MUHTARLIKLARA GERİ DÖNÜŞÜM KUTUSU

29 Ağustos 2018 18:07
MUHTARLIKLARA GERİ DÖNÜŞÜM KUTUSU

Odunpazarı Belediyesi temizlik İşleri Müdürlüğü muhtarlıklara geri dönüşüm kutuları yerleştirdi. En çok aydınlatma materyali toplayan üç muhtarlığı ödüllendirilecek.

Ortak kampanya

Tasarruflu ampuller, kompakt floresan lambalar cıva buharı içeriyor. Ampuller kırıldığında ise açığa çıkan cıva çevre ve insan sağlığına zarar veriyor. Doğru toplandığında geri dönüşümü mümkün olan bu aydınlatma materyalleri için Odunpazarı Belediyesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığının da aralarında bulunduğu kurumlarla bir kampanya düzenledi.

Yarış başladı

Odunpazarı Belediyesi, muhtarlıklar arasında kıyasıya bir yarışma da başlattı. En çok aydınlatma materyalini toplayacak olan 3 muhtarlığın ödüllendirileceği bu yarışma, 3 Eylül 2018 Pazartesi Günü başlayacak ve 28 Şubat 2019 Perşembe Günü sona erecek.

Yorumlar (3) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Vatandaş

31 Ağustos 2018 08:56
Muhtarlıklara gerek var mı ki? diye soracağım ancak bu sorunun yüksek demokrasi ortamında suç olup olmadığını bilemiyorum :))

reco

10 Eylül 2018 21:47
Kara yollarinada belli araliklarla geri dönüşüm kutulati konulmalıdır yol kenarlarini koýlerebelediyeler temizlik için grup oluşturmali pet şişeler kola kutusu dolu her yer

Emine

31 Ağustos 2018 09:53
yanlız o lambaları yumurta taşır gibi muhafaza etmek gerek