MENDERES TÜRKİYE'YE ÇAĞ ATLATMIŞTIR

17 Eylül 2018 15:45
MENDERES TÜRKİYE'YE  ÇAĞ ATLATMIŞTIR

Başbakan Adnan Menderes, Dışişleri Bakanı Fatih Rüştü Zorlu ve Maliye Bakanı Hasan Polatkan'ın adam edilişlerinin 57'inci yıl dönümü olması nedeniyle AK Parti İl Teşkilatı Vilayet Meydanı'nda bir araya geldi.

Aslına döndürmüştür

Vilayet Meydanı'nda konuşan Eskişehir İnsan Hakları Başkanı Muhammet Mekin Durceylan, “Merhum Menderes, fabrikalar, yollar, barajlar, köprüler ve daha pek çok teknik ve mimari projeyle dönemin Türkiye’sine çağ atlatmıştır. Dini yasaklamaların ve zulümlerin telafisine girişerek ilk önce Türkçe okunan ezanı aslına döndürmüştür.” dedi.

En acı olay

27 Mayıs 1960 Darbesi’nin izdüşümleri incelendiğinde 15 Temmuz alçak FETÖ Darbe Girişimi’nin aynı kalemden çıktığı anlaşılmaktadır. Millet egemenliğinin ilk kez cunta egemenliği altına alınmaya çalışılmasının yanı sıra 27 Mayıs Darbesi’ni diğer darbelerden ayıran en acı olay ise Türkiye Cumhuriyeti’nin seçilmiş Baş Vekili Adnan Menderes’in idam edilmesidir.” diye konuştu.

Yorumlar (7) / Onay bekleyen (3)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

doğrucu davut

17 Eylül 2018 22:24
evet uçak fabrikalarını kapatarak, amerikaya peşkeş çekerek ülkeye çağ atlatmış, ülke 100 sene geri gitmiştir sayesinde

Ömer

17 Eylül 2018 21:13
Ak partinin Demokrat Parti lideriyle ne alakası vardır.45 yıl rahmetli Menderes ve arkadaşlarını ağızlarına almayan insanların oy için merhumlari istismar etmelerini atılıyor ve kınıyorum

okur

17 Eylül 2018 16:36
Şu aslımızın ne olduğunu da bir adam gibi anlatıverseniz..sürekli aynı söylem..

Herhangibiri

17 Eylül 2018 16:48
"Eskisehir insan haklari" diye bir kurum mu var!?

Eses

26 Eylül 2018 01:27
Rahmetli Menderesin suçlu olmadığına inanmıyorum. Ancak idam edilmemesi gerekirdi. Herkes kendinden olanı melekleştiriyor. Solcuya sorsan Deniz Gezmiş ve arkadaşları pürü pak. Cinayet işlemeyenler vardır. Peki banka soymak suç değil mi? Menderesin her Allahın günü TRT radyolarından Vatan Cephesine katılanları devletin radyosundan saydırması, TBMM de kurduğu tahkikat komisyonları ile meclise yargılama yetkisi vermesi, meclis kararı olmadan sırf Natoya girmek adına Koreye asker göndermesi ve orada can verenler. Sağ kesim de tabi hemen sayın Menderesi melek ilan edecektir. Dediğim gibi idam edilmeleri son derece yanlış. Ama melek ilan edilmeleri de yanlış.

ADNAN MENDERES

18 Eylül 2018 12:45
namerde "nar ağacı düştü , yiğide " dar ağaçı , ALLAH RAHMET EYLESİN .

aynı oyun devam ediyor

18 Eylül 2018 11:53
diktatör dediler , hırsız dediler adamı astılar , kendilerine banka kurdular .
HALK MERKEZİNE  SALDIRANLAR  YAKALANDI
HALK MERKEZİNE SALDIRANLAR YAKALANDI
Odunpazarı Belediyesi Aydın Arat Halk Merkezinin çeşitli yerlerine zarar verip kaçan 3 şüpheli yakalandı.
ESKİŞEHİR'DE FETÖ OPERASYONU
ESKİŞEHİR'DE FETÖ OPERASYONU
 Eskişehir'de, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında, 5 polis gözaltına alındı.
MİHALIÇÇIK'TA YOLLAR YENİLENDİ
MİHALIÇÇIK'TA YOLLAR YENİLENDİ
Büyükşehir Belediyesi, Mihalıççık ilçe merkezindeki cadde ve meydanda asfalt çalışması gerçekleştirdi.
TÜLOMSAŞ GURUR KAYNAĞIMIZ
TÜLOMSAŞ GURUR KAYNAĞIMIZ
Eskişehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği başkanı ve yönetim kurulu üyeleri TÜLOMSAŞ Genel Müdürü Hayri Avcı'ya ziyarette bulundu.
ESKİŞEHİR’DE SOKAKLAR ARAÇ İŞGALİNDE
ESKİŞEHİR’DE SOKAKLAR ARAÇ İŞGALİNDE
Kent genelinde bulunan birçok sokağı araçlar adeta işgal etmiş durumda. Çevredeki vatandaşları ve diğer şoförleri çileden çıkaran işgal sorunu gün geçtikçe farklı boyut kazanıyor. Artık neredeyse ara sokaklarda yürünemez hale geldi.
KÜÇÜKBAŞ HIRSIZI  SUÇÜSTÜ YAKALANDI
KÜÇÜKBAŞ HIRSIZI SUÇÜSTÜ YAKALANDI
Eskişehir'de bir ahıra küçükbaş hayvanları çalmak için giren İ.G. isimli şahıs, jandarma ekiplerince suçüstü yakalanarak gözaltına alındı.
MUHTARLARA ÖNEM VERİLMİYOR
MUHTARLARA ÖNEM VERİLMİYOR
CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer muhtarların bulundukları mahalle ve köylerde devletin tüm kurumların en önemli temsilcisi olduklarını belirtti.
GÜNDÜZLER SUYA KAVUŞTU
GÜNDÜZLER SUYA KAVUŞTU
ESKİ’ye bağlı ekipler son olarak Gündüzler Mahallesi’nde gerçekleştirdiği çalışmalar ile mahallenin su sorununu ortadan kaldırdı.
GENÇ AVUKATLAR CÜBBELERİNİ GİYDİ
GENÇ AVUKATLAR CÜBBELERİNİ GİYDİ
Eskişehir Barosu'nda stajlarını tamamlayan 36 avukat için yemin töreni düzenlendi. Yeminlerini eden genç avukatlar, cübbelerini giyip ruhsatlarını aldı.