paykasa astropay astropay astropay seo ankara travesti sakarya travesti istanbul evden eve nakliyat nakliyat fiyatları

MUHTARLAR KARARSIZ

22 Kasım 2017 16:24
MUHTARLAR KARARSIZ

Alpu ovasına yapılması planlanan termik santralle ilgili bugüne kadar konuşmayan bölgenin muhtarları bir araya geldi. Muhtarlar adına konuşan Yüksel Girgin, gazetecilerin sorduğu sorularına net cevaplar verememesi dikkat çekti.

Kent merkezine 25 kilometre uzaklıktaki Alpu ovasına termik santral yapılmak isteniyor. Bugüne kadar Eskişehir'de görev yapan çeşitli sivil toplum kuruluşu temsilcileri, sendikalar, odalar ve şehrin önde gelenleri termik santralin Eskişehir'e büyük zararlar vereceğini açıkladı. Termik santralin kurulacağı alandaki köylerin muhtarlı dün ilk defa bir araya geldi. Muhtarlar adına açıklama yapan Beyazaltın Köyü Muhtarı Yüksel Girgin, bguüne kadar termik santralle ilgili net bir şey söylemediklerini henüz kendilerinin de araştırma yaptıklarını söyledi.

İkna oldum!

Gazetecilerin soruları karşısında zaman zaman "bilmiyorum" kelimesi kullanan Yüksel Girgin, santralin iyi mi olacağını kötü mü olacağına karar veremediklerini söyledi. Çelişkili cümleler kuran Girgin'in açıklamaları son derece dikkat çekerken, "Çanakkale Çan'da bulunan yeni nesil termik santrali gezdim. Ondan sonra ikna oldum" dedi. Girgin bu cümlenin ardından santralin zarar verip vermeyeceği konusunu araştırdıklarını söyledi.

Yorumlar (16) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

isim

23 Kasım 2017 08:02
Eskişehir'de sadece muhtarlar mı yaşıyor da onlar karar veriyor. Siyasi çıkarlarınız için milletin başını yakmayın lütfen.

eylem

23 Kasım 2017 07:12
gelecekte bu yaptığınla,tarih bile seni affetmiyecek

okur

22 Kasım 2017 22:01
Santralin kurulup kurulmaması kararı muhtarlara kaldıysa vay başımıza..

ASİ 26

23 Kasım 2017 09:15
Gazetecilerin sorduğu sorularına net cevaplar veremez..çünkü Girgin termik santral konusunda UZMAN değil,kaldı ki AKP nin evet dediği bir olaya Hayır deme lüksü de yok..Kızılay başkanlığı ve muhtarlık görevinin önünde AKP Yönetimine talip olduğu Eskişehir halkınca bilinen bir gerçek..Kızılay başkanlığına ilk seçildiği dönemde AKP li yöneticilerin desteği azımsanamaz hele ki Ertuğrul Dindar ın...Kaldı ki muhtarlar her hangi bir siyasi partinin uzantısı gibi hareket edemezler etmemelidirler..Mahalle veya köy halkı tarafından seçilip de siyasi kimliğini ön plana çıkarmak etik değil...

kenan

23 Kasım 2017 07:10
yazıklar olsun sana kızılay başkanı olacaksın birde

kızılay adaylığını düşünmüş

23 Kasım 2017 07:43
AMCA ONA GÖRE GEVELEMİŞ.

kaan

23 Kasım 2017 07:09
bu adam iki kelimeyi bir araya getiremez zaten

hacı

23 Kasım 2017 08:26
Yüksel muhtarın tuzu kuru galiba.

Karakurt

22 Kasım 2017 23:56
Sayin sepetci li efendiler Beyazi kara yaptirtmayin Tabii kimse kaldi ise

eser

23 Kasım 2017 09:21
termik santral olan yerlerde halkın yarısı kanserdir.bunu söyleyemiyorsan vidanını .....yazık sana

Halil

23 Kasım 2017 00:47
Hayııırrr

gizem

23 Kasım 2017 09:22
boş konuşuyorsun boş boşşşşşşşşş

honlu

23 Kasım 2017 11:04
zararsız denilen termik santrallerin bacasının ucunu nereye vermişler ki zararsız deniliyor? kaç zamandır onu düşünüyorum.

