paykasa astropay astropay astropay ankara travesti sakarya travesti istanbul evden eve nakliyat nakliyat fiyatları

MECLİSTE OTOBÜS TARTIŞMASI

09 Ağustos 2018 09:56
MECLİSTE OTOBÜS TARTIŞMASI

Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen başkanlığında gerçekleşen Ağustos ayı birinci oturum meclis toplantısında, otobüs tartışması yaşandı. Büyükerşen, “Otobüs başına 160 bin TL zarar ettik” dedi.

Büyükerşen, otobüs alınması için kredi çekilmesini onaylamayan meclis çoğunluğuna, an itibariyle otobüs başına 160 bin TL zarar edildiğini açıkladı.

Kamu zararıdır

Bunun kamu zararı olduğunu vurgulayan Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, “Haziran ayında alabilseydik, otobüs başına 520 bin lira ödeyecektik. Şimdi otobüs fiyatı 680 bin lira oldu. Kaldı ki doların ne olacağı belli değil.” dedi.

Eksik değil

Belediye banka hesabında 50 bin TL para olduğunu ve kredi çekmeninde kamu zararı olduğunu ifade eden Meclis üyesi Ahmet Yapıcı, “Para varken kredi çekmek de kamu zararıdır. Daha önce otobüs alımı için onay verdik. Hala kaçı eksik merak ediyoruz” diye konuştu.

Yorumlar (10) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

mustafa

09 Ağustos 2018 11:41
İlçelere giden otobüs sayısı arttırılmalı. Kendini bişey zanneden üç beş capulcu otobüscünün elinden belediye bizi kurtamalı. Çifteler, Sivrihisar gibi ilçelere 3 araç çalışması özellikle biz öğrenciler için çok iyi olacak.

Doğa Sever

09 Ağustos 2018 11:03
Biri de ; Yıllardır bekleyen Mahmudiye Yarış Tayı İdman Merkezi , Yaşlı Bakım Merkezi ve Medikal Malzeme Üretim Tesisi projeleri , Kızılinler konusunu gündeme taşısa iyi olacak!

Karakaya

09 Ağustos 2018 10:44
O kadar otobüs var garajlarda yatiyor hatlarınızda doğru düzgün otobüs yok yıllarca calisan hattı kapatmışsınız soruyoruz neden diye adam diyor otobüs yetersiz bırak koltuğu şehir hizmet görsün

Vatandaş

09 Ağustos 2018 10:22
50 bin mi? 50 milyon mu?

akepe

29 Ağustos 2018 10:50
hoca belediye yönetmek resim yapmaya benzemez,sen bu seçimlerde müsaade iste geç kenara bırak ak partiye reyisimize,sonra resimmi yapıyon fülütmü çalıyon (darbukada çalabilirsin) bizi ilgilendirmez,ama artık senden ve yandaşlarından bıktık be hoca

iso

11 Ağustos 2018 12:07
Hoca Es-es e destek verse ulaşım sorunu çözülecek mi ?

aras

09 Ağustos 2018 11:08
hahaha koskoca belediyenin banka hesabında 50 bin liramı var yani. rezilliğe bak belediye zaten batmış, kapıyı kapatın gidin bari

Eses

09 Ağustos 2018 13:15
Hocam kusura bakma. Bu güne kadar haklı olduğun yerde hep savunduk. Sen Esesin dertlerini nasıl dinleyip duyarlı davrandıysan aynı muameleyi de bizden bekle. Stop.

mert

09 Ağustos 2018 12:36
demek ki seçim yaklaştı. gene engellendik mağduriyeti başladı. ha birde hastane açılacak ya: elimizde otobüs yok denilecek. yani anlıyacağınız kılıf hazır.

Fanatik eses

09 Ağustos 2018 12:28
Hoca artik walla cekil kenara onunu kapama bu sehrin elini yuzune bulastiriyon artik bunca yaptiklarina saygi duruyoruz ama noktayi koy cekil kenarada baskalari devam etsin bak engel oluyolar herseyde bu is boyle gitmez daha fazla zarar vermeden git artik git
SOKAK HAYVANLARI ÜŞÜMEYECEK
SOKAK HAYVANLARI ÜŞÜMEYECEK
Eskişehir Kent Konseyi, sokak hayvanlarının barınabilmesi için özel olarak yapılan 5 kulübeyi şehrin belirli noktalarına yerleştirdi.
EĞİTİM SİSTEMİ YETERSİZ
EĞİTİM SİSTEMİ YETERSİZ
Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Emek Gençlik Merkezi’nde 16 ayrı branşta açılan atölyeye katılan 440 öğrencinin velisi ile bir araya geldi.
ODUNPAZARI'NDAN YENİ EVLENECEKLERE HEDİYE
ODUNPAZARI'NDAN YENİ EVLENECEKLERE HEDİYE
Evlenecek çiftlere destek olmak isteyen Odunpazarı Belediyesi, çiftlerin en mutlu günlerine mutluluk katmak için talep eden vatandaşlara gelinlik ve damatlık veriyor.
FACİADAN DÖNÜLDÜ
FACİADAN DÖNÜLDÜ
Çevre yolu üzerinde seyir halinde olan şehir içi toplu taşımada kullanılan Büyükşehir Belediyesi'ne ait otobüste yangın çıktı. Otobüste yolcu olmaması olası bir facianın önüne geçti.
ZEHİR TACİRLERİ YARGI ÖNÜNDE
ZEHİR TACİRLERİ YARGI ÖNÜNDE
Eskişehir'de düzenlenen drone destekli uyuşturucu operasyonunda gözaltına alınan 5 kişi adliyeye sevk edildi. 
ÇİLEĞİN KİLOSU 16 TL!
ÇİLEĞİN KİLOSU 16 TL!
Yaz aylarının vazgeçilmezlerinden çilek, kış aylarında kilosu 16 liraya da olsa tezgahlarda satılmaya devam ediliyor. 
SİYASETİ GENÇLEŞTİRECEĞİZ
SİYASETİ GENÇLEŞTİRECEĞİZ
Eskişehir Gençlik Kolları Danışma Meclisi Toplantısına katılan Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Burhan Sakallı, “Eskişehir'de siyaseti gençleştireceğiz” dedi. Rahibi Yılmaz Büyükerşen için ise, “Onun adaylığı da yeni kesinleşti. Bende memnun oldum. Hayırlı uğurlu olsun. Henüz yeni başlıyoruz yola. Eskişehir ne yapacak göreceğiz bakalım”
DAĞ BAŞI DEĞİL  71 EVLER!
DAĞ BAŞI DEĞİL 71 EVLER!
Eskişehir'in merkeze yakın mahallelerinden 71 Evler'de büyük mağduriyet yaşanıyor. Yaklaşık 23 bin kişinin yaşadığı mahallenin bazı sokaklarında ne internet çekiyor ne de telefon.
MART SONUNDA BAHAR GELECEK
MART SONUNDA BAHAR GELECEK
CHP Eskişehir Milletvekilleri Utku Çakırözer ve Jale Nur Süllü, ilçe ziyaretlerine İnönü’de devam etti. Jale Nur Süllü yerel seçimlere vurgu yaparak “İnanıyoruz ki Mart'ın sonunda bahar gelecek” dedi.