OKULDA DAYAĞA SORUŞTURMA

13 Kasım 2019 15:18
OKULDA DAYAĞA SORUŞTURMA

Eskişehir’de yetiştirme yurdunda kalan bir öğrenciyi adres değişikliği nedeniyle İmam Hatip Ortaokuluna kaydettirmek isteyen Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni ve Çocuk Esirgeme Kurumu görevlisi Mehmet Akkurt, okul müdürü, müdür yardımcısı ve servis şoförleri tarafından darp edildi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü okula müfettiş gönderirken olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Eskişehir’de geçici olarak Çocuk Esirgeme Kurumunda görevlendiren Din Kültürü Ahlak Bilgisi Öğretmeni Mehmet Akkurt, kuruma getirilen bir öğrenciyi adres değişikliğinden dolayı Hızırbey İmam Hatip Ortaokuluna kaydettirmek istedi. İddialara göre, Okul Müdürü Ali Rıza Ç., gelen öğrencinin Çocuk Esirgeme Kurumu yurdunda kalmasını bahane ederek öğrenciyi okula kaydettirmek istemeyip farklı bir okula götürülmesini istedi.

Bahçede karşılaştılar

Yapılan konuşmaların ardından kararından dönmeyen okul müdürüne durum üzerine resmi bir yazı gönderildi. Resmi yazının uygulanması ve öğrencinin eğitimine devam edebilmesi adına okula giden Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Mehmet Akkurt; okul müdürüyle okul bahçesinde karşılaştı. Burada bir süre Akkurt ile tartışan okul müdürü, öğretmenin üzerine yürüdü. İddialara göre Akkurt, tartışma sonrasında Müdür Ali Rıza Ç., müdür yardımcısı ve üç servis şoförü tarafından okul bahçesinde dövüldü.

Yorumlar (5) / Onay bekleyen (6)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Hektor

14 Kasım 2019 11:24
Bu işin sonunda hoca dayak yediğinle kalıp sürgüne gönderilecek, dayakçı müdür ise daha üst makamlara terfi ettirilecektir...ne yazık ki memleketin durumu bu haldedir.

Teb

13 Kasım 2019 23:34
Öğretmen e Geçmiş olsun.Malum sen müdürü için avukatını yollar dövenler birbiri için şahitlik yapar güzel bir perde ile yalnız başına dayak yiyen hoca duyduklarına okuduklarına inanamaz ve dayağı unutur.Çünkü senaryo canını daha fazla acıtacaktır.Yorum mu tahmin mi tecrübe mi???

Osman Kayın

14 Kasım 2019 09:53
Ben İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt bey'in bu müdür ve yardımcısı hakkında gerekli işlemleri yapmasını istiyorum. Kimsesizlerin kimsesi nasıl olunur göstersin. KHK ile ihraç edilsin bu müdür, işte bunlar gerçek millet, vatan düşmanları.

??

14 Kasım 2019 07:11
Bunlar kendilerini ne sanıyor? İnsanlara dayak atma hakkını nasıl kendilerinde buluyorlar? Bu tiplere öyle cezalar verilmeli ki bir daha o mesleği yapmamalılar.

Ceylan

14 Kasım 2019 09:35
Eğitimcilere bak eğitimcilere... Bunlar mı çocuk yetiştirecek ?

istanbul escort

depolama şehirler arası nakliyat

evden eve nakliyat çeviri şehirler arası nakliyat ofis taşıma uluslararası evden eve nakliyat istanbul eşya depolama