ŞOV YAPMAYIN !..

29.09.2019 06:30

ŞOV YAPMAYIN !..

Eskişehirspor için kader ayları başlıyor. Ya sağlıklı bir yönetim oluşacak veya mecburen genel kurul salonunda alel acele bir liste oluşacak ve takımın geleceği de yine aydınlık olmayacak.

Gelişmeleri izliyorsunuz. Yanına üç-beş kişi alan medyanın önüne çıkıp talip olduklarını ileri sürüyor. Aslına bakarsanız toplantıya gelen medya sayısı talip olanlardan daha fazla oluyor.

Kimileri kulübe üye bile değil, kimisi aidat ödemediği için atılmış, kimileri de reklam peşinde. Somut kaynak yok. Yönetici deneyimi olanların sayısı bir elin beş parmağına ulaşmıyor.

Osman Taş döneminde yeteri kadar bu kulüp diyet ödemiştir. Önce -6 puan gitti, ardından -3 puan aldık. Tamam Toko konusunda bilhassa Başkan Osman Taş ikinci bir -6 puan silinmesinin önüne geçti ama bir türlü ekibinde birliği sağlayamadı.

Kimse kusura bakmasın ama Taş'ın ekibinde bulunan bir çok yönetici önce yöneticiliğin dersini iyi çalışsın ve yönetimlere girsin. Para verme, kaynak bulma, takım rehin kalacak, seyret ve dedikodu yap. Kartı tak protokole otur. Yetmedi yakınlarını, dostlarını al yanına.

Herkesin seçme ve seçilme hakkı var ama bu kulüp iki listeli seçimleri kaldıramıyor. Bunun bedelini süper ligden düşerek ödedik. Bugünkü puanlar silmeler, hacizler,. Transfer yasakları 2013-2015 yıllarınına ait enkazlardan geliyor.

Bu işin iki yolu var. Yeniden Halil Ünal dönemi başlarmı bilemem ama Ünal'ın başkanlığa sıcak baktığına inanmıyorum. En önemlisi sağlığı daha önemli. İkincisi ise Sinan Özeçoğlu. Sinan başkanı 1984'li yıllardan itibaren tanırım. Eskişehirspor'a her zaman katkı sağladığını ve destek olduğunu biliyorum.

Kulislerde ismi geçiyor. Umarım başkanlık yaptığı dönemdeki hataları yapmaz. Bekleyip göreceğiz. Kim bu takımı yaşatacaksa, kaynak ve lobicilikte güçlüyse gelsin ve artık 3 aylığına değil 3 yıllığına başkanlık yapsın. İkide bir yapılan genel kurullar takıma zarar veriyor.Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle