paykasa astropay astropay astropay seo ankara travesti sakarya travesti istanbul evden eve nakliyat nakliyat fiyatları

MENDERES TÜRKİYE'YE ÇAĞ ATLATMIŞTIR

17 Eylül 2018 15:45
MENDERES TÜRKİYE'YE  ÇAĞ ATLATMIŞTIR

Başbakan Adnan Menderes, Dışişleri Bakanı Fatih Rüştü Zorlu ve Maliye Bakanı Hasan Polatkan'ın adam edilişlerinin 57'inci yıl dönümü olması nedeniyle AK Parti İl Teşkilatı Vilayet Meydanı'nda bir araya geldi.

Aslına döndürmüştür

Vilayet Meydanı'nda konuşan Eskişehir İnsan Hakları Başkanı Muhammet Mekin Durceylan, “Merhum Menderes, fabrikalar, yollar, barajlar, köprüler ve daha pek çok teknik ve mimari projeyle dönemin Türkiye’sine çağ atlatmıştır. Dini yasaklamaların ve zulümlerin telafisine girişerek ilk önce Türkçe okunan ezanı aslına döndürmüştür.” dedi.

En acı olay

27 Mayıs 1960 Darbesi’nin izdüşümleri incelendiğinde 15 Temmuz alçak FETÖ Darbe Girişimi’nin aynı kalemden çıktığı anlaşılmaktadır. Millet egemenliğinin ilk kez cunta egemenliği altına alınmaya çalışılmasının yanı sıra 27 Mayıs Darbesi’ni diğer darbelerden ayıran en acı olay ise Türkiye Cumhuriyeti’nin seçilmiş Baş Vekili Adnan Menderes’in idam edilmesidir.” diye konuştu.

Yorumlar (7) / Onay bekleyen (3)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

doğrucu davut

17 Eylül 2018 22:24
evet uçak fabrikalarını kapatarak, amerikaya peşkeş çekerek ülkeye çağ atlatmış, ülke 100 sene geri gitmiştir sayesinde

Ömer

17 Eylül 2018 21:13
Ak partinin Demokrat Parti lideriyle ne alakası vardır.45 yıl rahmetli Menderes ve arkadaşlarını ağızlarına almayan insanların oy için merhumlari istismar etmelerini atılıyor ve kınıyorum

okur

17 Eylül 2018 16:36
Şu aslımızın ne olduğunu da bir adam gibi anlatıverseniz..sürekli aynı söylem..

Herhangibiri

17 Eylül 2018 16:48
"Eskisehir insan haklari" diye bir kurum mu var!?

Eses

26 Eylül 2018 01:27
Rahmetli Menderesin suçlu olmadığına inanmıyorum. Ancak idam edilmemesi gerekirdi. Herkes kendinden olanı melekleştiriyor. Solcuya sorsan Deniz Gezmiş ve arkadaşları pürü pak. Cinayet işlemeyenler vardır. Peki banka soymak suç değil mi? Menderesin her Allahın günü TRT radyolarından Vatan Cephesine katılanları devletin radyosundan saydırması, TBMM de kurduğu tahkikat komisyonları ile meclise yargılama yetkisi vermesi, meclis kararı olmadan sırf Natoya girmek adına Koreye asker göndermesi ve orada can verenler. Sağ kesim de tabi hemen sayın Menderesi melek ilan edecektir. Dediğim gibi idam edilmeleri son derece yanlış. Ama melek ilan edilmeleri de yanlış.

ADNAN MENDERES

18 Eylül 2018 12:45
namerde "nar ağacı düştü , yiğide " dar ağaçı , ALLAH RAHMET EYLESİN .

aynı oyun devam ediyor

18 Eylül 2018 11:53
diktatör dediler , hırsız dediler adamı astılar , kendilerine banka kurdular .
FETÖ SANIKLARINA HAPİS CEZASI
FETÖ SANIKLARINA HAPİS CEZASI
 Eskişehir'de, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin davada yargılanan 8 sanıktan 7'si 2 yıl 1 ay ile 6 yıl 10 ay 15 gün arasında değişen hapis cezasına çarptırıldı.
BÜYÜKŞEHİR'DEN HALK SÜT
BÜYÜKŞEHİR'DEN HALK SÜT
Büyükşehir Belediyesi sütün, toplumun her kesimi tarafından tüketilebilmesi için planlanan Halk Süt Projesi 17 Aralık Pazartesi günü başlıyor.
ESKİŞEHİR'DE FUAR HEYECANI
ESKİŞEHİR'DE FUAR HEYECANI
Eskişehir Ticaret Odası TÜYAP Fuar Merkezi ve Vehbi Koç Kongre Merkezi, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, protokol, şehrimizdeki ve çevre illerdeki kurum ile kuruluşların temsilcilerinin katıldığı muhteşem törenle hizmete sunuldu.
FETÖ OPERASYONU
FETÖ OPERASYONU
Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik Eskişehir'de düzenlenen operasyon 1'i kadın 6 şüpheli gözaltına alındı. 
SİLAHLI KAVGADA ŞOK DETAY
SİLAHLI KAVGADA ŞOK DETAY
Önceki gün canlı kanatlı hayvan pazarında çıkan silahlı kavganın şok detayları ortaya çıktı. İki taraf arasında husumet olduğu öğrenilen silahlı kavgada 13 yaşındaki bir çocuğun başından vurularak ağır yaralandığı ortaya çıktı.
SOKAK HAYVANLARI ÜŞÜMEYECEK
SOKAK HAYVANLARI ÜŞÜMEYECEK
Eskişehir Kent Konseyi, sokak hayvanlarının barınabilmesi için özel olarak yapılan 5 kulübeyi şehrin belirli noktalarına yerleştirdi.
EĞİTİM SİSTEMİ YETERSİZ
EĞİTİM SİSTEMİ YETERSİZ
Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Emek Gençlik Merkezi’nde 16 ayrı branşta açılan atölyeye katılan 440 öğrencinin velisi ile bir araya geldi.
ODUNPAZARI'NDAN YENİ EVLENECEKLERE HEDİYE
ODUNPAZARI'NDAN YENİ EVLENECEKLERE HEDİYE
Evlenecek çiftlere destek olmak isteyen Odunpazarı Belediyesi, çiftlerin en mutlu günlerine mutluluk katmak için talep eden vatandaşlara gelinlik ve damatlık veriyor.
FACİADAN DÖNÜLDÜ
FACİADAN DÖNÜLDÜ
Çevre yolu üzerinde seyir halinde olan şehir içi toplu taşımada kullanılan Büyükşehir Belediyesi'ne ait otobüste yangın çıktı. Otobüste yolcu olmaması olası bir facianın önüne geçti.