OLAYLI KONGREDE BAŞKAN BELLİ OLDU

16 Haziran 2019 18:23
OLAYLI KONGREDE BAŞKAN BELLİ OLDU

Emirdağlılar Vakfı hazirun listelerindeki anlaşmazlık nedeniyle ertelenen kongresini dün gerçekleştirdi. Olaylı geçen kongrede başkan 318 oyla Murat Kahya seçildi.

İtiraz ettiler

Üç adayla başlayan seçimde, çıkan tartışmalar sonucu iki listenin güç birleştirmesi ile aday sayısı ikiye düştü. Hasan Murat Kahya beyaz, Orhan Özkır kırmızı ve Sibel Erenoğlu mavi liste ile seçime katılmıştı. Oylama öncesi konuşan divan başkanı Yılmaz Karaca; "Bizler 45 günlük süre içerisinde birlik ve beraberlik sağlanması yönünde çalışmalar yürüttük. Gerekli istişareleri yaptık ama ne yaparsak yapalım birliği sağlayamadık" dedi. Divan kurulundan adayların tek tek konuşma yapmaması yönünde karar çıktı.


Çekilme kararı

Erenoğlu ve Özkır'ın itirazları üzerine yönerge oylamaya sunuldu. Karar adayların konuşması yönündeydi. Vakıf üyeleri de divanın kararına tepki gösterdi. Konuşmalarının ardından Oylamaya geçilmek üzereyken mavi listede yedek yönetim kurulu üyesi olarak adı bulunan İzzet Altın adının listede yer aldığını ama kendisinin mavi listeyi desteklemediğini belirterek, listeden çekildi. Salonda çıkan gerginliğin ardından Sibel Erenoğlu yaşanan hukuksuzluklar nedeniyle kırmızı listeyi desteklemek üzere adaylıktan çekildiğini açıkladı.

Yorumlar (6) / Onay bekleyen (2)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

davarolar

17 Haziran 2019 09:06
kibardağlılar genelde şu lafları çok sever,yuro,yedinci ay,para,avrupa, ayrıca hükümete kim yakınsa ona yakın olurlar ,bakarsınız bugun ak partili olurlar yarın herkesten çok chp'yi tutarlar enteresanlardır yaniiii.

ali

16 Haziran 2019 19:44
sanki çok önemli biz düşmüşüz geçim derdine

??

17 Haziran 2019 07:45
iyi de bundan bize ne? Bunun neresi haber değeri taşıyor?

emirdağlı

16 Haziran 2019 22:05
olcağı buydu

HİKMET

17 Haziran 2019 18:17
KARİYER VE MADDİ GÜÇ AÇISINDAN MURAT KAHYA DOĞRU BİR TERCİH OLMUŞ

Türk Yılmaz

16 Haziran 2019 18:35
Emirdağlılar yine doğrusunu yapmış. Şov ile vakıf yönetilmez. Başkanlık kariyer ve maddi güç ister. Bunlar da sadece Mirat Kâhya'da var.