MUHTARLAR KARARSIZ

22 Kasım 2017 16:24
MUHTARLAR KARARSIZ

Alpu ovasına yapılması planlanan termik santralle ilgili bugüne kadar konuşmayan bölgenin muhtarları bir araya geldi. Muhtarlar adına konuşan Yüksel Girgin, gazetecilerin sorduğu sorularına net cevaplar verememesi dikkat çekti.

Kent merkezine 25 kilometre uzaklıktaki Alpu ovasına termik santral yapılmak isteniyor. Bugüne kadar Eskişehir'de görev yapan çeşitli sivil toplum kuruluşu temsilcileri, sendikalar, odalar ve şehrin önde gelenleri termik santralin Eskişehir'e büyük zararlar vereceğini açıkladı. Termik santralin kurulacağı alandaki köylerin muhtarlı dün ilk defa bir araya geldi. Muhtarlar adına açıklama yapan Beyazaltın Köyü Muhtarı Yüksel Girgin, bguüne kadar termik santralle ilgili net bir şey söylemediklerini henüz kendilerinin de araştırma yaptıklarını söyledi.

İkna oldum!

Gazetecilerin soruları karşısında zaman zaman "bilmiyorum" kelimesi kullanan Yüksel Girgin, santralin iyi mi olacağını kötü mü olacağına karar veremediklerini söyledi. Çelişkili cümleler kuran Girgin'in açıklamaları son derece dikkat çekerken, "Çanakkale Çan'da bulunan yeni nesil termik santrali gezdim. Ondan sonra ikna oldum" dedi. Girgin bu cümlenin ardından santralin zarar verip vermeyeceği konusunu araştırdıklarını söyledi.

Yorumlar (16) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

isim

23 Kasım 2017 08:02
Eskişehir'de sadece muhtarlar mı yaşıyor da onlar karar veriyor. Siyasi çıkarlarınız için milletin başını yakmayın lütfen.

eylem

23 Kasım 2017 07:12
gelecekte bu yaptığınla,tarih bile seni affetmiyecek

okur

22 Kasım 2017 22:01
Santralin kurulup kurulmaması kararı muhtarlara kaldıysa vay başımıza..

ASİ 26

23 Kasım 2017 09:15
Gazetecilerin sorduğu sorularına net cevaplar veremez..çünkü Girgin termik santral konusunda UZMAN değil,kaldı ki AKP nin evet dediği bir olaya Hayır deme lüksü de yok..Kızılay başkanlığı ve muhtarlık görevinin önünde AKP Yönetimine talip olduğu Eskişehir halkınca bilinen bir gerçek..Kızılay başkanlığına ilk seçildiği dönemde AKP li yöneticilerin desteği azımsanamaz hele ki Ertuğrul Dindar ın...Kaldı ki muhtarlar her hangi bir siyasi partinin uzantısı gibi hareket edemezler etmemelidirler..Mahalle veya köy halkı tarafından seçilip de siyasi kimliğini ön plana çıkarmak etik değil...

kenan

23 Kasım 2017 07:10
yazıklar olsun sana kızılay başkanı olacaksın birde

kızılay adaylığını düşünmüş

23 Kasım 2017 07:43
AMCA ONA GÖRE GEVELEMİŞ.

kaan

23 Kasım 2017 07:09
bu adam iki kelimeyi bir araya getiremez zaten

Karakurt

22 Kasım 2017 23:56
Sayin sepetci li efendiler Beyazi kara yaptirtmayin Tabii kimse kaldi ise

hacı

23 Kasım 2017 08:26
Yüksel muhtarın tuzu kuru galiba.

eser

23 Kasım 2017 09:21
termik santral olan yerlerde halkın yarısı kanserdir.bunu söyleyemiyorsan vidanını .....yazık sana

Halil

23 Kasım 2017 00:47
Hayııırrr

gizem

23 Kasım 2017 09:22
boş konuşuyorsun boş boşşşşşşşşş

honlu

23 Kasım 2017 11:04
zararsız denilen termik santrallerin bacasının ucunu nereye vermişler ki zararsız deniliyor? kaç zamandır onu düşünüyorum.

