paykasa astropay astropay astropay seo ankara travesti sakarya travesti istanbul evden eve nakliyat nakliyat fiyatları

MEŞHUR KÖFTECİ KOCA USTA

02 Nisan 2018 10:55
MEŞHUR KÖFTECİ KOCA USTA

Açıkça söylemek gerekirse biz köfte sever bir milletiz.Eğer milli içeceğimiz ayran ise,hiç şüphesiz kuru fasülyeden sonra milli yemeğimiz olarak köfte gelir ilk sıralamada. Farklı yörelerden bu kadar çok çeşitli köfte lezzetlerine başka ülkelerde rastlayamazsınız.Türk mutfağında üç yüze yakın köfte çeşitleri olduğu biliniyor.Eskişehirlinin de köfteyi çok sevdiğinin bir kanıtı da;her köşe başında yer alan köftecilere hala rağbet olmasıdır.Kimimiz tabakta,bazen de ekmek arasında yeriz köfteyi.Eskişehir'de şehir merkezi ve çarşı içinde birçok köfteci dükkanına rastlamanız mümkün.Bunun yanı sıra istasyon çevresinde gecenin geç saatlerine kadar hizmet veren köfteciler sıra,sıra yer almıştır.O köfteciler gece yarısı insanların açıkltığında uğradıkları nöbetçi köftecilerdir.İşte bu seferki lezzet turumuzun rotasını istasyonun meşhur köftesisi olan Koca Usta'yı ziyaret ettik.

Sakin ve nezhi bir mekan


İşletmecisi Erol Kök ile görüşüp köftecilik işinin serüvenini söyleştik. İstasyon caddesi üzerindeki dükkanına uğradığımızda ;ilk görüşte dükkan ortamının temizliği ve tertip düzeni olumlu bir izlenim bırakıyor. Aynı zamanda sakin ve nezih bir mekana geldiğinizi hemen farkediyorsunuz.Huzur veren şık bir dekorasyona sahip bu iş yerinde müşteriye gösterilen ilgi ve samimi yaklaşım daha ilk görüşte size güven veriyor. Arzu eden,ızgara önünde mis gibi kokan köfte kokuları içinde sıcacık köfteleri yağlanmış ekmek eşliğinde atıştırabiliyor.Ayrıca müşterilerin  arka taraftaki otoparkı ücretsiz kullanabilmesi de güzel bir hizmet olarak dikkatimizi çekti. Yılların köftecisi Erol Kök,kullandığı malzemeye çok özen gösteriyor.Aynı standart ve kaliteyi yıllarca sürdürmesi müdavim müşterilerinin artmasını sağlamış.

Yılların Köftecisi EROL KÖK

İşletmeci Erol Kök dededen gelen bir esnaf çocuğu.Dede İlyas efendi ailesi ile Cumhuriyet'in ilk yıllarında Makedonya'dan göçerek Eskişehir'e yerleşmiş.İlk olarak Taşbaşı semtinde oğulları Mehmet,Mevlan ve Şaban ile birlikte 1955 yılında lokantacılık işine girmişler.1970 yılında ise lokantalarının adresi değişmiş.Bağlar caddesinde bulunan "sebze meyva Halin "yakınına "Koca Usta "ismiyle lokantacıcılığı ailecek devam ettirmişler.Erol Kök,12 yaşından itibaren bu lokantada hem çalışarak hem tahsilini devam ettirerek esnaflığın inceliklerini öğrenmiş. .Erol usta,askerlik dönüşü sonrası İstasyonda köfteci Ali'nin yanında usta olarak 15 yıl çalışmış. Köfteci Ali'nin vefatı sonrası 2004 yılında kendi dükkanını yine İstasyon caddesinde "Köfteci Koca "usta ismiyle hizmete açmış.   Erol usta,Yeni işyerinde mesleğini özenle severek yaparak lezzetli köftelerini müşterilerine beğendirmeyi başarmış.Koca Usta'nın nezih mekanı,Eskişehir 'de ailecek gidilen,tercih edilen köftecilerin başında geliyor artık.

NASIL GiDiLİR ?

İstasyon Cd. No:25/A 
Tel: 222 231 25 26
Çalışma saatleri;11oo/03oo

FİYATLARI NASIL ?


Köfte Porsiyon:12 tl.
Piyaz :5 tl.
Şıra :3 tl.
Ayran :2 tl.GEZGİNİN YORUMU

Koca Usta'nın menüsü gayet sade.Buraya sadece klasik mangal köftesi ve kankası piyazı için geliniyor.Mangalda yağlanmış ekmek eşliğinde cız,bız köftenin tadına doyamıyorsunuz burada.Yanında da soğan,domates salata ve turşu üçlüsü lezzet şölenine noktayı vuruyor.Köftenin özel baharatı kararında kullanılmış rahatsız etmiyor ve etin kendine has lezzetini damağınızda gayet nefis  hissediyorsunuz.Köfte fanatikleri makul ücretle bu lezzeti kaçırmamalı.

Yorumlar (4) / Onay bekleyen (1)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

köfte

10 Nisan 2018 11:06
afiyet olsun

vatandaş

09 Nisan 2018 00:13
tanıtım yapınca bedava köfte yiyonuzmu

Nurullah Alphan İnan

02 Haziran 2018 23:01
Güzel köfte,güzel mekan,afiyet olsun.

Arya

11 Ağustos 2018 10:56
Köfteleri o kadar küçültmüşler ki yakında tabakta sadece ekmek gelecek herhalde
ESKİŞEHİR'İN FİNAL GURURU
ESKİŞEHİR'İN FİNAL GURURU
Eskişehir, Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen şehircilik projeleri ile Dünya’nın dört bir yanından 115 kentin yaklaşık 200 projeyle yarıştığı WRI Ross Ödülü’nde finale kaldı.
DEMOKRAT VE GÜVELİ ŞEHİR
DEMOKRAT VE GÜVELİ ŞEHİR
Erasmus Plus Öğrencileri, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’u ziyaret etti. Odunpazarı Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleşen ziyarette 6 ülkeden 42 katılımcı yer aldı.
MUHTARLARDAN  BÜYÜKERŞEN’E TEŞEKKÜR
MUHTARLARDAN BÜYÜKERŞEN’E TEŞEKKÜR
Tepebaşı İlçesi Gazipaşa Mahalle Muhtarı Gülnazik Yüksel ve Mihalıççık İlçesi Kayı Mahalle Muhtarı Hüseyin Geren Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’e, gerçekleştirilen altyapı çalışmalarından dolayı teşekkür ziyaretinde bulundu.
CAN DOSTLARINA GÜZEL DESTEK
CAN DOSTLARINA GÜZEL DESTEK
Edebali Anadolu Lisesi öğrencileri, soğuyan hava ile birlikte yemek bulmakta zorlanan sokak canlıları için gönüllü öğretmenlerinin de desteği ile bir farkındalık çalışması başlattı.
AHMET SİVRİ'NİN ACI GÜNÜ
AHMET SİVRİ'NİN ACI GÜNÜ
AK Parti Tepebaşı Belediye Başkan aday adayı Ahmet Sivri’nin annesi Hafize Sivri son yolculuğuna uğurlandı.
SIKINTILARI BİLİYORUZ
SIKINTILARI BİLİYORUZ
AK Parti İl Başkanı Zihni Çalışkan esnaf ziyaretlerine devam ediyor. Geçtiğimiz gün Asarcıklı Caddesi’nde bulunan esnafları ziyaret eden Çalışkan, vatandaşlarla sohbet etti.
SARAR'I GEZDİLER
SARAR'I GEZDİLER
Ankara Merkezli İslam Ülkeleri İstatistik, Ekonomik, Sosyal Araştırmalar ve Eğitim Merkezi Genel Müdürü Büyük Elçi Musa Kulaklıkaya, BEBKA Genel Sekreteri İsmail Gerim ve Mehmet Fatih Serenli Sarar'ı ziyaret etti.
İÇİMDEKİ KADINLAR BEĞENİ TOPLADI
İÇİMDEKİ KADINLAR BEĞENİ TOPLADI
Ressam Eda Baran’ın İçimdeki Kadınlar Resim Sergisi, Büyükşehir Belediyesi Kent Müzeleri Kompleksi Sergi Salonu’nda açıldı.
DENEYİMLERİNİ PAYLAŞTI
DENEYİMLERİNİ PAYLAŞTI
2017 Yılın Dünya Basın Fotoğrafı Ödülü’nü kazanan usta gazeteci Burhan Özbilici, Anadolu Üniversitesi’nde genç gazeteci adayları ile buluştu.