MERVELERE ŞAFAK OPERASYONU

10 Ocak 2016 00:04
MERVELERE ŞAFAK OPERASYONU

Çok sayıda kız öğrencinin, ailelerinden 'Merveler'de kalacağım' diyerek aldığı izin trajikomik bir şekilde son buldu.

Sosyal medya üzerinden örgütlenen aileler, Eskişehir'de ne kadar 'Merve' varsa şikayetçi oldu. 'Merve'lerin' kendilerini mağdur ettiğini söyleyen aileler, konuyu yargıya taşıyacaklarını belirttiler. Aileler adına konuşan Mahmut Kızımmervelerde “ Araştırmalarımız sonucunda bir çok ailenin aynı konuda muzdarip olduğunu belirledik. Bu Merve'ler bizim başımıza iş açacak. Türkiye'de Merve isminin yasaklanmasını istiyoruz. Konuyu yargıya taşıyacağız. Anayasa'da yer almasını istiyoruz. Merve ismi kullanılmasın. Merve olan isimlerde zorunlu olarak değiştirilsin. Bizler bıktık artık” dedi.Kızlarının kendilerini kandırdığını düşünen ailelerin şikayetlerini dikkate alan İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri ise belirledikleri 'Merve' adına kayıtlı 30 adrese eş zamanlı operasyon düzenlendi. Gözaltına alınan Merve'lerin şuçlamaları kabul ettikleri ve herşeyi arkadaşları için yaptıklarını kabul ettikleri ifade edildi.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

DOLANDIRILMAKTAN SON ANDA KURTULDU
DOLANDIRILMAKTAN SON ANDA KURTULDU
Eskişehir'de telefon ile aranarak kendisini polis olarak tanıtan şahısların isteği sonucu bankadan kredi çekip şüphelilere havale yapmak isteyen yaşlı adam, polis ekiplerinin aldığı önlem sayesinde dolandırılmaktan son anda kurtuldu.
SİVRİHİSAR'DA KURTULUŞ SEVİNCİ
SİVRİHİSAR'DA KURTULUŞ SEVİNCİ
Sivrihisar ilçesinin düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yılı coşkuyla kutlandı.
BU BULVAR TRAFİĞE KAPATILACAK
BU BULVAR TRAFİĞE KAPATILACAK
Selami Vardar Bulvarı’nın bir bölümü tramvay hattı uzatma çalışmaları nedeniyle geçici süreyle araç trafiğine kapatılacak.
BU KADARINA PES!
BU KADARINA PES!
 Eskişehir’de Hz. Ali'nin torunu olduğunu söyleyerek koyun çaldığı iddia edilen şahsın yargılandığı dava başlandı. 
ÜRETİCİLERE LAVANTA FİDESİ DAĞITILDI
ÜRETİCİLERE LAVANTA FİDESİ DAĞITILDI
Tarım ve Orman Bakanlığı'nın, “Itri ve Tıbbi Bitkiler ile Boya Bitkileri Yetiştiriciliğinin Geliştirilmesi Projesi” kapsamında Eskişehir'deki üreticilere lavanta fidesi dağıtıldı.
SEFERBERLİK ÇAĞRISI
SEFERBERLİK ÇAĞRISI
Türk Hava Yolları (THY) Teknik A.Ş. Genel Müdür Danışmanı Halil Tokel, Eskişehir'de katıldığı toplantıda, sanayicilere seslenerek, "Bütün firmalarımızı, mümkün olduğu kadar havacılıktaki tam bağımsızlığı sağlamak için kalkınma seferberliğine davet ediyoruz" dedi.
SALÇAYA ZAM YAPMADILAR
SALÇAYA ZAM YAPMADILAR
Türkiye genelinde artan salça fiyatlarına karşı duran Sarıcakaya ilçesindeki kadınlar, kendi ürünlerini eski fiyattan satmaya devam ediyor.
İMAR BARIŞI ANLATILDI
İMAR BARIŞI ANLATILDI
Günyüzü ilçesinde İmar Barışı bilgilendirme toplantısı yapıldı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Eskişehir İl Müdürlüğü tarafından görevlendirilen Şube Müdürü Murat Kayalı ve Mimar İpek Gülsoy vatandaşların sorularını yanıtladı.
HEDEFLERİMİZE KATKILAR SUNACAK
HEDEFLERİMİZE KATKILAR SUNACAK
AK Parti Eskişehir Milletvekili Harun Karacan, Anadolu Üniversitesi Rektörlüğü’ne atanan Şafak Ertan Çomaklı’yı ziyaret etti.