MUHTEŞEM KONSER

02 Mayıs 2018 17:34
MUHTEŞEM KONSER

Tepebaşı Belediyesi ve Odunpazarı Belediyesi işbirliği ile düzenlenen Bulutsuzluk Özlemi Eskişehirlilere muhteşem bir konser sundu.

Binlerce kişi

1 Mayıs Emek ve İşçi Bayramı dolayısıyla düzenlenen halk konseri, Espark AVM açık otopark alanında gerçekleşti. Alanı dolduran vatandaşlar rock müziğin efsane gruplarından Bulutsuzluk Özlemi’nin şarkıları ile coştu. Etkinliğe Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt ve Ataç’ın misafiri olarak Eskişehir’de bulunan Küba Büyükelçisi Luis Amaros Nunez ile binlerce Eskişehirli katıldı.

Emeğin günü

Konser sırasında Başkan Ataç, Başkan Kurt ve Büyükelçi Nunez ellerinde kömürlü termik santral karşıtı dövizler ve alkışlar eşliğinde sahneye çıktı. Burada bir konuşma yapan Başkan Ataç, “1 Mayıs'ımız kutlu olsun. 1 Mayıs emeğin, alın terinin günü. Türkiye'de nerede çevre sorunu varsa, nerede ülke sorunu varsa sevgili Nejat ve ekibi oradalar. Bugün de bizim için büyük çaba gösterdiler" şeklinde konuştu.

Termik yaptırmayacağız

Başkan Kurt ise “Bayramınız kutlu olsun. Türkiye'de emeğin, emekçinin bayramlarının 365 gün olacağı günlerde inşallah birlikte olacağız. Eskişehir kıymetlidir. Eskişehir'e termik santral yaptırmayacağız. Şeker Fabrikası'nı sattırmayacağız. Satarlarsa 25 Haziran'da geri alacağız. Çünkü 25 Haziran'da gidiyorlar, gidecekler” dedi.

Eskişehir parlayan yıldız

Grubun solisti Nejat Yavaşoğulları da “Kazanılmış olan bu haklar, gökten zembille indi zannetmeyin. Belki 150 yıl önce, Amerika'da 8 saatlik çalışma için mücadele ediyordu insanlar. O yüzden çok anlamlı bir gün. Yarınlara umutla bakmamızı engelleyecek olan çevre felaketlerine engel olmak istiyoruz.Eskişehir, Türkiye'nin parlayan yıldızı” dedi.

Yorumlar (5) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

termiği de yapacağız

02 Mayıs 2018 17:52
işciler çalışıyor ,, siz yatıyorsunuz . sonra atam izindeyizz .

ATAM biz gene izindeyiz

03 Mayıs 2018 10:24
kamuda çalışan kaymak tabakalı , işciler , memur , müdür , öğretmenler burada 1 mayıs bayramında bayram yapıyorlar , gariban işçi bunların bıraktığı çöpleri topluyor .yazıktır .

cemal

02 Mayıs 2018 17:58
chp nin adayı belli oldumu abdüllatif şener chp nin başına geçmeli . ha ha hıııy...

1 mayısssssssssss

03 Mayıs 2018 10:46
ŞİMDİ ATATÜRK SAĞ OLSA da ( sinirli bir şekilde ) oğlum burada ne yapıyonuz dese .. bunlar ATAM BİZ İZİNDEYİZ derlermi acaba .

gez oğlum

03 Mayıs 2018 12:21
siz lay lay lom a devam edin . biz yakında termik santralı bitirelimde görün . şekeride satacağız , termiğide yapacağız .
ÜSTÜNDEN 620 LİRA ÇIKTI
ÜSTÜNDEN 620 LİRA ÇIKTI
Vatandaşların duygularını sömüren dilencinin üzerinden tam 620 lira çıktı.
SARICAKAYA'DA  PALMİYE GÜZELLİĞİ
SARICAKAYA'DA PALMİYE GÜZELLİĞİ
Eskişehir'in Sarıcakaya ilçesine giren vatandaşları palmiye ağaçları karşılıyor.
SAĞLIK SOKAĞI İLGİ GÖRDÜ
SAĞLIK SOKAĞI İLGİ GÖRDÜ
Eskişehir İl Sağlık Müdürlüğünce 3-7 Eylül 2018 tarihleri arasında Porsuk Bulvarı Adalar mevkiinde düzenlenen, bazı genel sağlık hizmetlerinin ücretsiz olarak verildiği Halk Sağlığı Sokağı etkinliğine vatandaşların ilgisi büyük oldu.
LAİK EĞİTİM SİSTEMİ  SAVUNULMALI
LAİK EĞİTİM SİSTEMİ SAVUNULMALI
Eğit – Der Eskişehir Şubesi eğitim öğretim yılının başlamasının ardından basın açıklaması gerçekleştirdi. Şube Başkanı Emin Dağlı, Laik eğitim sisteminin savunulması gerektiğini söyledi.
KÖY ENSTİTÜLERİNDEN YARARLANILMALI
KÖY ENSTİTÜLERİNDEN YARARLANILMALI
Yeni Kuşak Köy Enstitülüler Derneği (YKKED Eskişehir Şube Başkanı İlyas Küçükcan yeni eğitim öğretim yılı ile ilgili basın açıklaması yaptı. Küçükcan "Nitelikli-işlevsel bir eğitim sistemi için, Köy Enstitüleri deneyiminden yararlanılmalı" dedi.
KERBELA ANILDI
KERBELA ANILDI
Odunpazarı Belediyesi, Aleviler için kutsal olan Muharrem Ayı nedeniyle Sahra-i Kerbela Yas-ı Matem etkinliği düzenledi.
GÖÇMEN AİLEYE YARDIM ELİ
GÖÇMEN AİLEYE YARDIM ELİ
Geçen sene zihinsel engelli çocuğu ile birlikte savaştan kaçarak Irak’tan gelen Türkmen annenin yokluk içinde yaşadığını tespit eden Eskişehir Havacılar Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği, ailenin evine yaklaşık 15 bin liralık eşya bağışladı.
DESTİCİ'DEN DESTEK SÖZÜ
DESTİCİ'DEN DESTEK SÖZÜ
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı ve Ankara Milletvekili Mustafa Destici, Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Küpeli ve Yönetim Kurulu üyelerini ziyaret etti.
DAHA TEMİZ ÇEVRE İÇİN
DAHA TEMİZ ÇEVRE İÇİN
15 Eylül Dünya Temizlik Günü dolayısıyla Abacı Grup çalışanları şehir genelinde çevre temizliği yaptı.