YENİLİKLER ŞART !..

14.03.2019 06:30

YENİLİKLER ŞART !..Eskişehir spor tesisi olarak hayli eksikleri fazla olan bir kent. Üzülerek dile getirmek zorundayım. Necdet Yıldırım sahasındaki soyunma odaları prefabrik. İki göz odalı. Yani iki maç üst üste olunca gelen kafilelerin birisi otobüslerinde soyunmak zorunda kalıyor.

Bu sorunu Eskişehirspor'un U17 ve U19 maçlarında daha fazla yaşıyoruz. Aynı soyunma odası sıkıntısı Üniversite evleri sahasında var. orası da prefabrik. Yine gerek Necdet Yıldırım gerekse A. Temel sahasında çayı bırakın su alacak bir büfe dahi yok. Zemini ise senelerdir çok kötü.

Gençlik spor'un sahalarındaki eksiklerin yanı sıra Belediyelerin seneler önce hizmete sunduğu sahalardaki eksiklerde artılarından fazla. Hasan Doğan sahasının zemini ortada. Burhan Sakallı'nın Odunpazarı Belediye Başkanı olduğu dönemde hizmete giren bu sahanın soyunma odaları ve zeminin elden geçmesi gerekiyor.

Hasan Doğan sahası gibi Behiç Erkin sahasının zemininin yenilenmesi şart oldu. Çukunhisar sahasının zemini iyi, soyunma odalarına yenileri senelerdir eklenmedi. İlçelerdeki sahalarda öyle. Örneğin Seyitgazi ilçesindeki spor tesisleri, futbol sahası senelerdir bitmedi nedense.

Merkezde bulunan üç Belediye imkanları ölçüsünde amatörlerin yanında oluyor. Malzeme, parasal ve araç yardımı yapıyorlar. Ancak çoğu amatör takımın idman yapacak mini futbol sahaları dahi yok. Yerel seçimler yaklaşıyor. Özellikle amatörler için net proje üreten aday çıkmadı. “ Olacak. Yapacağız. Varız.” söylemleri mutlaka hayata geçmesi gerekiyor.

Spor, özellikle futbol siyaset üstü bir yerdir. Bakın Eskişehirspor senelerdir siyasetten hep çekiyor. İktidar yardım etse muhalefet kıskanıyor, muhalefet kulübün yanında olsa iktidar sırtını dönüyor. Eskişehirspor için şehrin 7 vekilini, Belediye başkanlarını aynı masa etrafında bir türlü göremedik. Herkes konuyu bir başka yöne çekiyor.

NOT: Vefa güzel bir duygu. Odunpazarı Belediyesi unutulmaz koro şefi Orhan Erpek'in ismini ölümsüzleştirdi. Emek Mahallesinde hizmete giren Halk merkezinin ismi Orhan abimize çok yakıştı. Spor ve sporcuya, spor'a kim yatırım yaparsa alkışı hak ediyor. Unutulmaz Amigo Orhan Erpek'i yaşarken unutmayan Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt'a açılış töreni sırasında ve sonrasında övgüler geldi.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle