MERHABA!

19.10.2019 06:30

MERHABA!Bu aralar verdiğim eğitimler sıklaşmaya başlayınca; eğitimleri düzenlediğimiz ortaklarımızdan kendimi kısaca tanıtmamın istendiği yazılar yazıyor ya da videolar çekiyorum(z)... Bugüne kadar yaşayageldiğim ve şu anki "Gizem"i oluşturan deneyimlerimi, video süresi ya da yazı limitim elverdiğince; insanları da sıkmadan aktarmak oldukça zorlayıcı oldu benim için :-) Hazır yeni tanışacağım yüreklere böyle bir girizgah oluşturmuşken, burada da arşivlemek istedim; hepinize sıcak bir MERHABA!

""""...Benim akademik yolculuğum ODTÜ psikoloji ile başladı. sonrasında gelişim psikolojisi ve ardından klinik psikoloji alanlarında iki ayri uzmanlığımı tamamladım. Akademik yolculuğum psikoloji doktorası ile devam ederken; eş zamanlı belirli ekollerdeki terapi eğitimlerimle de alanda terapist olarak çalışmaya başladım. Derken Batı'nın ana akım bilimsel çalışmalarının bir kısmı; beni doğunun kadim bilgeliğiyle tanıştırdı ve kendimi mindfulness okyanusunda içinde buldum.

Bu yüzden önce öğrenci olarak MBSR'A yani Mindfulness Temelli Stres Azaltma programına katıldım. Daha sonrasında sanıyorum daha da derine inmek isteyen yanımı durduramadım ve Türkiye'deki ilk EAMBA (Avrupa Mindfulness Temelli Yaklaşımlar Birligi) onaylı MBSR Eğitici Eğitmenliği programına katıldım. Bu bağlamda düzenli olarak öğrenciliğimi unutmadan kendi pratiklerime ve inzivalarıma devam ederken, aynı zamanda bireylere, gruplara ve kurumlara Mindfulness Temelli Yaklaşımlar çerçevesinde eğitimler vermeye, bireysel psikoterapist olarak da terapi-destek serüvenime devam ediyorum.

Çok sevdiğim bir sözü şöyle devşirecegim; benim ve sizin dışınızda olanlarla, yani çevrede olanlarla, bu olanlara verdiğimiz tepki arasında bir alan var. O anda buluşmaya davet ediyorum sizi. Çünkü O alanda özgürlüğümüz yatıyor...""""

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

istanbul escort

depolama şehirler arası nakliyat

evden eve nakliyat çeviri şehirler arası nakliyat ofis taşıma uluslararası evden eve nakliyat istanbul eşya depolama