Odunpazarı'na işe giriş formülü açıklandı

23 Kasım 2014 01:50
Odunpazarı'na işe giriş formülü açıklandı

Büyükşehir Bielediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'in, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt'a, "Kazım duyduğuma göre Erzincanspor'u kurmuşsun" demesinin ardından gözler, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt'a çevrilmişti. Kazım Kurt, bu açıklamaya hiç yanıt vermesede, Halk Müziği sanatçısı Erdal Erzincan’ı misafir ederek adeta yanıt verdi. Nasıl yanıt verdiği sorusuna yönelik eleştirileri ise Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt'a yakın ama çok yakın kaynakların verdiği bilgiye göre Odunpazarı Belediyesi'nde hangi ilden işçi işe alınırsa o ilin soyadını taşıyan kişiler ziyaret ediyor.Kurt'a yakın yetkili, "Bakın sayın başkanımızı daha önce de Süheyl Batum ziyaret etmişti. Ancak Batumlu kimse bulamadığımız için işe alamadık. Sırayı Erzincanlılar aldı, onları işe aldı" açıklamasında bulundu.Muhabirimizin ısrarlı soruları üzerine bundan sonra kimlerin işe alınacağı konusunda çok yakın kaynak ip uçları verdi. Yakın kaynak şu bilgileri aktardı. "Bundan sonra başkanımız ile görüşecek kişi Yavuz Bingöl olacak. Bu şu anlama geliyor. Bingöllüler işe alınacak. Daha sonra ise ünlü basketbol spikeri ve yorumcusu Murat Kosova ile görüşecek. Böylelikle Kosovalıların işe alınmasının mesajı verilmiş olacak" Muhabirimiz, "iyi de Eskişehirliler ne zaman işe alınacak?" şeklindeki sorusu üzerine, "Araştırmalarımız sürüyor. Eskişehir soyadlı birini bulursak başkanımız en kısa zamanda kendisi ile görüşecek" yanıtını verdi.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

İNÖNÜ'DE ÖLÜMLÜ KAZA
İNÖNÜ'DE ÖLÜMLÜ KAZA
Eskişehir'de meydana gelen trafik kazasında 1 çocuk öldü, 6 kişi yaralandı. 
ÜSTÜNDEN 620 LİRA ÇIKTI
ÜSTÜNDEN 620 LİRA ÇIKTI
Vatandaşların duygularını sömüren dilencinin üzerinden tam 620 lira çıktı.
SARICAKAYA'DA  PALMİYE GÜZELLİĞİ
SARICAKAYA'DA PALMİYE GÜZELLİĞİ
Eskişehir'in Sarıcakaya ilçesine giren vatandaşları palmiye ağaçları karşılıyor.
SAĞLIK SOKAĞI İLGİ GÖRDÜ
SAĞLIK SOKAĞI İLGİ GÖRDÜ
Eskişehir İl Sağlık Müdürlüğünce 3-7 Eylül 2018 tarihleri arasında Porsuk Bulvarı Adalar mevkiinde düzenlenen, bazı genel sağlık hizmetlerinin ücretsiz olarak verildiği Halk Sağlığı Sokağı etkinliğine vatandaşların ilgisi büyük oldu.
LAİK EĞİTİM SİSTEMİ  SAVUNULMALI
LAİK EĞİTİM SİSTEMİ SAVUNULMALI
Eğit – Der Eskişehir Şubesi eğitim öğretim yılının başlamasının ardından basın açıklaması gerçekleştirdi. Şube Başkanı Emin Dağlı, Laik eğitim sisteminin savunulması gerektiğini söyledi.
KÖY ENSTİTÜLERİNDEN YARARLANILMALI
KÖY ENSTİTÜLERİNDEN YARARLANILMALI
Yeni Kuşak Köy Enstitülüler Derneği (YKKED Eskişehir Şube Başkanı İlyas Küçükcan yeni eğitim öğretim yılı ile ilgili basın açıklaması yaptı. Küçükcan "Nitelikli-işlevsel bir eğitim sistemi için, Köy Enstitüleri deneyiminden yararlanılmalı" dedi.
KERBELA ANILDI
KERBELA ANILDI
Odunpazarı Belediyesi, Aleviler için kutsal olan Muharrem Ayı nedeniyle Sahra-i Kerbela Yas-ı Matem etkinliği düzenledi.
GÖÇMEN AİLEYE YARDIM ELİ
GÖÇMEN AİLEYE YARDIM ELİ
Geçen sene zihinsel engelli çocuğu ile birlikte savaştan kaçarak Irak’tan gelen Türkmen annenin yokluk içinde yaşadığını tespit eden Eskişehir Havacılar Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği, ailenin evine yaklaşık 15 bin liralık eşya bağışladı.
DESTİCİ'DEN DESTEK SÖZÜ
DESTİCİ'DEN DESTEK SÖZÜ
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı ve Ankara Milletvekili Mustafa Destici, Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Küpeli ve Yönetim Kurulu üyelerini ziyaret etti.