ODUNPAZARI KADINLARIN YANINDA

27 Mayıs 2020 16:20
ODUNPAZARI KADINLARIN YANINDA

Odunpazarı Belediyesi, pandemi sürecinde şiddete uğrayan kadınlara ücretsiz danışmanlık hizmeti vermeyi sürdürüyor. Uzman Psikolog Fatma Ünlü’nün şiddete uğrayan kadınların ne yapmaları gerektiğini anlattığı rehber niteliğindeki videoyu paylaştı.

Sosyal medya

Uzman psikologlar tarafından verilen danışmanlık hizmetini sürdüren Odunpazarı Belediyesi, kendilerine ulaşamayan kadınlar için youtube ve sosyal medya sayfasından da şiddete uğrayan kadınların ne yapmaları gerektiğini anlatan bir video paylaştı. Pandemi sürecinde kadına yönelik şiddetin yüzde 28 oranında arttığını vurgulayan Ünlü, şiddete uğrayan kadınların can güvenliği için öncelikle polise, jandarmaya, Şiddeti Önleme ve İzleme Merkezine, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına başvurmaları gerektiğini kaydetti.

Çanta oluşturun

Ünlü “Bu şiddet konusunu komşularınızla ya da evdeki diğer bireylerle konuşun ve aranızda bir parola belirleyin. Ben şu hareketi yaptığımda şiddete uğruyor olabilirim ya da sesimi duyduğunda lütfen polisi ara demelisiniz. Şiddete uğradığınızı birilerine söylemekten çekinmeyin. Şiddete uğradığınızda bunu hoş görmeyin ve tekrarlanabileceğini bilin. Şiddet esnasında yakıcı ve kesici aletler olan yerlerden hızlıca uzaklaşın. Kapıya doğru kaçın. Daha öncesinde şiddete uğrarsam diye bir çanta oluşturun. ”dedi.

Yorumlar (1) / Onay bekleyen (1)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Aygün Karaman

27 Mayıs 2020 19:51
Her iş bitti demi ..şu geri dönüşüm işini halledin , geri dönüşüm işini.

istanbul escort

evden eve nakliyat

depolama şehirler arası nakliyat eşya depolama eşya depolama

evden eve nakliyat evden eve nakliyat çeviri şehirler arası nakliyat ofis taşıma uluslararası evden eve nakliyat istanbul eşya depolama