MESLEKLER TANITILDI

15 Ekim 2017 16:13
MESLEKLER TANITILDI

Büyükşehir Belediyesi Çocuk Hakları Birimi, üniversiteye hazırlanan gençler başta olmak üzere gelecek planlaması yapan çocuklara meslekleri tanıtmak için ‘Meslekleri Tanıyalım Günü’ düzenledi. Adalar’da düzenlenen etkinliği 7’den 70’e tüm vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

Her yıl lise öğrencilerinin üniversite sınavları öncesi hedefledikleri meslekler ve geleceğin mesleklerini tanıtmayı amaçlayan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Çocuk Hakları Birimi tarafından düzenlenen Meslekleri Tanıyalım Günü büyük ilgi gördü. Web geliştiricisinden şehir planlamacısına, kaptandan makine mühendisine, genetik uzmanından pilota, veri madencisinden sosyologa, elektrik-elektronik mühendisinden endüstriyel tasarımcıya ve nanoteknoloji uzmana kadar alanında uzman konuklar tarafından meslekler çocuklar ve gençlere anlatıldı.

Uzman kişilerden öğrendiler

Meslekler ve cinsiyet algısı üzerine kalıplaşmış düşünceleri yıkmak için özel olarak seçilen konuklar, aynı zamanda günümüzde geleceğin mesleklerine doğru genişleyen bir yelpazede alanında başarılı kadın ve erkekler arasından seçilerek çağırıldı. Etkinlik için Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür eden veliler, özellikle bazı meslekleri çocuklara tanıtmakta güçlük çektiklerini, ancak bunu alanında uzman kişilerden dinlediklerinde daha verimli olduğunu ifade ettiler.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

UYUŞTURUCU OPERASYONU
UYUŞTURUCU OPERASYONU
Eskişehir Emniyet Müdürlüğü'nün gerçekleştirdiği uyuşturucu operasyonunda yakalanan 3 şüpheliden biri 'Uyuşturucu madde ticareti yapmak' suçundan adliyeye sevk edildi.
YAKIT HIRSIZLARI TUTUKLANDI
YAKIT HIRSIZLARI TUTUKLANDI
Park halindeki araçlardan yakıt çaldıkları iddiasıyla adliyeye sevk edilen 4 şüpheli tutuklandı.
REKTÖR ÇOMAKLI MARDİN'DE
REKTÖR ÇOMAKLI MARDİN'DE
Anadolu Üniversitesi Rektörü Şafak Ertan Çomaklı, Mardin’de bir dizi ziyaretlerde bulundu.
GÖZ ARDI EDİLMESİNLER
GÖZ ARDI EDİLMESİNLER
CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü, TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyon toplantısında eşi cezaevinde olan kadınların ve ailelerin birçok sorunla mücadele etmek zorunda bırakıldığını söyledi.
TEŞEKKÜR ZİYERETİ
TEŞEKKÜR ZİYERETİ
Büyükşehir Belediyesi’nin kırsalda hayata geçirdiği alt yapı ve üst yapı çalışmaları nedeniyle Danişment, Kızılcaören, Yakakayı, Gündüzler ve Beyazaltın Mahalle sakinleri Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’e teşekkür ziyareti gerçekleştirdi.
HEMŞEHRİ DERNEKLERİNİ ÖNEMSİYORUZ
HEMŞEHRİ DERNEKLERİNİ ÖNEMSİYORUZ
Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt Eskişehir Malatyalılar Derneği’ni ziyaret etti.
TUĞLA FABRİKASINA TOMBALA BASKINI
TUĞLA FABRİKASINA TOMBALA BASKINI
Eskişehir İl Jandarma Komutanlığınca, eski bir tuğla fabrikasına kumar operasyonu düzenlendi. Gerçekleşen operasyonda 3 kişi gözaltına alınırken, 74 kişiye 259'ar lira ceza kesildi. 
SAĞLIKSIZ EKMEKLERE EL KONULDU
SAĞLIKSIZ EKMEKLERE EL KONULDU
Eskişehir’de, açıkta uygunsuz bir şekilde satışı yapılan toplam 59 ekmeğe zabıta ekipleri el koyup imha etti. 
MİNİK AZRA YARDIM BEKLİYOR
MİNİK AZRA YARDIM BEKLİYOR
Eskişehir’de, doğuştan hidrosefali hastası olan 2 yaşındaki Azra bebek, ameliyat masraflarının karşılanması için yardım ellerinin uzanmasını bekliyor.