MARKETLER DENETLENDİ

07 Kasım 2018 15:50
MARKETLER DENETLENDİ

Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı ve Hal Şube Müdürlüğü ekipleri Eskişehir’de bulunan marketleri denetledi. Ekipler, ürünlerin gramaj, raf fiyatı, fatura ve kasa fiyatı kontrollerini gerçekleştirdi.

Eskişehir’deki bulunan marketlerde 5957 ve 6502 sayılı tüketici koruma kanunları çerçevesinde denetimlerini gerçekleştiren ekipler, yaş sebze ve meyve reyonlarındaki ürünlerin fatura, künye, etiketlerini kontrol etti. Zabıtaya verilen denetim ve kontrol görevi çerçevesinde Büyükşehir Belediyesi Zabıta Memurları tarafından yaş sebze-meyve ürünlerinin yanı sıra diğer reyonlardaki ürünlerle ilgili olarak da gramaj kontrolleri, raf fiyatı ve kasa fiyatı denetimi yapıldı. Denetimlerde marketlerden rastgele seçilen ürünlerin ağırlığını tartan ve fiyatları kontrol eden ekipler, vatandaşların şikâyetlerinin de dikkate alındığını belirterek, denetimlerin devam edeceğini belirtti.

Yorumlar (2) / Onay bekleyen (1)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Mehmet

07 Kasım 2018 16:39
Ne hükümet ne de Belediyeler amacına uygun kontrol yapmıyor. Fiat kontrolü hiç yok. Raf ömrünü tamamlamış veya az bir süre kalmış ürünler arzı endam ediyor. Market fiatları arasında çok büyük farklar var. Güya fahiş fiat artışı yapan firmalar tesbit edildi deniyor ama hala katlanmış fiatlar devam ediyor. Hele pazarcı esnafı tam bir cambaz olmuş . Kaşla göz arası nerede çürük var, önü başka arkası başka ürünler poşete giriveriyor. Allah korkusu zaten yok da, kanun, denetim korkusu da yok. zabıta arzı endam ediyor. Olan vatandaşa oluyor. Ne olacak halimiz...

ismail

08 Kasım 2018 12:26
Bu ürünler rafta değil. Fabrikada üretim aşamasında kontrol edilmelidir. Gramajı düşürülüp fiyatı arttırılan ürünlere neden kimse kontrol yapmıyor. Gerçi yapmıyor değil yapamazlar.