MECLİSTE OTOBÜS TARTIŞMASI

09 Ağustos 2018 09:56
MECLİSTE OTOBÜS TARTIŞMASI

Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen başkanlığında gerçekleşen Ağustos ayı birinci oturum meclis toplantısında, otobüs tartışması yaşandı. Büyükerşen, “Otobüs başına 160 bin TL zarar ettik” dedi.

Büyükerşen, otobüs alınması için kredi çekilmesini onaylamayan meclis çoğunluğuna, an itibariyle otobüs başına 160 bin TL zarar edildiğini açıkladı.

Kamu zararıdır

Bunun kamu zararı olduğunu vurgulayan Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, “Haziran ayında alabilseydik, otobüs başına 520 bin lira ödeyecektik. Şimdi otobüs fiyatı 680 bin lira oldu. Kaldı ki doların ne olacağı belli değil.” dedi.

Eksik değil

Belediye banka hesabında 50 bin TL para olduğunu ve kredi çekmeninde kamu zararı olduğunu ifade eden Meclis üyesi Ahmet Yapıcı, “Para varken kredi çekmek de kamu zararıdır. Daha önce otobüs alımı için onay verdik. Hala kaçı eksik merak ediyoruz” diye konuştu.

Yorumlar (10) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

mustafa

09 Ağustos 2018 11:41
İlçelere giden otobüs sayısı arttırılmalı. Kendini bişey zanneden üç beş capulcu otobüscünün elinden belediye bizi kurtamalı. Çifteler, Sivrihisar gibi ilçelere 3 araç çalışması özellikle biz öğrenciler için çok iyi olacak.

Doğa Sever

09 Ağustos 2018 11:03
Biri de ; Yıllardır bekleyen Mahmudiye Yarış Tayı İdman Merkezi , Yaşlı Bakım Merkezi ve Medikal Malzeme Üretim Tesisi projeleri , Kızılinler konusunu gündeme taşısa iyi olacak!

Karakaya

09 Ağustos 2018 10:44
O kadar otobüs var garajlarda yatiyor hatlarınızda doğru düzgün otobüs yok yıllarca calisan hattı kapatmışsınız soruyoruz neden diye adam diyor otobüs yetersiz bırak koltuğu şehir hizmet görsün

Vatandaş

09 Ağustos 2018 10:22
50 bin mi? 50 milyon mu?

akepe

29 Ağustos 2018 10:50
hoca belediye yönetmek resim yapmaya benzemez,sen bu seçimlerde müsaade iste geç kenara bırak ak partiye reyisimize,sonra resimmi yapıyon fülütmü çalıyon (darbukada çalabilirsin) bizi ilgilendirmez,ama artık senden ve yandaşlarından bıktık be hoca

iso

11 Ağustos 2018 12:07
Hoca Es-es e destek verse ulaşım sorunu çözülecek mi ?

aras

09 Ağustos 2018 11:08
hahaha koskoca belediyenin banka hesabında 50 bin liramı var yani. rezilliğe bak belediye zaten batmış, kapıyı kapatın gidin bari

Eses

09 Ağustos 2018 13:15
Hocam kusura bakma. Bu güne kadar haklı olduğun yerde hep savunduk. Sen Esesin dertlerini nasıl dinleyip duyarlı davrandıysan aynı muameleyi de bizden bekle. Stop.

mert

09 Ağustos 2018 12:36
demek ki seçim yaklaştı. gene engellendik mağduriyeti başladı. ha birde hastane açılacak ya: elimizde otobüs yok denilecek. yani anlıyacağınız kılıf hazır.

Fanatik eses

09 Ağustos 2018 12:28
Hoca artik walla cekil kenara onunu kapama bu sehrin elini yuzune bulastiriyon artik bunca yaptiklarina saygi duruyoruz ama noktayi koy cekil kenarada baskalari devam etsin bak engel oluyolar herseyde bu is boyle gitmez daha fazla zarar vermeden git artik git
SİVRİHİSAR DOĞALGAZA KAVUŞTU
SİVRİHİSAR DOĞALGAZA KAVUŞTU
Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü Esgaz Sivrihisar bürosunda 1.Etap abonelik kayıtlarında konuştu.
AYDINLIK TÜRKİYE İÇİN ÇALIŞACAĞIZ
AYDINLIK TÜRKİYE İÇİN ÇALIŞACAĞIZ
CHP Mihalgazi İlçe Örgütü Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’u ziyaret etti. Kurt “Aydınlık ve hukuk üstünlüğünün olduğu bir Türkiye için çalışacağız” dedi.
KAMPANYA YÜZLERİ GÜLDÜRÜYOR
KAMPANYA YÜZLERİ GÜLDÜRÜYOR
 Türkiye Sakatlar Derneği Eskişehir Şubesi, topladıkları mavi kapaklardan tekerlekli sandalye almaya devam ediyor. Son olarak yeni bir akülü sandalye alan dernek, böylece 130 manuel, 6 akülü sandalye almış oldu. 
ŞEHİR HASTANESİ AÇILIYOR
ŞEHİR HASTANESİ AÇILIYOR
Eskişehir İl Sağlık Müdürü Doç.Dr.Uğur Bilge Eskişehir Şehir Hastanesi’nin 30 Ekim 2018 tarihinde açılıp hizmete gireceğini belirtti.
PROJE İPTAL EDİLMELİ
PROJE İPTAL EDİLMELİ
CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü, Alpu Kömürlü Termik Santrali ile ilgili olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’nda gündem dışı konuştu.
AKŞENER'DEN ESKİŞEHİR'E ONAY
AKŞENER'DEN ESKİŞEHİR'E ONAY
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İYİ Parti Eskişehir İl Yönetim Kurulu listesini onayladı .
ESKİŞEHİR'DE FETÖ OPERASYONU
ESKİŞEHİR'DE FETÖ OPERASYONU
 Eskişehir'de Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında gözaltına alınan eski öğretmen tutuklandı.
EKONOMİDE SIKINTI BÜYÜK
EKONOMİDE SIKINTI BÜYÜK
Kristal İş Şube Başkanı Erdal Akyazı, sahte enflasyon rakamlarına karşı gerçek enflasyonu göstermek istediğini belirterek alışverişe çıktı. Alışverişi 102 lira tutan Akyazı “Aldığım ürünler 2 kişiye 2 gün zor yeter” dedi.
ESKİŞEHİR ANİMASYON MERKEZİ OLACAK
ESKİŞEHİR ANİMASYON MERKEZİ OLACAK
Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) Genel Sekreteri İsmail Gerim, öncelikli amaçlarının Eskişehir'i animasyon merkezi yapmak olduğunu belirtti.