MEVLANA ODUNPAZARI'NDA ANILDI

16 Aralık 2017 12:59
MEVLANA ODUNPAZARI'NDA ANILDI

Odunpazarı Belediyesi Kültür Müdürlüğü, Mevlana’nın 744. Vuslat Yıldönümü ve Mevlana Haftası nedeniyle “Mesnevi’den Hikayeler ve Konser” programı düzenledi.


Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’nde (YKSM) düzenlenen “Mesnevi’den Hikayeler ve Konser” programı, Orhan Eryılmaz ve Serpil Vurucu tarafından hazırlandı. “Mesnevi’den Hikayeler ve Konser” programına Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt adına Başkan vekili Mahmut Süzen, başkan yardımcıları, daire müdürleri, çok sayıda Mevlana sevenleri ve gönül dostları katıldı.
Program öncesinde katılımcılara Mevlana şekerleri dağıtılırken, Mesnevi’de yer alan “Sağırın Hasta Komşusunu Ziyareti”, “İhtiyar Çalgıcı”, “Misafir”, “Tacir ile Papağan”, “Karanlıktaki Fil”, “Azrail’den Kaçan Adam”, “Hayvanların Dilini Öğrenmek İsteyen Adam”, “Sultan Mahmud ve Hırsızlar”, “Kuşun Üç Öğüdü” hikayeleri Serpil Vurucu tarafından seslendirildi.
Konser programında ise “Dostluk”, “On Sekiz”, “Sultaniyegah Medhal”, “Ferah-Feza Son Perşev Son Yürük”, “Hüseyni İlahi- Nişangah”, “Kervan”, “Rast Son Perşev”, “Son Yürük”, “Rast Nakış Beste”, “Amed Nesimi Subh U Dem”, “Rast Murassa Peşrev” yer aldı.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

TRAMVAYDA GASP İDDİASI
TRAMVAYDA GASP İDDİASI
Eskişehir'de, tramvayda Türkmenistan uyruklu bir kişinin saatini gasbettiği öne sürülen şüpheli gözaltına alındı.
SIRAEVLER TRAMVAY İSTİYOR
SIRAEVLER TRAMVAY İSTİYOR
 Şeker Mahallesi TOKİ Sıraevler sakinleri, Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Opera-Otogar tramvay hattından bölgeye bir bağlantı hattı çekilmesini istedi. 
 YOLLAR YENİLENİYOR
YOLLAR YENİLENİYOR
Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım Onarım Dairesi’ne bağlı ekipler iş programları kapsamında üstyapı çalışmalarını sürdürüyor.
NESİLLER ARASI  KÖPRÜ KURUYORLAR
NESİLLER ARASI KÖPRÜ KURUYORLAR
Üç yıl önce kurulan Eskişehir Kayı Boyu Derneği; kültürel, sanatsal ve tarihi organizasyonları ile geçmiş ve gelecek nesiller arasında köprü oluyor.
METALE HAYAT KATANLAR
METALE HAYAT KATANLAR
Eskişehir Sanayi Odası'nın (ESO) sanayicilerin birbirleri daha çok tanımasına ve birlikte iş yapma kültürünün gelişmesine yönelik gerçekleştirilen fuarların ikincisi gerçekleştirildi.
İYİ PARTİ'DEN  ETB'YE ZİYARET
İYİ PARTİ'DEN ETB'YE ZİYARET
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Berna Sukas, Eskişehir Milletvekili Arslan Kabukçuoğlu ve İl Başkanı Ramis Tunca Eskişehir Ticaret Borsası Başkanı Ömer Zeydan ve Yönetim Kuruluna ziyarette bulundular.
SORUNLARI ELE ALDIK
SORUNLARI ELE ALDIK
AK Parti Eskişehir Milletvekili Emine Nur Günay, Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi’ndeki görevi için yurtdışına çıkmadan önce önemli temaslarda bulundu.
ESKİŞEHİR'E AYRI  ÖNEM VERİYORUZ
ESKİŞEHİR'E AYRI ÖNEM VERİYORUZ
AK Parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, Eskişehir'de parti teşkilatını ziyaret ederek, tanışma ve istişare toplantılarına katıldı.
GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI
GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI
Eskişehir’de 19 Eylül Gaziler Günü düzenlenen etkinlik ile kutlandı.