Harun

23 Kasım 2017 19:34
Muhtarlar bu konunu uzmanı değil ki.Kaldı ki sadece muhtarlar da yaşamıyor.

bunlara bol bol heykel yapacan

23 Kasım 2017 12:50
istemezukcular gene toplanmışlar - bunlara ne yapsan yap yaranamazsın - bir tek zaafları var o da " heykel , ona dayanamazlar .

oyunlar durmuyor

23 Kasım 2017 09:00
100 - 95 yeni nesil filitreli çevreye zararsız termik santıralını engellemek için birileri küçük çaplı bir uğraş veriyor .
Sıcaklık 13 derece! Kendimizi dışarı attık
Sıcaklık 13 derece! Kendimizi dışarı attık
Eskişehir'de, aralık ayına girilmesine rağmen bugün 13 dereceye çıkan hava sıcaklığı ile yazdan kalma bir gün yaşayanlar, bu fırsatla kendilerini park, bahçe ve sokaklara attı.
Eskişehir yaban hayatı büyük tehlike altında
Eskişehir yaban hayatı büyük tehlike altında
Eskişehir Merkez Avcılar Kulüp Başkanı Rıdvan Batır, kınalı keklik, çil gibi yabani hayvanlarda bilinçsiz kaçak avcılık ve zirai ilaçlamalar nedeni ile Eskişehir’de yüzde 90 azalma olduğunu söyledi.
BİRGÜN yazarı Termik Santrali yazdı
BİRGÜN yazarı Termik Santrali yazdı
Birgün Gazetesi yazarı Ümit Alan, Eskişehir'e yapılmak istenen Termik Santral konusu yazdı. Yerel medyanın önemine dikkat çeken Alan, gazetemiz koordinatörü Ali Baş'ın yazısını da örnek gösterdi.
Eskişehir'de hayvan sevgisi bir başka
Eskişehir'de hayvan sevgisi bir başka
Eskişehir’in en işlek yerlerinden olan İki Eylül Caddesindeki iki sokak köpeğinin tüm bakım masrafları, bölge esnafı tarafından karşılanıyor.
Polis otomobilde uyuşturucu buldu
Polis otomobilde uyuşturucu buldu
Eskişehir'de uyuşturucu madde ticareti yaptığı öne sürülen zanlı, gözaltına alındı.
HAVACI 22 FETÖCÜ ADLİYE'DE
HAVACI 22 FETÖCÜ ADLİYE'DE
Eskişehir merkezli 12 ilde düzenlenen operasyon kapsamında Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyesi oldukları iddiası ile gözaltına alınan şüphelilerden 22 kişi adliyeye sevk edildi.
BÜYÜKŞEHİR MECLİS'İNDE GERGİNLİK
BÜYÜKŞEHİR MECLİS'İNDE GERGİNLİK
Dün akşam gerçekleşen Büyükşehir Belediye meclisinde gergin anlar ve sert diyaloglar yaşandı. Bizim Şehir Bülteni'nde çıkan "Baraj yatırımını 2018 programından çıkarmanın adı engelleme değil de nedir" başlıklı habere AK Partili meclis üyeleri tepki gösterdi.
DSİ'DEN BÜYÜKŞEHİR'E ŞOK CEVAP
DSİ'DEN BÜYÜKŞEHİR'E ŞOK CEVAP
Büyükşehir Belediyesi Eskişehir'de bulunan DSİ 3. Bölge Müdürlüğü'ne yazı yazarak, termik santralin kurulacağı alanlarla ilgili teknik bilgi istedi. Müdürlükten şok bir cevap geldi. Belediyeye gönderilen cevap yazısında adeta 'Sizi ilgilendirmez' denildi...
1 MİLYONLUK  ATM VURGUNU
1 MİLYONLUK ATM VURGUNU
Aralarında Eskişehir'in de yer aldığı 6 farklı ilde ATM’lere taktıkları düzeneklerle kopyaladıkları hesap kartlarından yaklaşık 1 milyonluk vurgun yapan 5 kişilik Romanya uyruklu çete 11 aylık takibin sonunda yakalandı.