MAZBATAYI ALAYIM OHAL KALKACAK

17 Mayıs 2018 14:20
MAZBATAYI ALAYIM OHAL KALKACAK

CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı İnce, ''Size söz veriyorum 24'ünün akşamı Muharrem İnce Cumhurbaşkanı mazbatayı alsın yemin törenini yapsın 1 gün sonra OHAL kalkacak'' dedi.

CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Amasya mitinginde konuştu.

Cumhurbaşkanı olursa 3 ay içinde ABD'den Fetullah Gülen'in iadesini isteyeceğini söyleyen İnce ''Bu mübarek ramazan gününde söz veriyorum seçimden 3 ay sonra Cumhurbaşkanı olduğumda Amerika'ya diyeceğim ki Feto'yu iade et eğer iade etmezsen 24 Aralık Noel; İncirlik'teki Amerikan askerleri Noel'i Washington'da kutlarlar'' dedi.

İnce'nin açıklamalarından satır başları şöyle:

''Yüksek yargı tarafsız bağımsız olacak. Yani ABD, AB sizde yargı düzgün değil diyemeyecek. Cumhurbaşkanı olduğumda 3 ay sonra yargıyı düzelteceğiz. Düzelttikten sonra Amerika'ya döneceğim yargıyı düzelttik şimdi senden Feto'nun iadesini istiyorum. 24 Aralık Hristiyanların Noel günü. Bu mübarek ramazan gününde söz veriyorum seçimden 3 ay sonra Cumhurbaşkanı olduğumda Amerika'ya diyeceğim ki Feto'yu iade et eğer iade etmezsen 24 Aralık Noel; İncirlik'teki Amerikan askerleri Noel'i Washington'da kutlarlar. Bu kadar basit. İster iade et istersen Noel'de Amerika'da olsunlar.

''EY ERDOĞAN SEN HİÇ ŞEKER FABRİKASI YAPTIN MI?''

Nasıl olur da sen Merkez Bankası Başkanı'nı bir parti genel merkezine çağırırsın? Eğer çağırırsan dış dünya dış sermaye sana güvenmez para sana güvenmez uluslararası sermaye güvenli bir liman ister. Dolar geldi 4,5'a euro geldi 5,5'a Binali Yıldırım'a soruyorlar dolar yükseliyor ne diyorsun cevap dolsa ne olur dolmasa ne olur? Ekonomi bakanı kurlardaki artışla ilgilenmiyorum diyor. Önce bu cıvık ortamdan kurtulacağız. Yol yaptı ama yolu da kalitesiz yaptı yaptığı yol çöküyor. Ey Erdoğan sen hiç şeker fabrikası yaptın mı Tekel Tüpraş yaptın mı? Hep sattın.

''ÖĞRENCİ KİMLİĞİ GÖSTEREN HERKES BÜTÜN MÜZELERE BEDAVA GİRECEK''

Meydanlarda birileri tezek diyecek ben gelecek demeye devam edeceğim. Çocuklarımızı iyi yetiştireceğiz. Öğrenci kimliğini gösteren herkes bütün müzelere bedava girecek. Üniversite öğrencileri siz Amasya'dakiler bu memleketin harcının bu topraklarda karıldığını bilmeniz lazım.

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE GENÇLİK VE CUMHURİYET BURSU

19 Mayıs'ta gençlik bursu 29 Ekim'de cumhuriyet bursu 500'er liradan 1000 lira bütün üniversite öğrencilerine Türkiye Cumhuriyeti verecektir. Bu parayı CHP vermeyecektir bu parayı Muharrem İnce vermeyecektir bu parayı milletten topladığımız vergilerden Türkiye Cumhuriyeti Devleti verecektir.

