MİLLİ MÜCADELEDE EDEBİYAT

04 Kasım 2019 15:16
MİLLİ MÜCADELEDE EDEBİYAT

Eskişehirli eğitimci-şair-yazar Ahmet Urfalı; Eskişehir Sinerji Hareketi eğitim salonunda, ‘Millî Mücadele Edebiyatı’ konusunda konferans verdi. Konferansa; Türk tarihine ilgi duyanlar ve davetliler izleyici olarak katıldılar.

Konferans etkinliği; Sinerji Hareketi Derneği Başkanı Soner Çam’ın, Mehmet Akif Ersoy tarafından yazılan Bülbül şiirini okumasıyla başladı. Türk Millî Mücadele’nin başlangıcının 100.yılı münasebetiyle düzenlenen etkinlik, yoğun bir ilgiyle karşılandı. Eğitimci- şair- yazar Ahmet Urfalı, konferansında, ‘’Türk tarihinin Mondros Mütarekesi (30 Ekim 1918) ile, Lozan Antlaşması (24 Temmuz 1923) arasında gerçekleşen Millî Mücadele, Türk milletinin var olma savaşı olup etkileri günümüzde de devam etmektedir. Tarih geleceğinizi tayin eder. Milletlerin önemli kuvvet kaynaklarından biri de tarihleridir. Tarih, milletin ortak karakter ve değerlerini gösterir" dedi.

Yorumlar (1) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Salih

05 Kasım 2019 10:51
Sinerji hareketi number one..

istanbul escort

depolama şehirler arası nakliyat eşya depolama eşya depolama

evden eve nakliyat evden eve nakliyat çeviri şehirler arası nakliyat ofis taşıma uluslararası evden eve nakliyat istanbul eşya depolama