NASIL YÖNETİLECEĞİMİZ OYLANACAK

21 Nisan 2018 13:30
NASIL YÖNETİLECEĞİMİZ OYLANACAK

CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Ziraat Mühendisleri (ZMO) ve Maden Mühendisleri Odalarının (MMO) yeni yönetimlerini ziyaret etti.

Termik yapımı da oylanacak

ZMO ve MMO’nun Alpu Ovası’na kurulmak istenen termik santrale karşı gösterdikleri çabalara teşekkür eden Çakırözer, “24 Haziranda sadece ülkemizi kim yöneteceğinin kararını oylamayacağız. Nasıl yönetileceğimizi de oylayacağız. Mesela Eskişehir’de, bu tek adam zihniyetinin yurttaşları, sivil toplum örgütlerini, odaları dinlemeden, halka rağmen bu güzel kente zehirli termik santral dayatması da oylanacak bir bakıma... Yani baskıya, yasaklara ve tek adam dayatmalarına karşı çıkarken, aynı zamanda havamızı, suyumuzu toprağımızı zehirlemek isteyenlere de ‘Dur’ diyeceğiz.”

Demokrasinin olmazsa olmazı

CHP olarak meslek odalarına çok büyük önem verdiklerine dikkat çeken Çakırözer, “Demokrasinin olmazsa olmaz koşullarından biri de akademik odalardır, sendikalardır, sivil toplum kuruluşlarıdır. Onlar ülkede ne kadar güçlüyse, ne kadar ne kadar etkinse demokrasinin o kadar geliştiği söylenebilir. Bizler sendikalar ve odaların görüş eleştiri ve tavsiyelerinden en fazla yararlanma arzusundayız. TMMOB’a yönelik siyasi baskılara karşı da her zaman yanınızdayız, dayanışma içindeyiz” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (6) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

ali

22 Nisan 2018 17:51
padişahlık istemiyoruz.

16 nisan

21 Nisan 2018 15:11
Nasıl yönetileceğimizi 16 Nisan 2017 de oyladık. Şimdi yöneticiyi seçeceğiz.

alp köymen

22 Nisan 2018 00:37
Çivi çakmadan lay lay'la gün geçirenlerle , her gece 3-5 saat uyuyup millete hizmet etmek için çırpınanlar oylanacak.

gürcan

22 Nisan 2018 19:30
ister beğenin ister beğenmeyin yüzde atmış biliyorum her dönem siz tulum diyorsunuz olmuyor

gürcan

22 Nisan 2018 11:44
biz memnunuz

m.m

21 Nisan 2018 15:41
sakın afrine girmeyin diyen tbb ve barolar yokmu . marjinallerin eline düşmüş olan odalar kapatılsın .
SAĞLIKÇILARDAN  ŞİDDET İSYANI
SAĞLIKÇILARDAN ŞİDDET İSYANI
Son zamanlarda artış gösteren sağlıkta şiddet olaylarına karşı, Eskişehirli sağlıkçılar da isyan etti. Eskişehir Devlet Hastanesi önünde bir araya gelen sağlıkçılar, “Sağlıkta şiddet son bulsun' diyerek seslerini duyurdu.
GELİP SORUNLARI GÖRSÜNLER!
GELİP SORUNLARI GÖRSÜNLER!
Erenköy Mahallesi sakinleri, Odunpazarı Belediye'sinin başlatmış olduğu yol yapım çalışmaları için vatandaştan ücret istenmesine tepki gösterdi. Vatandaşlar, “Yol değil imar istiyoruz” diyerek tepkilerini dile getirdi.
KUMAR OPERASYONU
KUMAR OPERASYONU
Eskişehir'de, kumar oynanmasına yönelik bir dernek binasına yapılan operasyonda 39 kişi yakalandı.
YATAĞAN'DAN ACI HABER
YATAĞAN'DAN ACI HABER
Tepebaşı Ülkü Ocakları eski yöneticilerinden Sezgin Kılıç, Yatağan Termik Santrali’nde geçirdiği kaza sonucu hayatını kaybetti.
ÇÖZÜM YOLU DEMOKRASİ
ÇÖZÜM YOLU DEMOKRASİ
CHP Eskişehir Miletvekili Utku Çakırözer Kafkas Dernekleri Federasyonu (KAFFED) Genel Başkanı Yaşar Arslankaya ve beraberindeki Yönetim Kurulu üyelerini Meclis’te ağırladı.
YENİ STADYUMDAN NELER ÇALINMAMIŞ Kİ...
YENİ STADYUMDAN NELER ÇALINMAMIŞ Kİ...
Eskişehir'de stadyumdan hırsızlık yaptığı iddia edilen şüpheli gözaltına alındı.
İŞTE KUPONUN OYNANDIĞI O BAYİ
İŞTE KUPONUN OYNANDIĞI O BAYİ
Haftalardır süren Süper Loto çekiliş sonuçlarında büyük heyecan sona erdi ve talih kuşu, Nasreddin Hoca'nın 'Dünyanın merkezi' olarak gösterdiği Eskişehir’in Sivrihisar ilçesine kondu.
JANDARMA'DAN  YÜK KONTROLÜ
JANDARMA'DAN YÜK KONTROLÜ
Yaz döneminde saman taşımacılığının arttığı günlerde, hacimli yüklerini taşıma konusunda taşıma kapasitesi üzerinde yük bindiren taşımacılara, yol ve sürücülerin güvenliği için jandarma müsaade etmiyor.
OSMANLI ESERİ YOK OLMANIN EŞİĞİNDE
OSMANLI ESERİ YOK OLMANIN EŞİĞİNDE
Eskişehir’de 1836 yılında inşa edilen ve günümüzde halen aktif olarak kullanılan Osmanlı eseri tarihi ahşap caminin son hali, bakımsız olmasından dolayı görenlerinin içini burkuyor.