MUTFAKTA YANGIN VAR

11 Ekim 2018 16:48
MUTFAKTA YANGIN VAR

CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer Meclis'te yaptığı konuşmada Türkiye’nin ağır bir ekonomik kriz altında olduğunu vurgulayarak “Vatandaşın mutfağında yangın var” dedi.

Nasıl aş götürecekler?

Enflasyon farklarının işçinin, emeklinin, asgari ücretlinin, memurun maaşlarına yansıtılmasını isteyen CHP'li Çakırözer, işçilerin durumunu da sordu. Mahmudiye Belediyesi’ndeki, şeker fabrikalarındaki ve demiryollarındaki geçici işçileri de Meclis kürsüsünden hatırlatan Çakırözer, “Mahmudiye Belediyemizde çalışan geçici emekçilerimiz 13 Kasım’dan sonra işsiz kalacak. Karakış kapıya dayandı. Bu insanlar evlerine nasıl aş götürecek?” diye sordu.

Görmezden geliyorlar

Türkiye’nin ağır bir ekonomik kriz altında olduğunu söyleyen Çakırözer, “Sarayın ejder meyveli, efululi mutfaklarında yaşanmasa da vatandaşın mutfağında büyük bir ekonomik kriz var. Kriz olmasa pazarda domatesin fiyatı sadece bir yılda yüzde 104 artar mı? Salatalık yüzde 81, patates yüzde 60, kuru soğan yüzde 70 artar mı? Geçim sıkıntısı nedeniyle geçtiğimiz yıl 233 yurttaşımız yaşamını yitirmiş. Çocuğuna pantolon alamadığı için intihar eden babayı, haklarını aramak için vinç tepelerine çıkan Amasralı emekçilerimizi hepimiz biliyoruz. Kriz yok diyenler bunları neden görmezden geliyor” dedi.

Yorumlar (3) / Onay bekleyen (2)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Serdar

11 Ekim 2018 21:10
Bırak sayın vekilim alan razı satan razı bu adam değil mi yüzde elli üstü oy alan

Ali baba

13 Ekim 2018 01:51
Serdar kardeş alan razı veren razı olan GÖNÜL BAĞI olanlardır. Biz biliriz irşad olan AĞIZI.Kırat diye satamazsınız bize YAĞIZI.

kuru fasulye

11 Ekim 2018 18:48
siz gelseniz ne yapacaksınız . ülkeyi size teslim etsek acaba ne yapardınız .