ÖĞRENCİLERİN TERCİHİ İKİNCİ ÜNİVERSİTE

29 Temmuz 2018 16:37
ÖĞRENCİLERİN TERCİHİ İKİNCİ ÜNİVERSİTE

Aktif olarak öğrenim gören yaklaşık 1 milyon öğrenciye sahip olan Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi 58 farklı program ile Türkiye’de her kesimden, her meslekten vatandaşa yükseköğretim imkanı sunuyor.

Daha fazla öğrenci

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi’nde Yaklaşık 1 milyon aktif öğrencinin 530 binini bir işte çalışanlar oluşturuyor. Çalışanların yanı sıra 18 bin engelli, 5 bin emekli, 25 bin ev hanımı ve 22 bin 50 yaş ve üzeri vatandaş Açıköğretim Sisteminin öğrencisi. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi tarafından 2002 yılında hayata geçirilen sınavsız İkinci Üniversite fırsatı da, her geçen gün daha fazla öğrenciye kucak açıyor.

İstedikleri programa

Bir örgün programda kayıtlı olan veya herhangi bir ön lisans ya da lisans programından mezun olanlar sınavsız İkinci Üniversite kapsamında istedikleri bir programa kayıt yaptırabiliyorlar.İkinci üniversite kapsamında en çok tercih edilen programlar; Adalet, Sosyal Hizmetler, Sosyoloji, Sağlık Yönetimi, Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik, Acil Durum ve Afet Yönetimi, Web Tasarımı ve Kodlama, İlahiyat, Laborant ve Veteriner Sağlık ile İşletme olarak sıralanıyor.

Yorumlar (1) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

İsmet

01 Ağustos 2018 15:56
İki Önlisans bitirdim ama lisans seçemiyorum. İmkan verilirse 4 yıllık okumak isterim. Ayrıca emlak yönetimi bölümünü bitirenler başka bir belgeye gerek kalmadan emlak komisyonculuğu yapabilmeli.