MECLİSTE OTOBÜS TARTIŞMASI

09 Ağustos 2018 09:56
MECLİSTE OTOBÜS TARTIŞMASI

Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen başkanlığında gerçekleşen Ağustos ayı birinci oturum meclis toplantısında, otobüs tartışması yaşandı. Büyükerşen, “Otobüs başına 160 bin TL zarar ettik” dedi.

Büyükerşen, otobüs alınması için kredi çekilmesini onaylamayan meclis çoğunluğuna, an itibariyle otobüs başına 160 bin TL zarar edildiğini açıkladı.

Kamu zararıdır

Bunun kamu zararı olduğunu vurgulayan Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, “Haziran ayında alabilseydik, otobüs başına 520 bin lira ödeyecektik. Şimdi otobüs fiyatı 680 bin lira oldu. Kaldı ki doların ne olacağı belli değil.” dedi.

Eksik değil

Belediye banka hesabında 50 bin TL para olduğunu ve kredi çekmeninde kamu zararı olduğunu ifade eden Meclis üyesi Ahmet Yapıcı, “Para varken kredi çekmek de kamu zararıdır. Daha önce otobüs alımı için onay verdik. Hala kaçı eksik merak ediyoruz” diye konuştu.

Yorumlar (9) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

mustafa

09 Ağustos 2018 11:41
İlçelere giden otobüs sayısı arttırılmalı. Kendini bişey zanneden üç beş capulcu otobüscünün elinden belediye bizi kurtamalı. Çifteler, Sivrihisar gibi ilçelere 3 araç çalışması özellikle biz öğrenciler için çok iyi olacak.

Doğa Sever

09 Ağustos 2018 11:03
Biri de ; Yıllardır bekleyen Mahmudiye Yarış Tayı İdman Merkezi , Yaşlı Bakım Merkezi ve Medikal Malzeme Üretim Tesisi projeleri , Kızılinler konusunu gündeme taşısa iyi olacak!

Karakaya

09 Ağustos 2018 10:44
O kadar otobüs var garajlarda yatiyor hatlarınızda doğru düzgün otobüs yok yıllarca calisan hattı kapatmışsınız soruyoruz neden diye adam diyor otobüs yetersiz bırak koltuğu şehir hizmet görsün

Vatandaş

09 Ağustos 2018 10:22
50 bin mi? 50 milyon mu?

iso

11 Ağustos 2018 12:07
Hoca Es-es e destek verse ulaşım sorunu çözülecek mi ?

aras

09 Ağustos 2018 11:08
hahaha koskoca belediyenin banka hesabında 50 bin liramı var yani. rezilliğe bak belediye zaten batmış, kapıyı kapatın gidin bari

Eses

09 Ağustos 2018 13:15
Hocam kusura bakma. Bu güne kadar haklı olduğun yerde hep savunduk. Sen Esesin dertlerini nasıl dinleyip duyarlı davrandıysan aynı muameleyi de bizden bekle. Stop.

mert

09 Ağustos 2018 12:36
demek ki seçim yaklaştı. gene engellendik mağduriyeti başladı. ha birde hastane açılacak ya: elimizde otobüs yok denilecek. yani anlıyacağınız kılıf hazır.

Fanatik eses

09 Ağustos 2018 12:28
Hoca artik walla cekil kenara onunu kapama bu sehrin elini yuzune bulastiriyon artik bunca yaptiklarina saygi duruyoruz ama noktayi koy cekil kenarada baskalari devam etsin bak engel oluyolar herseyde bu is boyle gitmez daha fazla zarar vermeden git artik git
YAKA PAÇA GÖZALTI
YAKA PAÇA GÖZALTI
Eskişehir'de, FETÖ/PDY’ye yönelik düzenlenen operasyonda, birçok suçtan aranan ve hakkında yakalama kararı bulunan şüpheli gözaltına yakalandı.
ESKİŞEHİR'E YAKIŞMIYOR
ESKİŞEHİR'E YAKIŞMIYOR
Yunusemre Caddesi üzerinde bulunan Eski Otogar, uzun yıllardır atıl durumda. 13 yıldır beklenen projenin hayata geçmemesi sonucu ortaya çıkan kötü görüntü Eskişehir'e yakışmıyor.
BÜYÜKERŞEN'E DESTEK MESAJI
BÜYÜKERŞEN'E DESTEK MESAJI
Emekli Başbakanlık Başmüfettişi Bülent Tarhan, Başkan Yılmaz Büyükerşen'e Eskişehirspor konusunda destek mesajı gönderdi.
VALİ DENETİMİ
VALİ DENETİMİ
81 ilde hayata geçirilen, taleplerinin etkin ve hızlı bir şekilde alınarak takip edilmesini hedefleyen vatandaş odaklı ‘Açık Kapı’ hizmetlerini yerinde inceleyen Vali Özdemir Çakacak, yapılan iş ve işlemler hakkında bilgi aldı.
AK PARTİ YEREL SEÇİMDE İDDİALI
AK PARTİ YEREL SEÇİMDE İDDİALI
AK Parti Eskişehir İl Başkanı Zihni Çalışkan, Eskişehir'de özellikle yaklaşmakta olan yerel seçimleri kazanma adına görevlendirildiklerini belirtti.
BAYRAM ÖNCESİ GIDA DENETİMİ
BAYRAM ÖNCESİ GIDA DENETİMİ
​İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, vatandaşın güvenilir gıdaya ulaşarak sağlıklı ve mutlu bir Kurban Bayramı geçirmesi amacıyla rutin gıda denetimlerimize hız verdi.
ÇÖZÜM PROJELERİMİZİ  OLUŞTURUYORUZ
ÇÖZÜM PROJELERİMİZİ OLUŞTURUYORUZ
İYİ Parti Tepebaşı İlçe Başkanı Av. Mehmet Ektaş, parti binasında düzenlediği basın açıklamasında Kentsel Sorunlara Çözüm Atölyesi'nde çözüm projelerini oluşturduklarını duyurdu.
İHMALLERİ MECLİSE TAŞIDI
İHMALLERİ MECLİSE TAŞIDI
Cumhuriyet Halk Partisi 17 Ağustos büyük Marmara depreminin yıl dönümünde aradan geçen 19 yıllık süreçte hiçbir önlem alınmadığını belirterek, yaşanan ihmalleri Meclis gündemine taşıdı.
HATALI SÜRÜCÜYE KIRMIZI DÜDÜK
HATALI SÜRÜCÜYE KIRMIZI DÜDÜK
Eskişehir’de, ‘Bu Bayramda Ben de Trafik Polisiyim, Hatalı Sürücüye Kırmızı Düdük’ projesi kapsamında, çocuklar trafik kurallarına uymayan şoförleri kırmızı düdük çalarak uyaracak.