MUHTARLAR KARARSIZ

22 Kasım 2017 16:24
MUHTARLAR KARARSIZ

Alpu ovasına yapılması planlanan termik santralle ilgili bugüne kadar konuşmayan bölgenin muhtarları bir araya geldi. Muhtarlar adına konuşan Yüksel Girgin, gazetecilerin sorduğu sorularına net cevaplar verememesi dikkat çekti.

Kent merkezine 25 kilometre uzaklıktaki Alpu ovasına termik santral yapılmak isteniyor. Bugüne kadar Eskişehir'de görev yapan çeşitli sivil toplum kuruluşu temsilcileri, sendikalar, odalar ve şehrin önde gelenleri termik santralin Eskişehir'e büyük zararlar vereceğini açıkladı. Termik santralin kurulacağı alandaki köylerin muhtarlı dün ilk defa bir araya geldi. Muhtarlar adına açıklama yapan Beyazaltın Köyü Muhtarı Yüksel Girgin, bguüne kadar termik santralle ilgili net bir şey söylemediklerini henüz kendilerinin de araştırma yaptıklarını söyledi.

İkna oldum!

Gazetecilerin soruları karşısında zaman zaman "bilmiyorum" kelimesi kullanan Yüksel Girgin, santralin iyi mi olacağını kötü mü olacağına karar veremediklerini söyledi. Çelişkili cümleler kuran Girgin'in açıklamaları son derece dikkat çekerken, "Çanakkale Çan'da bulunan yeni nesil termik santrali gezdim. Ondan sonra ikna oldum" dedi. Girgin bu cümlenin ardından santralin zarar verip vermeyeceği konusunu araştırdıklarını söyledi.

Yorumlar (16) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

isim

23 Kasım 2017 08:02
Eskişehir'de sadece muhtarlar mı yaşıyor da onlar karar veriyor. Siyasi çıkarlarınız için milletin başını yakmayın lütfen.

eylem

23 Kasım 2017 07:12
gelecekte bu yaptığınla,tarih bile seni affetmiyecek

okur

22 Kasım 2017 22:01
Santralin kurulup kurulmaması kararı muhtarlara kaldıysa vay başımıza..

ASİ 26

23 Kasım 2017 09:15
Gazetecilerin sorduğu sorularına net cevaplar veremez..çünkü Girgin termik santral konusunda UZMAN değil,kaldı ki AKP nin evet dediği bir olaya Hayır deme lüksü de yok..Kızılay başkanlığı ve muhtarlık görevinin önünde AKP Yönetimine talip olduğu Eskişehir halkınca bilinen bir gerçek..Kızılay başkanlığına ilk seçildiği dönemde AKP li yöneticilerin desteği azımsanamaz hele ki Ertuğrul Dindar ın...Kaldı ki muhtarlar her hangi bir siyasi partinin uzantısı gibi hareket edemezler etmemelidirler..Mahalle veya köy halkı tarafından seçilip de siyasi kimliğini ön plana çıkarmak etik değil...

kenan

23 Kasım 2017 07:10
yazıklar olsun sana kızılay başkanı olacaksın birde

kızılay adaylığını düşünmüş

23 Kasım 2017 07:43
AMCA ONA GÖRE GEVELEMİŞ.

kaan

23 Kasım 2017 07:09
bu adam iki kelimeyi bir araya getiremez zaten

hacı

23 Kasım 2017 08:26
Yüksel muhtarın tuzu kuru galiba.

Karakurt

22 Kasım 2017 23:56
Sayin sepetci li efendiler Beyazi kara yaptirtmayin Tabii kimse kaldi ise

eser

23 Kasım 2017 09:21
termik santral olan yerlerde halkın yarısı kanserdir.bunu söyleyemiyorsan vidanını .....yazık sana

Halil

23 Kasım 2017 00:47
Hayııırrr

gizem

23 Kasım 2017 09:22
boş konuşuyorsun boş boşşşşşşşşş

honlu

23 Kasım 2017 11:04
zararsız denilen termik santrallerin bacasının ucunu nereye vermişler ki zararsız deniliyor? kaç zamandır onu düşünüyorum.

