MESLEKLER TANITILDI

15 Ekim 2017 16:13
MESLEKLER TANITILDI

Büyükşehir Belediyesi Çocuk Hakları Birimi, üniversiteye hazırlanan gençler başta olmak üzere gelecek planlaması yapan çocuklara meslekleri tanıtmak için ‘Meslekleri Tanıyalım Günü’ düzenledi. Adalar’da düzenlenen etkinliği 7’den 70’e tüm vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

Her yıl lise öğrencilerinin üniversite sınavları öncesi hedefledikleri meslekler ve geleceğin mesleklerini tanıtmayı amaçlayan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Çocuk Hakları Birimi tarafından düzenlenen Meslekleri Tanıyalım Günü büyük ilgi gördü. Web geliştiricisinden şehir planlamacısına, kaptandan makine mühendisine, genetik uzmanından pilota, veri madencisinden sosyologa, elektrik-elektronik mühendisinden endüstriyel tasarımcıya ve nanoteknoloji uzmana kadar alanında uzman konuklar tarafından meslekler çocuklar ve gençlere anlatıldı.

Uzman kişilerden öğrendiler

Meslekler ve cinsiyet algısı üzerine kalıplaşmış düşünceleri yıkmak için özel olarak seçilen konuklar, aynı zamanda günümüzde geleceğin mesleklerine doğru genişleyen bir yelpazede alanında başarılı kadın ve erkekler arasından seçilerek çağırıldı. Etkinlik için Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür eden veliler, özellikle bazı meslekleri çocuklara tanıtmakta güçlük çektiklerini, ancak bunu alanında uzman kişilerden dinlediklerinde daha verimli olduğunu ifade ettiler.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

İNÖNÜ'DE ÖLÜMLÜ KAZA
İNÖNÜ'DE ÖLÜMLÜ KAZA
Eskişehir'de meydana gelen trafik kazasında 1 çocuk öldü, 6 kişi yaralandı. 
ÜSTÜNDEN 620 LİRA ÇIKTI
ÜSTÜNDEN 620 LİRA ÇIKTI
Vatandaşların duygularını sömüren dilencinin üzerinden tam 620 lira çıktı.
SARICAKAYA'DA  PALMİYE GÜZELLİĞİ
SARICAKAYA'DA PALMİYE GÜZELLİĞİ
Eskişehir'in Sarıcakaya ilçesine giren vatandaşları palmiye ağaçları karşılıyor.
SAĞLIK SOKAĞI İLGİ GÖRDÜ
SAĞLIK SOKAĞI İLGİ GÖRDÜ
Eskişehir İl Sağlık Müdürlüğünce 3-7 Eylül 2018 tarihleri arasında Porsuk Bulvarı Adalar mevkiinde düzenlenen, bazı genel sağlık hizmetlerinin ücretsiz olarak verildiği Halk Sağlığı Sokağı etkinliğine vatandaşların ilgisi büyük oldu.
LAİK EĞİTİM SİSTEMİ  SAVUNULMALI
LAİK EĞİTİM SİSTEMİ SAVUNULMALI
Eğit – Der Eskişehir Şubesi eğitim öğretim yılının başlamasının ardından basın açıklaması gerçekleştirdi. Şube Başkanı Emin Dağlı, Laik eğitim sisteminin savunulması gerektiğini söyledi.
KÖY ENSTİTÜLERİNDEN YARARLANILMALI
KÖY ENSTİTÜLERİNDEN YARARLANILMALI
Yeni Kuşak Köy Enstitülüler Derneği (YKKED Eskişehir Şube Başkanı İlyas Küçükcan yeni eğitim öğretim yılı ile ilgili basın açıklaması yaptı. Küçükcan "Nitelikli-işlevsel bir eğitim sistemi için, Köy Enstitüleri deneyiminden yararlanılmalı" dedi.
KERBELA ANILDI
KERBELA ANILDI
Odunpazarı Belediyesi, Aleviler için kutsal olan Muharrem Ayı nedeniyle Sahra-i Kerbela Yas-ı Matem etkinliği düzenledi.
GÖÇMEN AİLEYE YARDIM ELİ
GÖÇMEN AİLEYE YARDIM ELİ
Geçen sene zihinsel engelli çocuğu ile birlikte savaştan kaçarak Irak’tan gelen Türkmen annenin yokluk içinde yaşadığını tespit eden Eskişehir Havacılar Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği, ailenin evine yaklaşık 15 bin liralık eşya bağışladı.
DESTİCİ'DEN DESTEK SÖZÜ
DESTİCİ'DEN DESTEK SÖZÜ
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı ve Ankara Milletvekili Mustafa Destici, Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Küpeli ve Yönetim Kurulu üyelerini ziyaret etti.