ÖĞRETMENLER MUTSUZ

04 Ekim 2017 16:45
ÖĞRETMENLER MUTSUZ

Eğitim-Sen Şube Başkanı Faik Alkan, 'Dünya Öğretmenler Günü' dolayısıyla yaptığı açıklamada, ülkemizdeki öğretmenlerin mutsuz ve yarına umutla bakmadıklarını söyledi.

Öğretmenlik mesleğin sorunlarının ülkemizde artarak devam ettiğini belirten Alkan, “ Son dönem ülkemizde eğitim alanındaki tartışmalara baktığımızda yapboz tahtası haline getirilen bu sistemin en büyük mağduru öğretmenlerdir. Ülkemizin dört bir yanında fedakarca görev yapan öğretmenler maalesef hak ettikleri saygıyı görememektedirler. İnsanca yaşayacak ücretin uzağında bir maaşla çalışan öğretmenlerimizin özlük ve sosyal hakları gelişmiş ülkelerdeki meslektaşlarının çok gerisindedir” dedi.

Atamalar yapılmalı

Ülkemizde atanması yapılmayan 450 binden fazla öğretmen adayı bulunduğunu ifade eden Alkan, “Öğretmenlik mesleğine girişte uygulanan sözleşmeli/ güvencesiz sözleşmeli uygulaması ve mülakat sistemi var olan olumsuz durumu daha da kötüleştirmektedir. Bu uygulamadan vazgeçilmelidir. Hala ülkemizde 100 Binden fazla öğretmen açığı bulunmaktadır. Bütçe denklikleri üzerinden değil gerçeklik üzerinden atama yapılmalıdır” diye konuştu.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

SERVİS VE KANTİNLERE DENETİM
SERVİS VE KANTİNLERE DENETİM
Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri, öğrencilerin sağlıklı beslenme ve güvenli ulaşım ihtiyaçlarını karşılayan kantin ve servis araçlarını denetledi.
HIRSIZLIK ŞÜPHELİLERİ ADLİYE'DE
HIRSIZLIK ŞÜPHELİLERİ ADLİYE'DE
Eskişehir'de 'Kablo hırsızlığı' yaptıkları iddiası ile yakalanarak gözaltına alınan 5 şahıs adliyeye sevk edildi. 
BAKANLIKTAN CEVAP GELDİ
BAKANLIKTAN CEVAP GELDİ
Eskişehir merkez ve ilçelerinde sıklıkla meydana gelen ve mağduriyet yaratan elektrik kesintilerine ilişkin Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’ndan açıklama geldi.
ESKİŞEHİR MERKEZLİ FETÖ OPERASYONU
ESKİŞEHİR MERKEZLİ FETÖ OPERASYONU
Eskişehir merkezli 3 ilde Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik operasyonda 6'sı muvazzaf 7 asker gözaltına alındı.
CUMHURBAŞKANINA HAKARETE TUTUKLAMA
CUMHURBAŞKANINA HAKARETE TUTUKLAMA
 Eskişehir'de, sosyal medya hesaplarından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği öne sürülen 2 kişi tutuklandı.
Göçmenler kurtarıldı
Göçmenler kurtarıldı
Ege Denizi'ndeki Yumurta Ada'da mahsur kalan 44 düzensiz göçmenin tamamı Türk Sahil Güvenlik Komutanlığı unsurlarınca kurtarıldı.
GECE YARISI DEPREM TATBİKATI
GECE YARISI DEPREM TATBİKATI
Eskişehir Dorlion Arama ve Kurtarma (DAK) ekibi, olası bir deprem felaketine hazırlıklı olmak amacıyla nefes kesen tatbikata imza attı. 
ESKİŞEHİR'DE FECİ KAZA
ESKİŞEHİR'DE FECİ KAZA
Eskişehir'de meydana gelen trafik kazasında biri çocuk 2 kişi hayatını kaybederken, 2'si ağır 5 kişi de yaralandı. 
VATANDAŞI DİNLEMEK GÖREVİMİZ
VATANDAŞI DİNLEMEK GÖREVİMİZ
AK Parti Eskişehir Milletvekili Emine Nur Günay ilçe gezilerine Beylikova ile devam etti. Günay’ın ilk durağı Batman’da şehit düşen Jand. Uzm. Çvş. Neşet Gök’ün baba ocağı oldu.