Harun

23 Kasım 2017 19:34
Muhtarlar bu konunu uzmanı değil ki.Kaldı ki sadece muhtarlar da yaşamıyor.

bunlara bol bol heykel yapacan

23 Kasım 2017 12:50
istemezukcular gene toplanmışlar - bunlara ne yapsan yap yaranamazsın - bir tek zaafları var o da " heykel , ona dayanamazlar .

oyunlar durmuyor

23 Kasım 2017 09:00
100 - 95 yeni nesil filitreli çevreye zararsız termik santıralını engellemek için birileri küçük çaplı bir uğraş veriyor .
VATANDAŞ DÜŞÜK  MODELLİ ARAÇ ALIYOR
VATANDAŞ DÜŞÜK MODELLİ ARAÇ ALIYOR
Son aylarda yaşanan kur artışlarının ekonomik dalgalanmalara neden olmasından dolayı vatandaşlar sıfır kilometre araç almak yerine düşük modelli araçlara göz dikti.
ODUNPAZARI  AŞURE DAĞITTI
ODUNPAZARI AŞURE DAĞITTI
Odunpazarı Belediyesi, Muharrem Ayı nedeniyle Reşadiye Cami, Çarşı Cami ve Tarihi Bölge’de yer alan Kurşunlu Külliyesi önünde Cuma Namazı Çıkışı’nda aşure dağıttı.
KRİZ YOKSULA YÜKLENDİ
KRİZ YOKSULA YÜKLENDİ
CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer Beylikovalılar Derneği’ni ziyaret etti. Çakırözer hükümetin önceki gün açıkladığı Yeni Ekonomi Programı’nı eleştirerek, “Krizin yükünü yoksulun sırtına yüklediler. Bu programda daha fazla işsizlik, daha fazla yoksulluk, daha fazla zam var” dedi.
KAÇAK SİGARA  OPERASYONU
KAÇAK SİGARA OPERASYONU
Eskişehir'de pilos ekipleri tarafından bir iş yerine düzenlenen operasyonda 233 paket kaçak sigara ve 1 adet kuru sıkı tabanca ele geçirdi.
GENÇLER İŞ DÜNYASINA HAZIRLANACAK
GENÇLER İŞ DÜNYASINA HAZIRLANACAK
TOBB Eskişehir İl Kadın Girişimciler Kurulu ve Genç Başarı Eğitim Vakfı, geleceğin girişimcilerini yetiştirmek için protokol imzaladı.
DOĞANÇAYIR YOLU  ASFALTLANDI
DOĞANÇAYIR YOLU ASFALTLANDI
Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı’na bağlı ekipler sorumluluklarında bulunan mahalle yollarında asfalt kaplama çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.
ALZHEİMER HASTALARI UNUTULMADI
ALZHEİMER HASTALARI UNUTULMADI
Tepebaşı Belediyesi tarafından 21 Eylül Dünya Alzheimer Günü dolayısıyla alzheimer hastaları için eğlence programı düzenlendi.
İNCE'DEN BÜYÜKERŞEN'E MESAJ
İNCE'DEN BÜYÜKERŞEN'E MESAJ
24 Haziran seçimlerinde CHP'nin cumhurbaşkanı adayı olan Muharrem İnce, Başkan Büyükerşen'e yerel seçimler konusunda iddia edildiği gibi bir rapor hazırlatmadığını söyledi.
 ESKİŞEHİR'İ  ALACAĞIZ
ESKİŞEHİR'İ ALACAĞIZ
Yerel seçimlerde yeni belediyeler kazanmak isteyen CHP'de hareketlilik başladı. Eskişehir'in kaybedileceği iddiası hakkında konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun "Eskişehir'i kesin alacağız" dedi.