YENİ EMNiYET MÜDÜRLÜĞÜ BİNASI

06.01.2017 08:00

YENİ EMNiYET MÜDÜRLÜĞÜ BİNASIEskişehir Emniyet Müdürlüğü çevre yolundaki yeni hizmet binasına taşındı.

Emniyet birimlerinin önemli bir kesimi bu binada faaliyetlerini sürdürüyor ancak binaya gidiş ve çevre düzenlemesiyle ilgili eksiklikler henüz giderilmiş değil.

Diğer yandan, güvenlik gerekçesiyle binanın çevresinde duvar örme işi devam ediyor.

Yeni binaya gidenler, birazdan anlatacağım gidiş zorluklarıyla ilgili yazdıklarıma katılacaktır.

Emniyet Müdürlüğüne araçla ya da yaya olarak gidebilmek fiziki olarak çok önemli zorluklar içeriyor.

Bina, kentin dışında, çevre yolunda, toplu taşıma olanaklarının henüz yaygınlaşmadığı oldukça zor bir yerde olduğu için özel araçla gitme seçeneği daha çok kullanılıyor.

Özel aracınızı kullanarak gitmek isterseniz, çevre yolu üzerinde taşıt yönlendirme bilgisi yok.

Binaya gireceğinizi düşündüğünüz yere geldiğinizde “Buradan araçla giriş yok” bilgisini alıyor, görevlinin uyarısıyla tek yönlü yolda geri dönmeye çalışmak zorunda kalıyorsunuz.

Benzin istasyonundan doğru araçla yukarıya doğru çıktığınızda mutlaka paralı otoparka girmeye yönlendiriliyorsunuz, çünkü devamında araç geçiş yolu kapatılmış durumda.

Aracınızı girişi 5 TL olan otoparka bıraktıktan sonra yürüyerek binaya aşağıya doğru gelirken de yaya geçiş yolu düzenlemesi olmadığı için yokuşu kaymamaya çalışarak çamur ve kar örtüsünün altında ne olduğunu bilmeden tehlikeli bir şekilde geçmek zorundasınız.

Engelli ve yaşlı olan kişilerin bu yolu yürümesinin imkansız olduğunu ise söylemeye gerek yok sanırım.

Araçtan benzin istasyonunun olduğu yerde indikten sonra yaya olarak benzin istasyonunun yanından yürümek istediğinizde iki seçeneğiniz var ya altında ne olduğunu bilmediğiniz su birikintisinden şansınızı deneyeceksiniz ya da çevre yoluna paralel devam ederek engebeli ve bir o kadar tehlikeli geçişe hazırlanacaksınız.

Çünkü binaya tam yaklaşmışken aşmanız gereken bir rampa daha var.

Bu sırada yanınızda bir yakınınız varsa ona tutunabilirsiniz ya da cesaretinizi toplayarak en az kaymaya çalışarak bina tarafına geçebileceksiniz.

Toplu taşıma aracı ile gelindiğinde ise Sakarya Cadddesi kavşağında dolmuştan inip çevre yolunun hızlı ve tehlikeli trafiğinde çamur banyosu yapma riski taşıyarak 650 metre yürüdükten sonra bina girişine ulaşabilirsiniz.

Özetle, yeni Emniyet Müdürlüğü binasının çevre düzenlemesi tamamlanmadan, araç ve yaya trafiği girişi hazırlıkları gözden geçirilmeden hizmete açıldığı anlaşılıyor.

29 Aralık günü, sürücü belgesini değiştirmek amacıyla gittiğim Emniyet Müdürlüğü binası ziyaretimde bahsettiğim zorluklardan sonra bina içindeki hizmet düzenlemesi ise gayet iyiydi.

Sürücü belgesi yenilemesi ile ilgili randevu sistemi düzgün çalışıyor, personel gayet iyi organize olmuş durumda, güler yüzlü hizmet veriyor, hızlı işleyen bir sistem kurulmuş.

Aksaklık, Sürücü Belgesi harç ödemesi ile ilgili 15 TL’lik ödeme konusunda Emniyet Müdürlüğü sayfasındaki banka bilgilerindeki eksiklik olarak görülüyor.

Örneğin, listede gösterilen Ziraat Bankası, kent merkezinde harç ödemesini hiç almıyor, ilçelerde aldığını söylüyor. Diğer bankalarda da benzer sorunlar var.

Ayrıntıya girmeye gerek yok, Web sayfasındaki banka bilgilerinin gözden geçirilip güncellenmesi ve güncel tutulması gerekli.

Hikayesini kısaca anlattığım gibi, Eskişehir Emniyet Müdürlüğü binasına gidiş ile ilgili yaya ve araç gelişinin gözden geçirilmesinde yarar var.

Her gün çok sayıda vatandaş, kar, buz ve çamurla mücadele ederek binaya ulaşmaya çalışıyor.

Bina yapımındaki özenin çevre ve giriş düzenlemesi için de gösterilmesi hizmet kalitesine çok olumlu yansıyacaktır.

Emniyet Yetkililerine duyurulur.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

istanbul escort

depolama şehirler arası nakliyat eşya depolama eşya depolama

evden eve nakliyat evden eve nakliyat çeviri şehirler arası nakliyat ofis taşıma uluslararası evden eve nakliyat istanbul eşya depolama