''CUMHURBAŞKANI OLAYIM 1 GÜN SONRA OHAL KALKACAK''

Ben doları faizi indirmek istiyorum. Batıyoruz batıyoruz. Yapmamız gereken bir iş var OHAL ilan ettiklerinde dolar 3.02 idi bugün 4.47. Bu OHAL neye yarıyor? Memura emekliye bir yararı var mı? OHAL'in bir tek Recep Tayyip Erdoğan'a yararı var. Size söz veriyorum 24'ünün akşamı Muharrem İnce Cumhurbaşkanı mazbatayı alsın yemin törenini yapsın 1 gün sonra OHAL kalkacak. Cumhurbaşkanı olduğumda tek başına bütçe yapmayacağım. Cumhurbaşkanı'na verilen tek başına bütçe yapma yetkisini kullanmayacağım, Meclis'e iade edeceğim.

''TÜRKİYE'Yİ 3 B İLE BULUŞTURACAĞIZ''

Benim çılgın projem huzur huzur huzur. Bu medya dünyada ne kadar yabancı basın varsa geldi röportaj yaptı ama Türkiye'dekiler gelemiyor. Dün uyardım bugün Amasya mitingini vermeyenlerin önünde önümüzdeki hafta televizyon kanalının önünde miting yapacağım. Çıkarın telefonlarınızı biraz canlı yayın yapalım akıllı telefonlardan. Bu da dünyada bir ilk. Herkes canlı yayında Facebook'tan Twitter'dan istediğiniz yerden. Türkiye'yi 3 B ile buluşturacağız. Barışacağız büyüyeceğiz bölüşeceğiz. Sloganımız 3 B.

''24 HAZİRAN'DAN SONRA EVİMDE OTURURUM''

24 Haziran'dan sonra saraya falan gelmeyin sarayda oturmayacağım. 14 sene Ankara'da kirada oturdum yeni 1,5 sene oldu bir ev aldım. Ben daha evime doyamadım ben evimden çıkmak istemiyorum kendi evimde otururum. Yalnız bu kadar kalabalık da eve sığmaz.''

Yorumlar (9) / Onay bekleyen (1)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

ne hal

17 Mayıs 2018 14:40
- ohal bana ve vatandaşa zararı yokki - ohal teroristte hainlere var zararı ..

Eses

18 Mayıs 2018 19:51
Türkiyeye güvence Muharrem İnce.

aha o hal

17 Mayıs 2018 20:46
o hal in bize zararı yok tabi biz sığır gibi yaşarız önümüze ot koysalar sesimizi çıkarmayız geçinir gideriz. dışardan sermaye gelirmiş gelmezmiş umurumuzda olmaz bizim. kıçımız sıkıştımı gider ingiltereye avuç açarız(kudüsü verdik ya)yok demezler.

Ali

17 Mayıs 2018 15:20
Madem yeni ev aldın kendi mısın 2 trilyonluk telefon faturası nda. Senden ses duymadık millete odettirdiler sizler ikdidarlar olsanız bu ülkeyi 5 kuruşa satarsiniz ohali kaldır pkk ya af cikart bütün terör örgütlerini cezaevinden çıkar ülkeye hizmet eden cezaevine at hakikaten siz vesuzlerin 5 yaşındaki çocuğun kafası calismiyor Nerede 80 lik adamlar.var onlarla çalışıyorsunuz yazıklar olsun sizlere allah sizlere fırsat vermesin

MUTLU TÜRKİYE

18 Mayıs 2018 17:30
allahın izniyle inşallah güzel günler gelecek.BAŞARILAR.

Ukab UKABE

21 Mayıs 2018 09:03
İyide OHAL i kimler istemiyor bir hatırlayalım, kandil,PKK,HDP, FETÖ ve marjinal sol örgütler.,kendilerinde OHAL olduğu halde Fransa,eee. Listeye şimdi sizide mi ekleyecekler.

