MECLİS'TE YER TARTIŞMASI

23 Nisan 2018 14:56
MECLİS'TE YER TARTIŞMASI

CHP'nin 15 milletvekilinin İYİ Parti'ye geçmesinin ardından İYİ Parti, Meclis'in 5. partisi olarak Genel Kurul sıralarında yerini aldı. İYİ Parti önce ilk sıraya alındı. Ancak MHP'lilerin itirazı sonrasında İYİ Parti ikinci sıraya alındı.

CHP heyeti ile İYİ Parti heyeti arasında yapılan görüşmenin ardından CHP'den 15 milletvekilinin İYİ Parti'ye geçmesi ile 20 milletvekili sayısına ulaşan İYİ Parti, Mecliste grup kurabilecek sayıya ulaştı.   Meclisin 5. partisi olarak İYİ Parti için Genel Kurul sıralarında yerleri hazırlandı.  İlk sıraya alınan İYİ Parti MHP'nin itirazı ile ikinci sıraya alınırken, ilk sırada yine MHP yer aldı. İYİ Parti milletvekilleri Meclis'te HDP ile yan yana oturacak.

Yorumlar (1) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

hamdi

24 Nisan 2018 00:44
kimin nereye oturacagimi onemli? yoksa TURKIYE CUMHURIYETINE KIMIN HIZMET VERECEGIMI??? KURT TURK KARDES GERI ZEKALI INSANLAR. ONEMLI OLAN MUSTAFA KEMAL ATATURK un MECLIS CATISI ALTINDA. KARDES OLMAK. TURKIYE BUYUK MILLET MECLISI/ TIYATRO SALONU DEGIL. VIP UYGULAMASI YOK. HDP/ILE IYI PARTI/ YANYANA OTURACAK. MIS. NE VAR BUNDA???? OTURSUNLAR.NE GUZEL/ AKP/ILE MHP KOLKOLA GEZIYOR. BU DA GUZEL.DEMOKRASI BUDUR. CAMUR ATMAK DEGIL. INANCI OLMAYAN INSAN KAFIRDIR.
KAPIMIZ HERKESE AÇIK OLACAK
KAPIMIZ HERKESE AÇIK OLACAK
Hasan Tuç Tepebaşı Belediye Başkanlığı için AK Parti'den aday adaylığını açıkladı. Tuç "Seçimlerden sonra Tepebaşı'nı herkese kapısı ve gönlü açık yönetim anlayışına kavuşturacağız" dedi.
ESKİŞEHİR'E HAYRAN KALDILAR
ESKİŞEHİR'E HAYRAN KALDILAR
Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Almanya’nın çeşitli kentlerinden Türkiye’ye gelen gazeteciler, Eskişehir’e hayran kaldı. Kent gezisi sonrası Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’i ziyaret eden gazeteciler, hayata geçirdiği başarılı projelerden dolayı Başkan Büyükerşen’i tebrik ettiler.
VALİ ÇAKACAK ŞEHİR HASTANESİ'NDE
VALİ ÇAKACAK ŞEHİR HASTANESİ'NDE
Vali Özdemir Çakacak, tüm poliklinikleriyle hasta kabulüne başlayan Eskişehir Şehir Hastanesini gezerek, yapılan çalışmalar hakkında İl Sağlık Müdürü Uğur Bilge’den bilgi aldı.
VEZNELER HAFTA SONLARI AÇIK
VEZNELER HAFTA SONLARI AÇIK
Odunpazarı Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü, hafta sonunda da mesai yapacak. Hizmet almak isteyen vatandaşlar, 09.00-16.00 saatleri arasında vezneleri kullanabilecek.
ZEHİR TACİRİ YARGI ÖNÜNDE
ZEHİR TACİRİ YARGI ÖNÜNDE
Eskişehir Emniyet Müdürlüğü tarafından uyuşturucuyla mücadele kapsamında yürütülen çalışmalarda yakalanan İran uyruklu uyuşturucu satıcısı adliyeye sevk edildi.
HAMİLE KADIN HIRSIZLIK YAPARKEN...
HAMİLE KADIN HIRSIZLIK YAPARKEN...
Eskişehir'de, bir kadının çantasından yankesicilik yöntemiyle bin 40 lira çaldığı öne sürülen, kadın hükümlü, polis ekipleri tarafından suçüstü yakalandı. 
ARTIK İLACA ULAŞABİLECEKLER
ARTIK İLACA ULAŞABİLECEKLER
Eskişehir'de yaşayan Spinal Muskuler Atrofi (SMA) tip-1 hastası 2,5 yaşındaki Çağan Meriç Demir'in ailesi, Sağlık Bakanlığı tarafından tüm SMA hastalarına ilaç temini için süreç başlatılmasını mutlulukla karşıladı.
ÖRNEK UYGULAMA
ÖRNEK UYGULAMA
Eskişehir'de bir işletme sahibi, sokak hayvanları için mama getiren müşterilerine yüzde 50 indirim yapmasının yanı sıra kafedeki oyun konsollarında biriken paralarla aldığı mamaları, sokak hayvanlarını besleyenlere ücretsiz temin ediyor.
UYUŞTURUCU OPERASYONU
UYUŞTURUCU OPERASYONU
Eskişehir Emniyet Müdürlüğü'nün gerçekleştirdiği uyuşturucu operasyonunda yakalanan 3 şüpheliden biri 'Uyuşturucu madde ticareti yapmak' suçundan adliyeye sevk edildi.