Harun

23 Kasım 2017 19:34
Muhtarlar bu konunu uzmanı değil ki.Kaldı ki sadece muhtarlar da yaşamıyor.

bunlara bol bol heykel yapacan

23 Kasım 2017 12:50
istemezukcular gene toplanmışlar - bunlara ne yapsan yap yaranamazsın - bir tek zaafları var o da " heykel , ona dayanamazlar .

oyunlar durmuyor

23 Kasım 2017 09:00
100 - 95 yeni nesil filitreli çevreye zararsız termik santıralını engellemek için birileri küçük çaplı bir uğraş veriyor .
300 BİN LİRALIK DOLANDIRICILIK
300 BİN LİRALIK DOLANDIRICILIK
Sivrihisar İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan operasyonla, İstanbul’a teslim edilmek üzere yola çıkan fakat Ankara’ya götürülen 300 bin liralık çalıntı tekstil ürünü ele geçirildi, olayla ilgili 2 kişi yakalandı. 
BÜYÜKERŞEN'E  BÜYÜK İLGİ
BÜYÜKERŞEN'E BÜYÜK İLGİ
Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, yaşamanın anlatıldığı ‘Zamanı Durduran Saat’ isimli kitabını Eskişehir Kitap Fuarı’nda imzaladı.
TEI GURUR KAYNAĞIMIZ
TEI GURUR KAYNAĞIMIZ
Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi (EOSB) Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Küpeli ve Yönetim Kurulu Üyeleri TEI - TUSAŞ Motor Sanayii Genel Müdürü Mahmut Faruk Akşit’i ziyaret etti.
MİLLİ KALKINMA HAYAT BULMALI
MİLLİ KALKINMA HAYAT BULMALI
Saadet Partisi Eskişehir Kadın Kolları, Tutum, Yatırım ve Yerli Malı Haftası nedeniyle basın açıklaması yaptı. SP Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Ceren Seda Çiçek, “Milli kalkınma hayat bulmalı” dedi.
MİLLİ EKONOMİK  SİSTEME GEÇMELİYİZ
MİLLİ EKONOMİK SİSTEME GEÇMELİYİZ
CHP İl Başkanı Abdülkadir Adar, yerli malı haftası dolayısıyla yaptığı açıklamada, "Tarımdan sanayiye ulusal, yerli ve milli bir ekonomik sisteme geçiş için Atatürk’ün hedeflediği çizgiye inmemiz gerekiyor" dedi.
KUVVETLER AYRILIĞI VURGUSU
KUVVETLER AYRILIĞI VURGUSU
CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer ETO Fuar ve Kongre Merkezi’nin açılışına katılarak, TÜYAP Kitap Fuarını ziyaret etti.
HEDEFLERİN ALTINDAYIZ
HEDEFLERİN ALTINDAYIZ
TÜMSİAD Eskişehir Şube Başkanı Ali Engiz "2017'de 157 milyar, 2018'de 174 milyar ihracat var ama hedeflerin çok altındayız" dedi.
SAADET PARTİSİ'NDEN DESTEK
SAADET PARTİSİ'NDEN DESTEK
Araç muayene istasyonu çalışanları sendikaya üye oldukları için işten atıldıkları gerekçesi eylem başlattı. Saadet Partisi Tepebaşı İlçe Yönetimi işçileri ziyaret etti.
BAŞKAN KURT  FUARI GEZDİ
BAŞKAN KURT FUARI GEZDİ
Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, TÜYAP Eskişehir Kitap Fuarını gezdi. Eski Kültür Bakanlarından Ercan Karakaş’ın da eşlik ettiği gezi de Başkan Kurt, yazarlar, yayın evi sorumluları ve okuyucular ile bir araya geldi.