MUHTARLAR KARARSIZ

22 Kasım 2017 16:24
MUHTARLAR KARARSIZ

Alpu ovasına yapılması planlanan termik santralle ilgili bugüne kadar konuşmayan bölgenin muhtarları bir araya geldi. Muhtarlar adına konuşan Yüksel Girgin, gazetecilerin sorduğu sorularına net cevaplar verememesi dikkat çekti.

Kent merkezine 25 kilometre uzaklıktaki Alpu ovasına termik santral yapılmak isteniyor. Bugüne kadar Eskişehir'de görev yapan çeşitli sivil toplum kuruluşu temsilcileri, sendikalar, odalar ve şehrin önde gelenleri termik santralin Eskişehir'e büyük zararlar vereceğini açıkladı. Termik santralin kurulacağı alandaki köylerin muhtarlı dün ilk defa bir araya geldi. Muhtarlar adına açıklama yapan Beyazaltın Köyü Muhtarı Yüksel Girgin, bguüne kadar termik santralle ilgili net bir şey söylemediklerini henüz kendilerinin de araştırma yaptıklarını söyledi.

İkna oldum!

Gazetecilerin soruları karşısında zaman zaman "bilmiyorum" kelimesi kullanan Yüksel Girgin, santralin iyi mi olacağını kötü mü olacağına karar veremediklerini söyledi. Çelişkili cümleler kuran Girgin'in açıklamaları son derece dikkat çekerken, "Çanakkale Çan'da bulunan yeni nesil termik santrali gezdim. Ondan sonra ikna oldum" dedi. Girgin bu cümlenin ardından santralin zarar verip vermeyeceği konusunu araştırdıklarını söyledi.

Yorumlar (16) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

isim

23 Kasım 2017 08:02
Eskişehir'de sadece muhtarlar mı yaşıyor da onlar karar veriyor. Siyasi çıkarlarınız için milletin başını yakmayın lütfen.

eylem

23 Kasım 2017 07:12
gelecekte bu yaptığınla,tarih bile seni affetmiyecek

okur

22 Kasım 2017 22:01
Santralin kurulup kurulmaması kararı muhtarlara kaldıysa vay başımıza..

ASİ 26

23 Kasım 2017 09:15
Gazetecilerin sorduğu sorularına net cevaplar veremez..çünkü Girgin termik santral konusunda UZMAN değil,kaldı ki AKP nin evet dediği bir olaya Hayır deme lüksü de yok..Kızılay başkanlığı ve muhtarlık görevinin önünde AKP Yönetimine talip olduğu Eskişehir halkınca bilinen bir gerçek..Kızılay başkanlığına ilk seçildiği dönemde AKP li yöneticilerin desteği azımsanamaz hele ki Ertuğrul Dindar ın...Kaldı ki muhtarlar her hangi bir siyasi partinin uzantısı gibi hareket edemezler etmemelidirler..Mahalle veya köy halkı tarafından seçilip de siyasi kimliğini ön plana çıkarmak etik değil...

kenan

23 Kasım 2017 07:10
yazıklar olsun sana kızılay başkanı olacaksın birde

kızılay adaylığını düşünmüş

23 Kasım 2017 07:43
AMCA ONA GÖRE GEVELEMİŞ.

kaan

23 Kasım 2017 07:09
bu adam iki kelimeyi bir araya getiremez zaten

hacı

23 Kasım 2017 08:26
Yüksel muhtarın tuzu kuru galiba.

Karakurt

22 Kasım 2017 23:56
Sayin sepetci li efendiler Beyazi kara yaptirtmayin Tabii kimse kaldi ise

eser

23 Kasım 2017 09:21
termik santral olan yerlerde halkın yarısı kanserdir.bunu söyleyemiyorsan vidanını .....yazık sana

Halil

23 Kasım 2017 00:47
Hayııırrr

gizem

23 Kasım 2017 09:22
boş konuşuyorsun boş boşşşşşşşşş

honlu

23 Kasım 2017 11:04
zararsız denilen termik santrallerin bacasının ucunu nereye vermişler ki zararsız deniliyor? kaç zamandır onu düşünüyorum.

Harun

23 Kasım 2017 19:34
Muhtarlar bu konunu uzmanı değil ki.Kaldı ki sadece muhtarlar da yaşamıyor.

bunlara bol bol heykel yapacan

23 Kasım 2017 12:50
istemezukcular gene toplanmışlar - bunlara ne yapsan yap yaranamazsın - bir tek zaafları var o da " heykel , ona dayanamazlar .

oyunlar durmuyor

23 Kasım 2017 09:00
100 - 95 yeni nesil filitreli çevreye zararsız termik santıralını engellemek için birileri küçük çaplı bir uğraş veriyor .
BECERİLER ORTAYA ÇIKARILMALI
BECERİLER ORTAYA ÇIKARILMALI
Vali Özdemir Çakacak, Atayurt Okulları tarafından bu yıl 16'ncısı gerçekleştirilen Bilim Proje Fuarını gezdi.
REDDETTİKLERİNİ VAAT OLARAK SUNUYORLAR
REDDETTİKLERİNİ VAAT OLARAK SUNUYORLAR
Demokrat Parti (DP) haftalık pazar toplantısında konuşan İl Başkanı Nazım Dölekçekiç iktidarı eleştirdi. Dölekçekiç “Daha önce reddettikleri yasa tasarılarını şimdi vaat olarak sunuyorlar” dedi.
SAADETTEN SALDIRI TEPKİSİ
SAADETTEN SALDIRI TEPKİSİ
Saadet Partisi haftalık pazar toplantısında konuşan Halkla İlişkiler ve Karargah Başkanı Mehmetali Perçintürk Saadet Partililere düzenlenen saldırı hakkında konuştu. Perçintürk “Bu yaşananlar siyasetteki şiddet dilinin eseridir” dedi.
TEK İSTEĞİ AKÜLÜ ARAÇ
ATAÇ DAVETİ GERİ ÇEVİRMEDİ
ATAÇ DAVETİ GERİ ÇEVİRMEDİ
Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Oklubalı Mahallesi’nde ikamet eden Dedeoğlu çiftine konuk oldu.
ŞEHRİN GÜZİDE KURUMLARINDAN
ŞEHRİN GÜZİDE KURUMLARINDAN
Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç ve Tepebaşı Belediyesi Meclis Üyeleri, Eskişehir Ticaret Odası (ETO) Başkanı Metin Güler’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Ataç “ETO şehrimizin güzide kurumlarından” dedi.
SEVİMLİ YARIŞMA
SEVİMLİ YARIŞMA
Köpek Irkları ve Kinoloji Federasyonu (KIF) tarafından düzenlenen 8'nci Eskişehir Ulusal Irk Standartları Yarışması ve 7'ncı Türkiye Yerli Irklar Yarışması, yerli ve yabancı ırkların katılımıyla Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Meşelik Kampüsü’nde gerçekleştirildi.
HÜKÜMETİN FRENİ PATLADI
HÜKÜMETİN FRENİ PATLADI
Odunpazarı Belediyesi Halk Merkezleri Yıl Sonu El Sanatları sergi açılışında konuşan Başkan Kazım Kurt “Bu hükümetin freni patladı, tutmuyor” dedi.
ESKİŞEHİR'DE FETÖ BASKINI
ESKİŞEHİR'DE FETÖ BASKINI
Eskişehir'de, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ)'nün hücre evlerine yönelik düzenlenen operasyonda yakalanan 2'si kadın 6 şüpheli, taşıdıkları cep telefonlarını balkondan dışarıya attı.