OKULDA SİYASET OLMAZ

18 Eylül 2018 16:28
OKULDA SİYASET OLMAZ

Eğitim İş Şube Başakanı Abdülkadir Önder AK Parti İl Başkanı Zihni Çalışkan'ın okulları ziyaret etmesine tepki gösterdi. Önder “Okullar siyaset dışında tutulmalı” dedi.

Konu ile ilgili yazılı basın açıklaması yapan Önder “Bugün yerel basınımızda bir siyasi partimizin il başkanının, bir ilkokulda çocuklarla çekilmiş fotoğrafını gördük ve ilgili haberi okuduk. İl başkanını “okulun açılış programına katıldığını ve çocuklara kitap dağıttığını” yazıyordu. Bir eğitim sendikası ve eğitimciler olarak üzüldük ve kaygılandık. Çocuklarımızın siyaset üstü, okullarımızın da siyasetin dışında tutulması gerektiğini düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (5) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Yorumcu

18 Eylül 2018 22:37
Ne işi var EĞİTİM ÖĞRETİM yerinde politikacının??? Yahu devlet memuru mu bu kişi değil. Neden okulları geziyorlar??. Yoksa parti devleti olduk da bazı şeyleri mi denetliyorlar..?- mesela Atatürk’ten açılışta sakın ha bahsetmediler di mi? Gibi

derin

19 Eylül 2018 09:36
Bazı öğretmenlerin sürekli siyasi yönden çocukları etkilemeye çalıştığını neden söylemiyorsunuz sayın Abdülkadir Önder. Öğretmenin görevi eğitim öğretim mi siyaset yapmak mı?

kaan

19 Eylül 2018 08:29
mustafa efendi ne alaka okullarda siyasi partilerin dolaşması çocuklarada desinler biz akpden geliyoz bübüyünce oyunuzu verin.saçmalamasın kimse.

atilla

18 Eylül 2018 22:08
bunlar köprüye karşı,hava limanına karşı kendileride bir şey yapsa bari bal yapmaz arı misali

mustafa

18 Eylül 2018 17:40
millet vekilleri gidiyor. Millet vekilinin gittiği yere il başkanı icabet eder. Bir veli olarak sakıncalı bulmuyorum. Keşke tüm il başkanları okulları gezse, bir iki eksikliğin giderilmesine vesile olurlar.
SİVRİHİSAR DOĞALGAZA KAVUŞTU
SİVRİHİSAR DOĞALGAZA KAVUŞTU
Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü Esgaz Sivrihisar bürosunda 1.Etap abonelik kayıtlarında konuştu.
AYDINLIK TÜRKİYE İÇİN ÇALIŞACAĞIZ
AYDINLIK TÜRKİYE İÇİN ÇALIŞACAĞIZ
CHP Mihalgazi İlçe Örgütü Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’u ziyaret etti. Kurt “Aydınlık ve hukuk üstünlüğünün olduğu bir Türkiye için çalışacağız” dedi.
KAMPANYA YÜZLERİ GÜLDÜRÜYOR
KAMPANYA YÜZLERİ GÜLDÜRÜYOR
 Türkiye Sakatlar Derneği Eskişehir Şubesi, topladıkları mavi kapaklardan tekerlekli sandalye almaya devam ediyor. Son olarak yeni bir akülü sandalye alan dernek, böylece 130 manuel, 6 akülü sandalye almış oldu. 
ŞEHİR HASTANESİ AÇILIYOR
ŞEHİR HASTANESİ AÇILIYOR
Eskişehir İl Sağlık Müdürü Doç.Dr.Uğur Bilge Eskişehir Şehir Hastanesi’nin 30 Ekim 2018 tarihinde açılıp hizmete gireceğini belirtti.
PROJE İPTAL EDİLMELİ
PROJE İPTAL EDİLMELİ
CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü, Alpu Kömürlü Termik Santrali ile ilgili olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’nda gündem dışı konuştu.
AKŞENER'DEN ESKİŞEHİR'E ONAY
AKŞENER'DEN ESKİŞEHİR'E ONAY
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İYİ Parti Eskişehir İl Yönetim Kurulu listesini onayladı .
ESKİŞEHİR'DE FETÖ OPERASYONU
ESKİŞEHİR'DE FETÖ OPERASYONU
 Eskişehir'de Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında gözaltına alınan eski öğretmen tutuklandı.
EKONOMİDE SIKINTI BÜYÜK
EKONOMİDE SIKINTI BÜYÜK
Kristal İş Şube Başkanı Erdal Akyazı, sahte enflasyon rakamlarına karşı gerçek enflasyonu göstermek istediğini belirterek alışverişe çıktı. Alışverişi 102 lira tutan Akyazı “Aldığım ürünler 2 kişiye 2 gün zor yeter” dedi.
ESKİŞEHİR ANİMASYON MERKEZİ OLACAK
ESKİŞEHİR ANİMASYON MERKEZİ OLACAK
Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) Genel Sekreteri İsmail Gerim, öncelikli amaçlarının Eskişehir'i animasyon merkezi yapmak olduğunu belirtti.