SEÇİM SÜRECİNİ TERÖRİZE ETMEK

21.02.2019 06:30

SEÇİM SÜRECİNİ TERÖRİZE ETMEKOy kazanmak için mağduriyetler yaratılmasına alıştık, ancak oy kazanmak uğruna iftiralarla rakibini hedef haline getirmeye çalışmak alışılacak, hazmedilecek gibi değil.

Eskişehir’de de seçimler yaklaştıkça seçim süreci terörize edilmeye çalışılıyor.

Önce Akp’ye yakınlığıyla bilinen bir derneğin üzerine “Odunpazarı Belediyesi’nde PKK’lı istemiyoruz” sloganı yazılı afiş bir asıldı. Bu afiş üzerinden sanki belediyede Pkk’lılar varmış, başkan da buna göz yumuyormuş algısı yaratılmaya çalışıldı.

Aynı slogan Odunpazarı bölgesinde sırf ismi Heval olduğu için bir meslektaşımızın ofisi zannedilerek bir vatandaşın evi, pompalı tüfekli yaylım ateşine tutulduktan sonra binanın duvarına yazılmıştı.

Ardından Demokrat Parti Odunpazarı İlçe Başkanı Hüseyin Özcan, Odunpazarı Belediyesi Özel Kalem Müdürü Şenol Durur hakkında yaptığı basın açıklamasından sonra terörle ilişkilendirmeye çalışarak, asılsız iddialarda bulundu. İddiaların aslının astarının olmadığı ortaya çıktı.

Son olarak, Volkan Doğan’ın Yıldıztepe Mahallesi’nde bulunan seçim ofisi kimliği belirsiz kişilerce taşlanarak saldırıya uğramış. Bir yerel gazeteye göre saldırıyı PKK’lılar yapmış.

Olayı gerçekleştirenlerin kim oldukları halen belli değil; sırf mağduriyet yaratmak, seçimlerde kişisel çıkar sağlamak adına; PKK’nın Eskişehir’in göbeğinde saldırı gerçekleştirdiğini iddia etmek, Eskişehir’i güvensiz, emniyetsiz göstermek, Eskişehir’in güvenlik güçlerini ise aciz göstermektir.

Eskişehir’i yönetmeye adaysanız, önce Eskişehir’i düşünmek zorundasınız.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

istanbul escort

depolama şehirler arası nakliyat

evden eve nakliyat çeviri şehirler arası nakliyat ofis taşıma uluslararası evden eve nakliyat istanbul eşya depolama