YAPMA TOKAT !..

10.01.2017 08:00

YAPMA TOKAT !..Adil Demirçubuk'u iyi tanırım. Usta bir spor yazarıdır. Dün gerek Metin Tokat'ın gerekse Murat Ilgaz'ın, seminerde Süleyman Abay'a yönelik eleştirilerini okuyunca hayli üzüldüm.

Ardından Es Es sevdalısı sanatçımız Mithat Körler aradı. Zaten sosyal medyada paylaşmış tepkisini. Hatta konuyu 1980'li yıllarda götürmüş. Doğruda yapmış. 1981-82 futbol sezonun son maçında Beşiktaş'ın şampiyon olduğu maçı Eskişehir'de yöneten Talat Tokat'ı yaşı 30'nun üzerinde olanlar rahat hatırlar. Yarıda kalan maçı ve çıkan olayları.

Sonrasında Talat Tokat bıraktı. Metin Tokat hakem oldu. Metin Tokat'ın yönettiği maçlarda unutulmayan pozisyon ise Van'da oynanan Beşiktaş maçıydı. Herkesin gördüğü smacı hakem Tokat görmemişti. Elbet hakem hata yapar. Ancak doğru karar veren bir hakemi fazlaca eleştirmek kimseye bir fayda getirmez. Diyelim Süleyman Abay penaltı kararında haksızdı. Peki MHK neden bu hakeme 12-27 Aralık tarihleri arasında 3 kupa, bir lig maçı verdi. Bunu anlatmaları gerekir.

Kutluhan Bilgiç'in Bolu maçındaki golü iptal etmesi. Fırat Aydınus'un Malatya maçında ağır bir karar ile Semih'e kırmızı kart görmesi, Serkan Tokat'ın Göztepe maçındaki yönetimi gündeme geldimi bilemem ama gündeme getirilmesi gereken maç ise ilk yarıdaki Sivas- Eskişehirspor maçı olmalıydı. Sahanın yarısı kışlık, yarısı yazlıktı. Yani buz olan bölgede futbol oynanmasına izin veren Mete Kalkavan için ne yapıldı. Onu da Eskişehirspor camiası merak ediyor. Hakemlerden beleş bir şey istemiyor Es Es camiası. Adil olsunlar yeter. Hatayı herkes yapar. Ama hata, hata üstüne olunca puanlarda uçup gider.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle