ODUNPAZARI DAVAYI KAZANDI

Son Güncelleme : 08 Kasım 2018 18:11
ODUNPAZARI DAVAYI KAZANDI

Odunpazarı Belediyesi’nin, 2016 yılında çalışmalarına başladığı ‘Güneş enerjisi santralinin’ yapılmaması üzerine açılan dava kurum lehine sonuçlandı. 

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Odunpazarı Belediye Başkanlığındaki Meclis Salonunda basın açıklaması düzenledi. Başkan Kurt, 2016 yılında güneş enerji santrali kurulmamasına yönelik açılan davanın sonuçlandığını söyleyerek, “Bildiğiniz gibi 2016 yılında Türkmentokat mevkiinde bir alanı Odunpazarı Beldiyesi’nin ihtiyacını karşılamak üzere güneş enerjisi santrali kurmak için çalışmalara başladık. Tüm işlemleri tamamladık. Tüm kurumlardan gerekli izinleri de aldık. Sadece 1/5000’lik planlara bu santralin işlenmesi kaldı. Onu da Büyükşehir Belediye Meclisi gerçekleştirecekti. Ancak AK Partili Büyükşehir Belediye Meclisi çoğunluğu Odunpazarı Belediyesi’nin ve Odunpazarlıların yararına olacak bu işi 2016’nın 2 Kasım’ından Mayıs ayına kadar komisyonda bekletti” ifadelerini kullandı. 

“AK Partili meclis üyelerinin yapmış olduğu işlerin hukuka aykırı olduğu kararlaştırıldı” 


Başkan Kurt, projenin 7 ay bir süre komisyonda beklediğini belirterek, “Daha sonra Büyükşehir Belediye Başkanımızın gündeme alması ile Mayıs ayında yapılan meclis toplantısında AK Partili meclis üyesi çoğunluğunun keyfi bir biçimde reddi ile sonuçlandı. Bunun üzerine açmış olduğumuz dava sonuçlandı. Davaya göre AK Partili meclis üyelerinin yapmış olduğu işlerin hukuka aykırı olduğu kararlaştırıldı. Böylece bizim güneş enerji santralimiz ile ilgili talebimizi önümüzdeki Büyükşehir Belediye Meclisi Toplantısı’nda gündeme alınması gerekiyor. 30 gün içinde idare mahkemesinin kararları uygulanmak zorunda. Uygulanmadığı taktirde suç oluşturmaktadır” dedi. 

Yorumlar (7) / Onay bekleyen (3)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

MURTAZA

08 Kasım 2018 15:26
AKP Lİ MECLİS ÜYELERİ BÖYLESİNE EKONOMİK GETİRİSİ OLAN, ÇEVREYE DUYARLI BİR YATIRIMI SADECE SİYASET UĞRUNA NEDEN ENGELLİYORSUNUZ YAZIK GÜNAH

Esesli

08 Kasım 2018 17:47
Hep söylüyorum işte bu seçimlerde akepe den hiç bir kimseyi meclise dahi sokmayacağız. Adamlar belediye çalışacak daha çok göze girecek diye her yapılanı veto ediyorlar.

Halil Toksöz

09 Kasım 2018 01:37
Usandık artık takım tutar gibi parti tutanlardan, vatan elden gidiyor uyan uyan...

Halil

08 Kasım 2018 23:35
Hiç mi vicdanınız sızlamayacak şimdi?Siyaset yüzünden bu şehre neden zarar veriliyor,yatırımlar neden engelleniyor?

kenan

09 Kasım 2018 00:28
işinize gelen karar çıkınca Hukuk :) büyükşehir belediyesi odunpazarı belediyesine 3 kere ceza kesti hukuksuz uygulamaları nedeniyle TIK yok.. büyükşehir belediyesi süperonline kazılarından dolayı odunpazarına ödeme yapması gerekirken yapmadı TIK yok..

dvd.

08 Kasım 2018 18:26
türkmen tokat ta güneş santıralı kime hizmet edecekse ? - kaç milyon dölara çıkacak.

Mert

08 Kasım 2018 13:09
Yapılır belki ama sen göremezsin bu yüzden heyecan yapma boşuna
ESKİŞEHİR'DE KREŞTE YANGIN
ESKİŞEHİR'DE KREŞTE YANGIN
Eskişehir’de bir çocuk kreşinde meydana gelen yangın korku ve paniğe neden oldu.
TEHLİKELİ EĞLENCE
TEHLİKELİ EĞLENCE
Eskişehir'deki kar yağışının ardından adeta buz pistine dönen bazı sokaklarda ulaşım zaman zaman güçlükle yaşanırken, araca bağlanan iple kar üstünde kayan genç yürekleri ağza getirdi. 
İNÖNÜ'DE KIZAK KEYFİ
İNÖNÜ'DE KIZAK KEYFİ
Eskişehir'in İnönü Belediyesi tarafından bugün üçüncüsü düzenlenen Geleneksel Kızak Festivalinde, çocuklar ve vatandaşların yoğun katılımıyla renkli görüntüler ortaya çıktı. 
DEMOKRAT ANLAYIŞLA YÖNETİYORUZ
DEMOKRAT ANLAYIŞLA YÖNETİYORUZ
Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt vatandaşlarla bir araya gelmeye devam ediyor. Kurt, Göztepe Mahallesi’nde bulunan mahalle sakinlerini ziyaret etti.
KAYMAKAMDAN  ÖRNEK DAVRANIŞ
KAYMAKAMDAN ÖRNEK DAVRANIŞ
Odunpazarı Kaymakamı Hakan Bilgin, sağlık sorunlarından dolayı evde eğitim gören Umut Kaan Balbay'a karne ziyaretinde bulundu.
ESKİŞEHİR'E YAKIŞAN HİZMET YAPILACAK
ESKİŞEHİR'E YAKIŞAN HİZMET YAPILACAK
Belediye İş Sendikası Eskişehir Şube Başkanı Ahmet Moripek ve yönetim kurulu üyeleri Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’i ziyaret etti.
FİZYOMER'DEN İNDİRİM ANLAŞMASI
FİZYOMER'DEN İNDİRİM ANLAŞMASI
Eskişehir Bakkal ve Bayiler Esnaf Odası ile Fizyomer Terapia Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Tıp Merkezi arasında indirim anlaşması yapıldı.
HAYVAN DOSTU ŞEHİR OLACAĞIZ
HAYVAN DOSTU ŞEHİR OLACAĞIZ
Eskişehirli hayvanseverlerle bir araya gelen Burhan Sakallı, Eskişehir’in ‘hayvan bir dostu bir şehir’ olacağını söyledi.
ESKİŞEHİR'DE BIÇAKLI KAVGA
ESKİŞEHİR'DE BIÇAKLI KAVGA
 Eskişehir'de bir genç uğradığı bıçaklı saldırı sonucu yaralandı.