SEÇMEN LİSTELERİNDE SON GÜN

17.01.2019 06:30

SEÇMEN LİSTELERİNDE SON GÜN31 Mart'ta yapılacak Mahalli İdareler Seçimleri için, Yüksek Seçim Kurulu’nun hazırladığı seçim takvimine göre, 4 Ocak'ta askıya çıkan seçmen listeleri bugün askıdan kaldırılacak.

Seçmen kaydınızı halen sorgulamadıysanız; muhtarlığınızdan seçim listelerini inceleyebilir, www.secmen.ysk.gov.tr adresinden seçmen kaydınızı, sizinle ikamet ve binada oy kullanacak seçmenleri görebilirsiniz.

Seçmen kaydınız görünüyor ise, dairenizde ve binanızda görünen kişiler gerçeği yansıtıyorsa hiçbir sorun yok.

Seçmen kaydı görünmüyorsa veya 31 Mart seçimlerinde başka bir adreste oy kullanacaksanız nüfus müdürlüğüne giderek adres kaydı yaptırabilirsiniz. Kayıt yaptıracağınız adres kendi eviniz ise, kendi adınıza bir faturayla veya onaylı kira sözleşmesi ile, tanıdığınızda kalıyorsanız tanıdığınız kişi ile birlikte, öğrenci yurdunda kalanlar ise yurt müdürlüğünden alınacak ıslak imzalı bir belge ve öğrenim belgesi ile ilçe nüfus müdürlüğüne başvurulması gerekmektedir.

İlçe Nüfus Müdürlüğü’nde işlemler tamamlandıktan sonra, adres kaydının gösterir belge ile ilçe seçim kuruluna gidererek, seçmen kaydı yaptırılması gerekmektedir.

Adresinizdeki kişilerde hata var ise

Yerel seçimler için bazı seçmenlerin başka seçim bölgelerine taşındığını, ikamet değiştirip yeni ikamet çıkardığı halde seçmen listelerinde olmayan seçmenlerin bulunduğunu, ikamet ettiği bölge farklı olmasına rağmen seçmen listesinde farklı bölgede görülen çok sayıda seçmen olduğu iddialarına ilişkin bir uyarı daha yapmakta fayda var.

Seçmen kaydınızı kontrol ettiğinizde, ikametinizde veya binanızda gerçekte oturmayan kişiler görüyorsanız, durumu ilçe seçim kuruluna bildirebilirsiniz.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

istanbul escort

evden eve nakliyat

depolama şehirler arası nakliyat eşya depolama eşya depolama

evden eve nakliyat evden eve nakliyat çeviri şehirler arası nakliyat ofis taşıma uluslararası evden eve nakliyat istanbul eşya depolama