ÖĞRETMENLER MUTSUZ

04 Ekim 2017 16:45
ÖĞRETMENLER MUTSUZ

Eğitim-Sen Şube Başkanı Faik Alkan, 'Dünya Öğretmenler Günü' dolayısıyla yaptığı açıklamada, ülkemizdeki öğretmenlerin mutsuz ve yarına umutla bakmadıklarını söyledi.

Öğretmenlik mesleğin sorunlarının ülkemizde artarak devam ettiğini belirten Alkan, “ Son dönem ülkemizde eğitim alanındaki tartışmalara baktığımızda yapboz tahtası haline getirilen bu sistemin en büyük mağduru öğretmenlerdir. Ülkemizin dört bir yanında fedakarca görev yapan öğretmenler maalesef hak ettikleri saygıyı görememektedirler. İnsanca yaşayacak ücretin uzağında bir maaşla çalışan öğretmenlerimizin özlük ve sosyal hakları gelişmiş ülkelerdeki meslektaşlarının çok gerisindedir” dedi.

Atamalar yapılmalı

Ülkemizde atanması yapılmayan 450 binden fazla öğretmen adayı bulunduğunu ifade eden Alkan, “Öğretmenlik mesleğine girişte uygulanan sözleşmeli/ güvencesiz sözleşmeli uygulaması ve mülakat sistemi var olan olumsuz durumu daha da kötüleştirmektedir. Bu uygulamadan vazgeçilmelidir. Hala ülkemizde 100 Binden fazla öğretmen açığı bulunmaktadır. Bütçe denklikleri üzerinden değil gerçeklik üzerinden atama yapılmalıdır” diye konuştu.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

İNCE'DEN BÜYÜKERŞEN'E MESAJ
İNCE'DEN BÜYÜKERŞEN'E MESAJ
24 Haziran seçimlerinde CHP'nin cumhurbaşkanı adayı olan Muharrem İnce, Başkan Büyükerşen'e yerel seçimler konusunda iddia edildiği gibi bir rapor hazırlatmadığını söyledi.
 ESKİŞEHİR'İ  ALACAĞIZ
ESKİŞEHİR'İ ALACAĞIZ
Yerel seçimlerde yeni belediyeler kazanmak isteyen CHP'de hareketlilik başladı. Eskişehir'in kaybedileceği iddiası hakkında konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun "Eskişehir'i kesin alacağız" dedi.
YENİBAĞLAR'DA KANLI KAVGA
YENİBAĞLAR'DA KANLI KAVGA
Eskişehir’de aralarında husumet olduğu iddia edilen iki grup arasında çıkan bıçaklı kavgada 1 kişi yaralandı. 
İNÖNÜ'DE ÖLÜMLÜ KAZA
İNÖNÜ'DE ÖLÜMLÜ KAZA
Eskişehir'de meydana gelen trafik kazasında 1 çocuk öldü, 6 kişi yaralandı. 
ÜSTÜNDEN 620 LİRA ÇIKTI
ÜSTÜNDEN 620 LİRA ÇIKTI
Vatandaşların duygularını sömüren dilencinin üzerinden tam 620 lira çıktı.
SARICAKAYA'DA  PALMİYE GÜZELLİĞİ
SARICAKAYA'DA PALMİYE GÜZELLİĞİ
Eskişehir'in Sarıcakaya ilçesine giren vatandaşları palmiye ağaçları karşılıyor.
SAĞLIK SOKAĞI İLGİ GÖRDÜ
SAĞLIK SOKAĞI İLGİ GÖRDÜ
Eskişehir İl Sağlık Müdürlüğünce 3-7 Eylül 2018 tarihleri arasında Porsuk Bulvarı Adalar mevkiinde düzenlenen, bazı genel sağlık hizmetlerinin ücretsiz olarak verildiği Halk Sağlığı Sokağı etkinliğine vatandaşların ilgisi büyük oldu.
LAİK EĞİTİM SİSTEMİ  SAVUNULMALI
LAİK EĞİTİM SİSTEMİ SAVUNULMALI
Eğit – Der Eskişehir Şubesi eğitim öğretim yılının başlamasının ardından basın açıklaması gerçekleştirdi. Şube Başkanı Emin Dağlı, Laik eğitim sisteminin savunulması gerektiğini söyledi.
KÖY ENSTİTÜLERİNDEN YARARLANILMALI
KÖY ENSTİTÜLERİNDEN YARARLANILMALI
Yeni Kuşak Köy Enstitülüler Derneği (YKKED Eskişehir Şube Başkanı İlyas Küçükcan yeni eğitim öğretim yılı ile ilgili basın açıklaması yaptı. Küçükcan "Nitelikli-işlevsel bir eğitim sistemi için, Köy Enstitüleri deneyiminden yararlanılmalı" dedi.