MÜLTECİ KRİZİ TOPLUMUN SORUNUDUR

16 Kasım 2019 14:01
MÜLTECİ KRİZİ TOPLUMUN SORUNUDUR

AK Parti Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Emine Nur Günay, AKPM Siyasi İşler Komitesi Toplantısında değerlendirilen ‘’Suriye’’ konulu raporun Rapotörü Yunanistan Eski Dış İşleri Bakanı Dora Bakoyannis’e tepki gösterdi.

Koşullar yaratmalıyız

Prof. Dr. Günay, raporda mülteciler ile alakalı kısımlar hakkında, ‘’Suriyeli mülteci krizi, yalnızca komşu devletlerin değil aynı zamanda Avrupa ve tüm uluslararası toplumun da sorumluluğundadır. Ancak, komşu ülkeler şimdiye kadar yalnız kaldı. Biz, güvenli, gönüllü ve onurlu mültecilerin ve yerlerinden edilmiş kişilerin geri dönüşü için koşullar yaratmalıyız. Bu hepimizin sorumluluğu.” diye konuştu.

Askeri müdahale

Prof. Dr. Günay, daha önce AKPM Başkanı ve Raportör tarafından yapılan açıklamalara da değinerek, ‘’Bazı talihsiz iddialara dikkatinizi çekmek isterim. Uluslararası kamuoyunda gerçekten kafa karışıklığı var. Raportör Bakoyannis ve PACE Başkanı Madam Pasquier tarafından basın açıklamalarında Barış Pınarı Operasyonu’ndan 'Türk askeri müdahalesi' şeklinde bahsediyorlar. ’’ şeklinde konuştu.

Yorumlar (3) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Tunc

16 Kasım 2019 17:16
Suriyeli , irakli vatanimda istemiyoruzzzz.

Cecey

16 Kasım 2019 14:11
Toplum dediklerin bizleriz biz sorunu kabul etmiyoruz çünki siz TÜRKİYE'yi bitirmek için bu suriyelileri buraya soktunuz.Bak şu anda bir caminin önünde 25.30yaşlarınde bir suriyelu 2kız çocugu kucagında birini sürekli itekliyor DİLENİYOR.Gönderin şunları savaşcaklarmı,geberceklermi ne yaparlarsa yapsınlar.

Halil Toksöz

17 Kasım 2019 01:52
Toplumun sorunu değil , insanları mülteci durumuna düşürenlerin sorunudur, Emevi camisinde kim namaz kılmak istedi, toplum mu?

istanbul escort

depolama şehirler arası nakliyat

evden eve nakliyat çeviri şehirler arası nakliyat ofis taşıma uluslararası evden eve nakliyat istanbul eşya depolama