MUHTEŞEM KONSER

02 Mayıs 2018 17:34
MUHTEŞEM KONSER

Tepebaşı Belediyesi ve Odunpazarı Belediyesi işbirliği ile düzenlenen Bulutsuzluk Özlemi Eskişehirlilere muhteşem bir konser sundu.

Binlerce kişi

1 Mayıs Emek ve İşçi Bayramı dolayısıyla düzenlenen halk konseri, Espark AVM açık otopark alanında gerçekleşti. Alanı dolduran vatandaşlar rock müziğin efsane gruplarından Bulutsuzluk Özlemi’nin şarkıları ile coştu. Etkinliğe Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt ve Ataç’ın misafiri olarak Eskişehir’de bulunan Küba Büyükelçisi Luis Amaros Nunez ile binlerce Eskişehirli katıldı.

Emeğin günü

Konser sırasında Başkan Ataç, Başkan Kurt ve Büyükelçi Nunez ellerinde kömürlü termik santral karşıtı dövizler ve alkışlar eşliğinde sahneye çıktı. Burada bir konuşma yapan Başkan Ataç, “1 Mayıs'ımız kutlu olsun. 1 Mayıs emeğin, alın terinin günü. Türkiye'de nerede çevre sorunu varsa, nerede ülke sorunu varsa sevgili Nejat ve ekibi oradalar. Bugün de bizim için büyük çaba gösterdiler" şeklinde konuştu.

Termik yaptırmayacağız

Başkan Kurt ise “Bayramınız kutlu olsun. Türkiye'de emeğin, emekçinin bayramlarının 365 gün olacağı günlerde inşallah birlikte olacağız. Eskişehir kıymetlidir. Eskişehir'e termik santral yaptırmayacağız. Şeker Fabrikası'nı sattırmayacağız. Satarlarsa 25 Haziran'da geri alacağız. Çünkü 25 Haziran'da gidiyorlar, gidecekler” dedi.

Eskişehir parlayan yıldız

Grubun solisti Nejat Yavaşoğulları da “Kazanılmış olan bu haklar, gökten zembille indi zannetmeyin. Belki 150 yıl önce, Amerika'da 8 saatlik çalışma için mücadele ediyordu insanlar. O yüzden çok anlamlı bir gün. Yarınlara umutla bakmamızı engelleyecek olan çevre felaketlerine engel olmak istiyoruz.Eskişehir, Türkiye'nin parlayan yıldızı” dedi.

Yorumlar (5) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

termiği de yapacağız

02 Mayıs 2018 17:52
işciler çalışıyor ,, siz yatıyorsunuz . sonra atam izindeyizz .

ATAM biz gene izindeyiz

03 Mayıs 2018 10:24
kamuda çalışan kaymak tabakalı , işciler , memur , müdür , öğretmenler burada 1 mayıs bayramında bayram yapıyorlar , gariban işçi bunların bıraktığı çöpleri topluyor .yazıktır .

cemal

02 Mayıs 2018 17:58
chp nin adayı belli oldumu abdüllatif şener chp nin başına geçmeli . ha ha hıııy...

1 mayısssssssssss

03 Mayıs 2018 10:46
ŞİMDİ ATATÜRK SAĞ OLSA da ( sinirli bir şekilde ) oğlum burada ne yapıyonuz dese .. bunlar ATAM BİZ İZİNDEYİZ derlermi acaba .

gez oğlum

03 Mayıs 2018 12:21
siz lay lay lom a devam edin . biz yakında termik santralı bitirelimde görün . şekeride satacağız , termiğide yapacağız .
UYUŞTURUCU OPERASYONU
UYUŞTURUCU OPERASYONU
Eskişehir Emniyet Müdürlüğü'nün gerçekleştirdiği uyuşturucu operasyonunda yakalanan 3 şüpheliden biri 'Uyuşturucu madde ticareti yapmak' suçundan adliyeye sevk edildi.
YAKIT HIRSIZLARI TUTUKLANDI
YAKIT HIRSIZLARI TUTUKLANDI
Park halindeki araçlardan yakıt çaldıkları iddiasıyla adliyeye sevk edilen 4 şüpheli tutuklandı.
REKTÖR ÇOMAKLI MARDİN'DE
REKTÖR ÇOMAKLI MARDİN'DE
Anadolu Üniversitesi Rektörü Şafak Ertan Çomaklı, Mardin’de bir dizi ziyaretlerde bulundu.
GÖZ ARDI EDİLMESİNLER
GÖZ ARDI EDİLMESİNLER
CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü, TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyon toplantısında eşi cezaevinde olan kadınların ve ailelerin birçok sorunla mücadele etmek zorunda bırakıldığını söyledi.
BÜYÜKERŞEN'E TEŞEKKÜR ZİYARETİ
BÜYÜKERŞEN'E TEŞEKKÜR ZİYARETİ
Büyükşehir Belediyesi’nin kırsalda hayata geçirdiği alt yapı ve üst yapı çalışmaları nedeniyle Danişment, Kızılcaören, Yakakayı, Gündüzler ve Beyazaltın Mahalle sakinleri Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’e teşekkür ziyareti gerçekleştirdi.
HEMŞEHRİ DERNEKLERİNİ ÖNEMSİYORUZ
HEMŞEHRİ DERNEKLERİNİ ÖNEMSİYORUZ
Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt Eskişehir Malatyalılar Derneği’ni ziyaret etti.
TUĞLA FABRİKASINA TOMBALA BASKINI
TUĞLA FABRİKASINA TOMBALA BASKINI
Eskişehir İl Jandarma Komutanlığınca, eski bir tuğla fabrikasına kumar operasyonu düzenlendi. Gerçekleşen operasyonda 3 kişi gözaltına alınırken, 74 kişiye 259'ar lira ceza kesildi. 
SAĞLIKSIZ EKMEKLERE EL KONULDU
SAĞLIKSIZ EKMEKLERE EL KONULDU
Eskişehir’de, açıkta uygunsuz bir şekilde satışı yapılan toplam 59 ekmeğe zabıta ekipleri el koyup imha etti. 
MİNİK AZRA YARDIM BEKLİYOR
MİNİK AZRA YARDIM BEKLİYOR
Eskişehir’de, doğuştan hidrosefali hastası olan 2 yaşındaki Azra bebek, ameliyat masraflarının karşılanması için yardım ellerinin uzanmasını bekliyor.