİYOR
YOLLAR YENİLENİYOR
Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım Onarım Dairesi’ne bağlı ekipler iş programları kapsamında üstyapı çalışmalarını sürdürüyor.
NESİLLER ARASI  KÖPRÜ KURUYORLAR
NESİLLER ARASI KÖPRÜ KURUYORLAR
Üç yıl önce kurulan Eskişehir Kayı Boyu Derneği; kültürel, sanatsal ve tarihi organizasyonları ile geçmiş ve gelecek nesiller arasında köprü oluyor.
METALE HAYAT KATANLAR
METALE HAYAT KATANLAR
Eskişehir Sanayi Odası'nın (ESO) sanayicilerin birbirleri daha çok tanımasına ve birlikte iş yapma kültürünün gelişmesine yönelik gerçekleştirilen fuarların ikincisi gerçekleştirildi.
İYİ PARTİ'DEN  ETB'YE ZİYARET
İYİ PARTİ'DEN ETB'YE ZİYARET
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Berna Sukas, Eskişehir Milletvekili Arslan Kabukçuoğlu ve İl Başkanı Ramis Tunca Eskişehir Ticaret Borsası Başkanı Ömer Zeydan ve Yönetim Kuruluna ziyarette bulundular.
SORUNLARI ELE ALDIK
SORUNLARI ELE ALDIK
AK Parti Eskişehir Milletvekili Emine Nur Günay, Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi’ndeki görevi için yurtdışına çıkmadan önce önemli temaslarda bulundu.
ESKİŞEHİR'E AYRI  ÖNEM VERİYORUZ
ESKİŞEHİR'E AYRI ÖNEM VERİYORUZ
AK Parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, Eskişehir'de parti teşkilatını ziyaret ederek, tanışma ve istişare toplantılarına katıldı.
GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI
GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI
Eskişehir’de 19 Eylül Gaziler Günü düzenlenen etkinlik ile kutlandı.