MİNİKLER AŞI OLDU

17 Ekim 2018 14:14
MİNİKLER AŞI OLDU

Eskişehir İl Sağlık Müdürlüğü tarafından koruyucu sağlık hizmetleri kapsamında kent merkezi ve ilçelerde bulunan tüm 1. sınıf öğrencilerine kızamık, kızamıkçık, kabakulak aşıları uygulanıyor. 

Yeni eğitim-öğretim yılının başlamasıyla yürütülen “Okul Aşı Günleri” kapsamında kent merkezi ve ilçelerde öğrenciler, sağlık müdürlüğü ekiplerince aşılanıyor. Uygulama anaokulu öğrencilerine kızamık, kızamıkçık ve kabakulak, 1’inci sınıf öğrencilerine kızamık, kızamıkçık, kabakulak ile difteri, boğmaca, tetanoz ve polio hastalıklarına yönelik aşıların bulunduğu DaBT-IPA aşısı, 8’inci sınıf öğrencilerine ise difteri ve tetanoz aşısı yapılıyor. 
Odunpazarı bölgesindeki Meserret İnel İlkokulundaki aşılama çalışmalarını yürüten sağlık ekibini ziyaret eden Eskişehir İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Uğur Bilge; "Bağışıklama hizmetleri kapsamında toplumda özellikle bebek ve çocuklarda aşı ile korunabilir hastalıkların ortaya çıkışını engellemek, bu hastalıklardan kaynaklanan ölümlerin ve sakatlıkların önüne geçmek amacıyla bir takvim oluşturduk. Bu takvim çerçevesinde hastalıklar için riskli olan yaşa ulaşmadan kişileri koruma amacıyla uygulanan aşıların aşı takvimine göre çocukların aşılarını okul çağında yapılan dozlarla tamamlamaya çalışıyoruz. Aşı ile korunabilir hastalıkların kontrol altına alınması önemli. Bu amaçla ülkemizde okul çağı öğrencilerini aşı ile korunabilen; kızamık, kızamıkçık, kabakulak hastalıklarına karşı bağışık hale getirmek amacıyla; ilkokul 1. sınıf öğrencilerinin okul aşıları Müdürlüğümüz ve Milli Eğitim Müdürlüğünün işbirliği ile uygulanmaktadır" dedi. 

Yorumlar (1) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Lutfullah

31 Ekim 2018 23:29
Ordu gibi girip korkutmayin çocukları 2 kişi yeter bu iş için,bu ne ya cumbur cemaat dalmişsiniz sinifa
FETÖ SANIKLARINA CEZA YAĞDI
FETÖ SANIKLARINA CEZA YAĞDI
Eskişehir'de gerçekleşen Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) operasyonu sonrasında haklarında dava açılan ve çoğu asker olan 67 sanıktan 56'sına 2 yıl ile 10 yıl arasında değişen hapis cezaları verildi. 
DRİFT PAHALIYA PATLADI
DRİFT PAHALIYA PATLADI
Eskişehir'de, alkollü olarak direksiyon başına geçen ve drift yaptığı belirlenen sürücüye toplam 8 bin 735 lira ceza kesildi. 
ESKİŞEHİR'E KAR GELİYOR
ESKİŞEHİR'E KAR GELİYOR
Meteoroloji'den alınan bilgiye göre Eskişehir'de karla karışık yağmur ve kar yağışı bekleniyor.
MUTFAKTA YANGIN VAR
MUTFAKTA YANGIN VAR
CHP İl Başkanı Rabia Akman Hükümetin ‘enflasyonla mücadele programı’nın ise yaramadığını belirterek “Mutfakta yangın var” dedi.
HAYALLERİ GERÇEK OLDU
HAYALLERİ GERÇEK OLDU
İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, polis olma hayali ile yaşayan engelli öğrencilerin okuluna giderek 'Polislik' mesleğini anlattı.
KADRİYE KARACA  TOPRAĞA VERİLDİ
KADRİYE KARACA TOPRAĞA VERİLDİ
Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı ve Eskişehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yılmaz Karaca'nın, annesi Kadriye Karaca, son yolculuğuna uğurlandı.
SAĞLIK ELÇİLERİ ESKİŞEHİR'DE
SAĞLIK ELÇİLERİ ESKİŞEHİR'DE
Ekranların sevilen yüzü Saba Tümer, Eskişehir’de katıldığı bir etkinlikte ‘Kahkaha Kulübü’ için adımlar attığını söyledi. 
KURT VE ATAÇ RESMEN AÇIKLANDI
MEMUR EK ZAM İSTİYOR
MEMUR EK ZAM İSTİYOR
Türkiye Kamu-Sen üyeleri Yediler Parkı'nda bir araya gelerek ek zam talebinde bulundu.