ODUNPAZARI DAVAYI KAZANDI

Son Güncelleme : 08 Kasım 2018 18:11
ODUNPAZARI DAVAYI KAZANDI

Odunpazarı Belediyesi’nin, 2016 yılında çalışmalarına başladığı ‘Güneş enerjisi santralinin’ yapılmaması üzerine açılan dava kurum lehine sonuçlandı. 

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Odunpazarı Belediye Başkanlığındaki Meclis Salonunda basın açıklaması düzenledi. Başkan Kurt, 2016 yılında güneş enerji santrali kurulmamasına yönelik açılan davanın sonuçlandığını söyleyerek, “Bildiğiniz gibi 2016 yılında Türkmentokat mevkiinde bir alanı Odunpazarı Beldiyesi’nin ihtiyacını karşılamak üzere güneş enerjisi santrali kurmak için çalışmalara başladık. Tüm işlemleri tamamladık. Tüm kurumlardan gerekli izinleri de aldık. Sadece 1/5000’lik planlara bu santralin işlenmesi kaldı. Onu da Büyükşehir Belediye Meclisi gerçekleştirecekti. Ancak AK Partili Büyükşehir Belediye Meclisi çoğunluğu Odunpazarı Belediyesi’nin ve Odunpazarlıların yararına olacak bu işi 2016’nın 2 Kasım’ından Mayıs ayına kadar komisyonda bekletti” ifadelerini kullandı. 

“AK Partili meclis üyelerinin yapmış olduğu işlerin hukuka aykırı olduğu kararlaştırıldı” 


Başkan Kurt, projenin 7 ay bir süre komisyonda beklediğini belirterek, “Daha sonra Büyükşehir Belediye Başkanımızın gündeme alması ile Mayıs ayında yapılan meclis toplantısında AK Partili meclis üyesi çoğunluğunun keyfi bir biçimde reddi ile sonuçlandı. Bunun üzerine açmış olduğumuz dava sonuçlandı. Davaya göre AK Partili meclis üyelerinin yapmış olduğu işlerin hukuka aykırı olduğu kararlaştırıldı. Böylece bizim güneş enerji santralimiz ile ilgili talebimizi önümüzdeki Büyükşehir Belediye Meclisi Toplantısı’nda gündeme alınması gerekiyor. 30 gün içinde idare mahkemesinin kararları uygulanmak zorunda. Uygulanmadığı taktirde suç oluşturmaktadır” dedi. 

Yorumlar (7) / Onay bekleyen (3)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

MURTAZA

08 Kasım 2018 15:26
AKP Lİ MECLİS ÜYELERİ BÖYLESİNE EKONOMİK GETİRİSİ OLAN, ÇEVREYE DUYARLI BİR YATIRIMI SADECE SİYASET UĞRUNA NEDEN ENGELLİYORSUNUZ YAZIK GÜNAH

Esesli

08 Kasım 2018 17:47
Hep söylüyorum işte bu seçimlerde akepe den hiç bir kimseyi meclise dahi sokmayacağız. Adamlar belediye çalışacak daha çok göze girecek diye her yapılanı veto ediyorlar.

Halil Toksöz

09 Kasım 2018 01:37
Usandık artık takım tutar gibi parti tutanlardan, vatan elden gidiyor uyan uyan...

Halil

08 Kasım 2018 23:35
Hiç mi vicdanınız sızlamayacak şimdi?Siyaset yüzünden bu şehre neden zarar veriliyor,yatırımlar neden engelleniyor?

kenan

09 Kasım 2018 00:28
işinize gelen karar çıkınca Hukuk :) büyükşehir belediyesi odunpazarı belediyesine 3 kere ceza kesti hukuksuz uygulamaları nedeniyle TIK yok.. büyükşehir belediyesi süperonline kazılarından dolayı odunpazarına ödeme yapması gerekirken yapmadı TIK yok..

dvd.

08 Kasım 2018 18:26
türkmen tokat ta güneş santıralı kime hizmet edecekse ? - kaç milyon dölara çıkacak.

Mert

08 Kasım 2018 13:09
Yapılır belki ama sen göremezsin bu yüzden heyecan yapma boşuna