MECLİS'TE YER TARTIŞMASI

23 Nisan 2018 14:56
MECLİS'TE YER TARTIŞMASI

CHP'nin 15 milletvekilinin İYİ Parti'ye geçmesinin ardından İYİ Parti, Meclis'in 5. partisi olarak Genel Kurul sıralarında yerini aldı. İYİ Parti önce ilk sıraya alındı. Ancak MHP'lilerin itirazı sonrasında İYİ Parti ikinci sıraya alındı.

CHP heyeti ile İYİ Parti heyeti arasında yapılan görüşmenin ardından CHP'den 15 milletvekilinin İYİ Parti'ye geçmesi ile 20 milletvekili sayısına ulaşan İYİ Parti, Mecliste grup kurabilecek sayıya ulaştı.   Meclisin 5. partisi olarak İYİ Parti için Genel Kurul sıralarında yerleri hazırlandı.  İlk sıraya alınan İYİ Parti MHP'nin itirazı ile ikinci sıraya alınırken, ilk sırada yine MHP yer aldı. İYİ Parti milletvekilleri Meclis'te HDP ile yan yana oturacak.

Yorumlar (1) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

hamdi

24 Nisan 2018 00:44
kimin nereye oturacagimi onemli? yoksa TURKIYE CUMHURIYETINE KIMIN HIZMET VERECEGIMI??? KURT TURK KARDES GERI ZEKALI INSANLAR. ONEMLI OLAN MUSTAFA KEMAL ATATURK un MECLIS CATISI ALTINDA. KARDES OLMAK. TURKIYE BUYUK MILLET MECLISI/ TIYATRO SALONU DEGIL. VIP UYGULAMASI YOK. HDP/ILE IYI PARTI/ YANYANA OTURACAK. MIS. NE VAR BUNDA???? OTURSUNLAR.NE GUZEL/ AKP/ILE MHP KOLKOLA GEZIYOR. BU DA GUZEL.DEMOKRASI BUDUR. CAMUR ATMAK DEGIL. INANCI OLMAYAN INSAN KAFIRDIR.
İŞTE ALDIĞI CEZA
İŞTE ALDIĞI CEZA
Eskişehir’de 2013 yılında 17 yaşındaki bir kızın yanağını ısıran ve darp eden şahsa 3 yıl hapis cezası verildi. 
AKIL ALMAZ BİR AÇIKLAMA
AKIL ALMAZ BİR AÇIKLAMA
CHP İl Başkanı Rabia Akman, AK Parti İl Başkanı Zihni Çalışkan'ın tramvaylara zam konusunda yaptığı açıklamayı eleştirdi. Akman “Açıklamayı anlamak mümkün değil” dedi.
BÜYÜKERŞEN İLK 10'DA
BÜYÜKERŞEN İLK 10'DA
Bilgi Toplama Merkezi, Yerel Gündem Araştırması yaparak vatandaşa “Yaşadığınız ilçe ve büyükşehir belediye başkanlarını başarılı buluyor musunuz?” diye sordu. Listede Büyükerşen de yer aldı.
SONU SEKA'YA BENZEMESİN
SONU SEKA'YA BENZEMESİN
Eskişehir Kazım Taşkent Şeker Fabrikası 2018-2019 üretim dönemi kampanya açılış törenine katılan CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, özelleştirilen 15 şeker fabrikasının akıbetinin SEKA’ya benzememesi çağrısında bulundu.
KÖYLÜLER İSYAN ETTİ
KÖYLÜLER İSYAN ETTİ
Mahmudiye'nin Doğanca Köyü'nde vakıf arazisi olan meranın bir şirkete kiralanmasına köylüler tepki gösterdi. Mera alanında kazı yapmaya gelen ekipler çalışmalarını jandarma eşliğinde yaptı.
ŞEKER FABRİKALARI ÇOK ÖNEMLİ
ŞEKER FABRİKALARI ÇOK ÖNEMLİ
Kazım Taşkent Eskişehir Şeker Fabrikası’nın 2018-2019 Yılı Pancar Alım ve Şeker Üretim İşleme döneminin açılışı düzenlenen törenle yapıldı.
OKULDA SİYASET OLMAZ
OKULDA SİYASET OLMAZ
Eğitim İş Şube Başakanı Abdülkadir Önder AK Parti İl Başkanı Zihni Çalışkan'ın okulları ziyaret etmesine tepki gösterdi. Önder “Okullar siyaset dışında tutulmalı” dedi.
ESKİŞEHİR'DE USTURA DEHŞETİ
ESKİŞEHİR'DE USTURA DEHŞETİ
Eskişehir'de, usturayla kendisini yaralayan şahıs, polis ekiplerinin müdahalesiyle etkisiz hale getirilip hastaneye kaldırıldı. 
TRAMVAY ALTINDA CAN PAZARI
TRAMVAY ALTINDA CAN PAZARI
Eskişehir'de yolun karşısına geçerken tramvayın çarpması sonucu 1 kişi yaralandı. Tramvayın altına kalan genç, çevredeki vatandaşların yardımıyla kurtarıldı.