Pati Şenliği’nin Düşündürdükleri..

07.10.2019 06:30

Pati Şenliği’nin Düşündürdükleri..Geçtiğimiz Cumartesi günü, artık gelenekselleştirdiğimiz Pati Şenliği’mizin altıncısını gerçekleştirdik. Sabah saatlerinde başlayan yağmur, aralıklı olarak öğlene kadar devam etti. Neyse ki sonraki saatlerde yağmur dindi ve güneş açtı. Şenlik alanımız açıkta olduğu için endişelerimiz vardı doğal olarak; Odunpazarı Hayvan Barınağı’ndan getirilen çok sayıda bebek köpeklerimiz, kedilerimiz ıslanır, üşür mü? Islanmaları adına her türlü tedbir alınmasına karşın o endişe oluyor işte ve dahası, hava yağışlı olduğu için etkinlik alanına gelen olur mu?

Patili dostlarımız ıslanmadı, etkinliğimize de her zaman olduğu gibi çok sayıda katılım oldu. Gelen 9 kedimiz de sıcak yuvalar buldu, sahiplenildi. Köpek yavrularından ise 10’un üzerinde sahiplenme oldu.

Ziyaretçiler tarafından sorular soruldu, bilgilendirilmeler yapıldı. Katılımcı firmaların can dostlarına hediyeleri oldu. Çok sayıda çocuğumuz, yavru köpekleri doya doya sevdi, okşadı. Bu bile etkinliğin kocaman bir “aferin” alması için yeterli oldu.

Bitiş saatinde fark ettim; onca saattir ayaktaymışım. Misafirleri karşılama, sahiplendirmelerde bilgi aktarımı derken ciddi anlamda ayakta kalmışım. İnanılmaz bir yorgunluk ama çok tatlı bir yorgunluk. Eve giderken, günün değerlendirmesini yaparken duyduğum iç huzuru, yuvalandırmalar adına yaşadığım mutluluk, tüm yorgunluğumu bir anda sıfırlayıverdi.

Çocukların, gençlerin hayvan sevgisi, geleceğe yönelik umutlarımızı yine yeniden yeşertti açıkçası. Bayrak devrinin zamanı geldiğinde iç huzuruyla, yıllardır verdiğimiz mücadeleyi onların merhametli ellerine bırakabileceğiz.. Demek ki attığımız tohumlar güzel yerde yeşerip boy vermişler, ne mutlu biz can savunucularına.

Çocuklarıyla birlikte alana gelen velilerin bir kısmının evlerine bir patili dost almadaki tereddütleri, o güzel, naif, geleceğin genç nesillerini nasıl üzdü, nasıl kederlendirdi bunu yakinen saptamaksa beni az da olsa kederlendirdi açıkçası. Ancak çok emin olduğum bir husus da, o çocuklar, isteklerinden asla vazgeçmeyecekler. Anne babalarını ikna edip patili dostlarına, arkadaşlarına en kısa zamanda kavuşacaklar.

***** ***** *****

Büyükşehir Belediye Başkanımız Yılmaz hoca ilk kez geldi etkinliğimize..

Doğrusu, bize sürpriz yaptı Sayın Büyükerşen, beklemiyorduk kendisini. Ama geldi işte sonunda. Sevindik etkinlik düzenleyicileri ve can savunucuları adına. Hocam da teşekkür etti, böyle güzel bir etkinliği uzunca yıllardır başarıyla devam ettirdiğimiz için. Geleceğe yönelik, hayvan dostlarını mutlu edebilmek adına kendisine çok arzuladığımız bir projemizin hayata geçirilebilmesi talebimizi ilettim. Bir şekilde destek sözü verdi. İleriki tarihlerde, projenin selameti adına netleştiğinde umarım müjde vereceğim hepimize..

İyi ki varsınız can dostları, Büyükşehir Belediyesi Kent konseyi ve onuncu yıla az kala azimle çalışmalarına devam eden “Hayvan Hakları Çalışma Grubu”muzun güzel yürekli insanları ve elbette en büyük destekçimiz, paydaşımız Odunpazarı Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürlüğü..Nice Satın Alma Sahiplen Pati Şenliklerine..

Ece Bilgin

06/10/2019

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle