MİLLİ TANKTA BİZ DE VARIZ

02 Ağustos 2017 16:57
MİLLİ TANKTA  BİZ DE VARIZ

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Gönen, milli tank Altay’ın motorunun Eskişehir’de üretilmesinin isabetli bir karar olacağını belirterek, ESOGÜ’nün söz konusu çabalara değerli katkılarda bulunabileceğini ifade etti.

Akademik birikim

Üniversite olarak ülkemizin ihtiyaç duyduğu alanlarda insan kaynağı yetiştirmeyi kendilerine görev edindiklerini belirten Prof. Dr. Hasan Gönen, özellikle sahip oldukları altyapı ve akademik birikimle ülkemiz savunma sanayiinin ihtiyaç duyduğu teknolojik gelişime katkıda bulunabileceklerini söyledi.

İşbirliği içindeyiz

ESOGÜ’nün Mühendislik dallarında sahip olduğu bilgi birikimi ile sanayinin dinamizmi ve kamu desteklerinin buluşması halinde milli tank motoru üretme hedefine rahatlıkla ulaşılabileceğini kaydeden Prof. Dr. Hasan Gönen, ESOGÜ olarak zaten TÜLOMSAŞ ve TEI gibi Eskişehir’in köklü sanayi kuruluşlarıyla çok sayıda işbirliği içinde bulunduklarını da belirterek, bunu başarabilecek güçte olduklarını vurguladı.

Yorumlar (7) / Onay bekleyen (1)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

hayırlı olsun

02 Ağustos 2017 20:48
ihalede komisyon olarak kaç miyar doları gözden çıkardınız.

soru1

03 Ağustos 2017 09:11
Ş.A.T. ile buluştumu? yök den kim vardı orda? ne konuşuldu? bulvarda dr.beyazda mı buluşıldu?

merak

02 Ağustos 2017 22:28
esogü rektörünün daha önce açıklaması gereken durumlar ve ilişkileri yokmu?

mahmut

09 Ağustos 2017 08:13
"ESOGÜ olarak zaten TÜLOMSAŞ ve TEI gibi Eskişehir’in köklü sanayi kuruluşlarıyla çok sayıda işbirliği içinde bulunduklarını da belirterek, bunu başarabilecek güçte olduklarını vurguladı."" :)))) Tank üretiminin ESOGÜ ile ne alakası var?? TEI üretecek. ESOGÜ hocaları da bundan nemalanacak demek ki... Civata teknolojisi bile üretemez ESOGÜ

mehmet şimşekin kulakları çınlasın

10 Ağustos 2017 21:15
hadi gel MR cihazı yapalım sayın rektörüm.yerdeki ik basamak merdiveni marangoz mıstafaya yaptırtırız baya sağlam olur kırılmaz.

gresörlük hava yapmış

09 Ağustos 2017 05:29
sıkıyorsa MR yap TOMO TERAPİ cihazı yap. tankı hisarlara versen onlarda yapar.

ben de varım..

09 Ağustos 2017 08:28
bana da para verin. ben de varım.
ESKİŞEHİR'E YENİ YAŞAM ALANI
ESKİŞEHİR'E YENİ YAŞAM ALANI
Eskişehir ve bölgeye değer katacak kentin yeni yaşam merkezi Cassaba Modern, 2018’in son çeyreğinde kapılarını açmaya hazırlanıyor.
  TARİFELİ UÇUŞLAR  YENİDEN BAŞLASIN
TARİFELİ UÇUŞLAR YENİDEN BAŞLASIN
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’u ziyaret eden CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Hasan Polatkan Havaalanı’nın yolcu ve kargo taşımacılığında daha işler hale getirilmesi ve tarifeli uçak seferlerinin başlatılmasını istedi.
DOLANDIRILMAKTAN SON ANDA KURTULDU
DOLANDIRILMAKTAN SON ANDA KURTULDU
Eskişehir'de telefon ile aranarak kendisini polis olarak tanıtan şahısların isteği sonucu bankadan kredi çekip şüphelilere havale yapmak isteyen yaşlı adam, polis ekiplerinin aldığı önlem sayesinde dolandırılmaktan son anda kurtuldu.
SİVRİHİSAR'DA KURTULUŞ SEVİNCİ
SİVRİHİSAR'DA KURTULUŞ SEVİNCİ
Sivrihisar ilçesinin düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yılı coşkuyla kutlandı.
BU BULVAR TRAFİĞE KAPATILACAK
BU BULVAR TRAFİĞE KAPATILACAK
Selami Vardar Bulvarı’nın bir bölümü tramvay hattı uzatma çalışmaları nedeniyle geçici süreyle araç trafiğine kapatılacak.
BU KADARINA PES!
BU KADARINA PES!
 Eskişehir’de Hz. Ali'nin torunu olduğunu söyleyerek koyun çaldığı iddia edilen şahsın yargılandığı dava başlandı. 
ÜRETİCİLERE LAVANTA FİDESİ DAĞITILDI
ÜRETİCİLERE LAVANTA FİDESİ DAĞITILDI
Tarım ve Orman Bakanlığı'nın, “Itri ve Tıbbi Bitkiler ile Boya Bitkileri Yetiştiriciliğinin Geliştirilmesi Projesi” kapsamında Eskişehir'deki üreticilere lavanta fidesi dağıtıldı.
SEFERBERLİK ÇAĞRISI
SEFERBERLİK ÇAĞRISI
Türk Hava Yolları (THY) Teknik A.Ş. Genel Müdür Danışmanı Halil Tokel, Eskişehir'de katıldığı toplantıda, sanayicilere seslenerek, "Bütün firmalarımızı, mümkün olduğu kadar havacılıktaki tam bağımsızlığı sağlamak için kalkınma seferberliğine davet ediyoruz" dedi.
SALÇAYA ZAM YAPMADILAR
SALÇAYA ZAM YAPMADILAR
Türkiye genelinde artan salça fiyatlarına karşı duran Sarıcakaya ilçesindeki kadınlar, kendi ürünlerini eski fiyattan satmaya devam ediyor.