Ziya

18 Mayıs 2018 11:28
Şunun lafına bakar mısınız? Tek derdi ohal! merak etme vatandaş sana neyin mazbatasını vereceğini iyi biliyor. Bu zevatın hiç bir plan ve projesi olmayıp tek derdi Tayyip Erdoğan ı düşürmek yani Türkiye yi durdurmak amacında ve niyetinde olduğunu beşikteki bebeler bile anladı! Demek ki mevcut iktidar gayet başarılı! Ayrıca bu zevat sanki muhtar seçimlerindeki gibi sallıyor! bilirsiniz her biri 7/24 görevde olacağını vaad edip duruyordu! Şimdilerde neredeyse tamamı sinekleyip duruyor. Bundan sonra zaten bunu büyük ihtimal Eskişehir den belediye başkan adayı gösterirler !

Bolusen

17 Mayıs 2018 18:28
Zaten CHP hep bolusur, Koministler Kendi arasinda bolusun bakalim. Bay Ince, senden CHMR Baskani, Kilictaroglundan da B, B, B. olmaz. Sizi Muhtar dahi yapmazlar, bir dahaki secimlere Muhtar adayi olun deneyin. Vah zavalli GEZI ciler bir umut geciminiz bu yoldan.

goll

17 Mayıs 2018 18:23
ilk iş ne olur söyleyeyim gel bakalım kemal efendi
 ESKİŞEHİR'İ  ALACAĞIZ
ESKİŞEHİR'İ ALACAĞIZ
Yerel seçimlerde yeni belediyeler kazanmak isteyen CHP'de hareketlilik başladı. Eskişehir'in kaybedileceği iddiası hakkında konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun "Eskişehir'i kesin alacağız" dedi.
YENİBAĞLAR'DA KANLI KAVGA
YENİBAĞLAR'DA KANLI KAVGA
Eskişehir’de aralarında husumet olduğu iddia edilen iki grup arasında çıkan bıçaklı kavgada 1 kişi yaralandı. 
İNÖNÜ'DE ÖLÜMLÜ KAZA
İNÖNÜ'DE ÖLÜMLÜ KAZA
Eskişehir'de meydana gelen trafik kazasında 1 çocuk öldü, 6 kişi yaralandı. 
ÜSTÜNDEN 620 LİRA ÇIKTI
ÜSTÜNDEN 620 LİRA ÇIKTI
Vatandaşların duygularını sömüren dilencinin üzerinden tam 620 lira çıktı.
SARICAKAYA'DA  PALMİYE GÜZELLİĞİ
SARICAKAYA'DA PALMİYE GÜZELLİĞİ
Eskişehir'in Sarıcakaya ilçesine giren vatandaşları palmiye ağaçları karşılıyor.
SAĞLIK SOKAĞI İLGİ GÖRDÜ
SAĞLIK SOKAĞI İLGİ GÖRDÜ
Eskişehir İl Sağlık Müdürlüğünce 3-7 Eylül 2018 tarihleri arasında Porsuk Bulvarı Adalar mevkiinde düzenlenen, bazı genel sağlık hizmetlerinin ücretsiz olarak verildiği Halk Sağlığı Sokağı etkinliğine vatandaşların ilgisi büyük oldu.
LAİK EĞİTİM SİSTEMİ  SAVUNULMALI
LAİK EĞİTİM SİSTEMİ SAVUNULMALI
Eğit – Der Eskişehir Şubesi eğitim öğretim yılının başlamasının ardından basın açıklaması gerçekleştirdi. Şube Başkanı Emin Dağlı, Laik eğitim sisteminin savunulması gerektiğini söyledi.
KÖY ENSTİTÜLERİNDEN YARARLANILMALI
KÖY ENSTİTÜLERİNDEN YARARLANILMALI
Yeni Kuşak Köy Enstitülüler Derneği (YKKED Eskişehir Şube Başkanı İlyas Küçükcan yeni eğitim öğretim yılı ile ilgili basın açıklaması yaptı. Küçükcan "Nitelikli-işlevsel bir eğitim sistemi için, Köy Enstitüleri deneyiminden yararlanılmalı" dedi.
KERBELA ANILDI
KERBELA ANILDI
Odunpazarı Belediyesi, Aleviler için kutsal olan Muharrem Ayı nedeniyle Sahra-i Kerbela Yas-ı Matem etkinliği düzenledi.