MUHTARLAR KARARSIZ

22 Kasım 2017 16:24
MUHTARLAR KARARSIZ

Alpu ovasına yapılması planlanan termik santralle ilgili bugüne kadar konuşmayan bölgenin muhtarları bir araya geldi. Muhtarlar adına konuşan Yüksel Girgin, gazetecilerin sorduğu sorularına net cevaplar verememesi dikkat çekti.

Kent merkezine 25 kilometre uzaklıktaki Alpu ovasına termik santral yapılmak isteniyor. Bugüne kadar Eskişehir'de görev yapan çeşitli sivil toplum kuruluşu temsilcileri, sendikalar, odalar ve şehrin önde gelenleri termik santralin Eskişehir'e büyük zararlar vereceğini açıkladı. Termik santralin kurulacağı alandaki köylerin muhtarlı dün ilk defa bir araya geldi. Muhtarlar adına açıklama yapan Beyazaltın Köyü Muhtarı Yüksel Girgin, bguüne kadar termik santralle ilgili net bir şey söylemediklerini henüz kendilerinin de araştırma yaptıklarını söyledi.

İkna oldum!

Gazetecilerin soruları karşısında zaman zaman "bilmiyorum" kelimesi kullanan Yüksel Girgin, santralin iyi mi olacağını kötü mü olacağına karar veremediklerini söyledi. Çelişkili cümleler kuran Girgin'in açıklamaları son derece dikkat çekerken, "Çanakkale Çan'da bulunan yeni nesil termik santrali gezdim. Ondan sonra ikna oldum" dedi. Girgin bu cümlenin ardından santralin zarar verip vermeyeceği konusunu araştırdıklarını söyledi.

Yorumlar (16) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

isim

23 Kasım 2017 08:02
Eskişehir'de sadece muhtarlar mı yaşıyor da onlar karar veriyor. Siyasi çıkarlarınız için milletin başını yakmayın lütfen.

eylem

23 Kasım 2017 07:12
gelecekte bu yaptığınla,tarih bile seni affetmiyecek

okur

22 Kasım 2017 22:01
Santralin kurulup kurulmaması kararı muhtarlara kaldıysa vay başımıza..

ASİ 26

23 Kasım 2017 09:15
Gazetecilerin sorduğu sorularına net cevaplar veremez..çünkü Girgin termik santral konusunda UZMAN değil,kaldı ki AKP nin evet dediği bir olaya Hayır deme lüksü de yok..Kızılay başkanlığı ve muhtarlık görevinin önünde AKP Yönetimine talip olduğu Eskişehir halkınca bilinen bir gerçek..Kızılay başkanlığına ilk seçildiği dönemde AKP li yöneticilerin desteği azımsanamaz hele ki Ertuğrul Dindar ın...Kaldı ki muhtarlar her hangi bir siyasi partinin uzantısı gibi hareket edemezler etmemelidirler..Mahalle veya köy halkı tarafından seçilip de siyasi kimliğini ön plana çıkarmak etik değil...

kenan

23 Kasım 2017 07:10
yazıklar olsun sana kızılay başkanı olacaksın birde

kızılay adaylığını düşünmüş

23 Kasım 2017 07:43
AMCA ONA GÖRE GEVELEMİŞ.

kaan

23 Kasım 2017 07:09
bu adam iki kelimeyi bir araya getiremez zaten

Karakurt

22 Kasım 2017 23:56
Sayin sepetci li efendiler Beyazi kara yaptirtmayin Tabii kimse kaldi ise

hacı

23 Kasım 2017 08:26
Yüksel muhtarın tuzu kuru galiba.

eser

23 Kasım 2017 09:21
termik santral olan yerlerde halkın yarısı kanserdir.bunu söyleyemiyorsan vidanını .....yazık sana

Halil

23 Kasım 2017 00:47
Hayııırrr

gizem

23 Kasım 2017 09:22
boş konuşuyorsun boş boşşşşşşşşş

honlu

23 Kasım 2017 11:04
zararsız denilen termik santrallerin bacasının ucunu nereye vermişler ki zararsız deniliyor? kaç zamandır onu düşünüyorum.

Harun

23 Kasım 2017 19:34
Muhtarlar bu konunu uzmanı değil ki.Kaldı ki sadece muhtarlar da yaşamıyor.

bunlara bol bol heykel yapacan

23 Kasım 2017 12:50
istemezukcular gene toplanmışlar - bunlara ne yapsan yap yaranamazsın - bir tek zaafları var o da " heykel , ona dayanamazlar .

oyunlar durmuyor

23 Kasım 2017 09:00
100 - 95 yeni nesil filitreli çevreye zararsız termik santıralını engellemek için birileri küçük çaplı bir uğraş veriyor .
HOBİ BAHÇELERİ İÇİN  KURA ÇEKİMİ YAPILACAK
HOBİ BAHÇELERİ İÇİN KURA ÇEKİMİ YAPILACAK
Odunpazarı Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün en çok rağbet gören çalışmalarından biri de hobi bahçeleri oldu.
ŞANTİYEYİ HIRSIZLARDAN KORUDU
ŞANTİYEYİ HIRSIZLARDAN KORUDU
Eskişehir'de şantiye içerisinde bağlı Kamber isimli Anadolu Çoban Köpeği'nin hırsızlara karşı verdiği mücadele güvenlik kamerasına yansıdı. 
LÖSEV KAMPÜSTE
LÖSEV KAMPÜSTE
Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi son sınıf öğrencileri, “LÖSEV Kampüste” projesi kapsamında, Eskişehir Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı’nı (LÖSEV) ağırladı. 
FİGEN KAHYA ANA KADEMEDE
FİGEN KAHYA ANA KADEMEDE
Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse’nin seçilmesinin ardından listesinde bulunan Figen Kahya, Merkez Yürütme Kurulunda (MYK) yer aldı. 
 BANKA NAKİL  ARACINI SOYDULAR
BANKA NAKİL ARACINI SOYDULAR
Kocaeli’nin İzmit ilçesinde bir bankanın para nakil aracını soydukları ileri sürülen 2 şüpheli Eskişehir’in Sivrihisar ilçesinde yakalandı.
 BÜYÜKERŞEN VE ATAÇ'A  'GÖNÜL' ÖDÜLÜ
BÜYÜKERŞEN VE ATAÇ'A 'GÖNÜL' ÖDÜLÜ
Türkiye Yardım Sevenler Derneği, Ankara’da düzenlediği törenle 90. Yıl Anısına Gönül Ödülleri’ni verdi. Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ve Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç ‘Gönül Ödülü’ne layık görüldü.
ESKİŞEHİR'DE KAZA:3 YARALI
ESKİŞEHİR'DE KAZA:3 YARALI
Eskişehir'de meydana gelen trafik kazasında 3 kişi yaralandı. 
10 BİN LİRAYI GERİ GETİRDİ
10 BİN LİRAYI GERİ GETİRDİ
 Eskişehir'de döviz bürosu çalışanı tarafından fazla 10 bin lira ödeme yapılan vatandaş, kendisine yanlışlıkla verildiğini öğrenince parayı geri getirerek teslim etti.
BASIN MENSUPLARINA SALDIRDILAR
BASIN MENSUPLARINA SALDIRDILAR
Eskişehir'de uyuşturucu madde satıcısı 2 kişi adliyeye sevk edilirken, yakınları tehdit hakaret ve küfürlerle basın mensuplarının üzerine yürüdü. Bu sırada adliyeye giriş yapan uyuşturucu satıcısı önce küfür etti, ardından ise basın mensuplarına 'terbiyesiz' dedi.