LOBİ OLMAYINCA !..

03.10.2019 09:12

LOBİ OLMAYINCA !..Önce Hakan Sivriservi'yi harcadılar, ardından Suat Arslanboğa'yı. Her ikisi de Anadolu'da görev yapıyordu. Her ikisi de haksızlığa uğrayanlardan. Eskişehir bölgesinde değilde, Ankara, İstabul ve İzmir'de olsalardı bariz hatalar yapsalar dahi hakemlikte eleştiri oklarına hedef olmayacaklardı.

Arada gidenlerde oldu. Hakkı yenilende. Örneğin Mesut Çarık. Üst klasman beklerken alt liglerde kaldı. Hakemliği bıraktı, gözlemciliği tercih etti. Ardından geçtiğimiz haftalarda Recai Yaşar sessiz sedasız gözlemciliği ve il hakem kurulu başkanlığını bıraktı.

Eskişehir'in lobisi güçlü değil. 2012'de Halil Ünal süper ligde Kulüpler Birliği başkanlığına seçilmişti. Hemde kıran kırana seçimde rakibi Kayserispor'dan Recep Mamur 7 oy alırken Ünal ise 11 oyla önemli bir göreve gelmişti. Iç bünye kabul etmedi nedense. 2013 seçiminde Ünal Eskişehirspor'da seçimi kaybedince Kulüpler Birliği görevi de sona ermişti.

TFF'nin hiç bir kurumunda ciddi bir lobimiz yok. Bir kaç göstermelik görev. Bir kaç plaket ve tören ile Eskişehir'den gidenlerin ağzına bal çalınıyor. Sonrası ise kaymağı başka kentler yiyor. Bakın Eskişehir bölgesine. Son 5 yılda doğru dürüst amatörler için tam donanımlı bir futbol sahası yapılmadı. Hangi sahaya gitseniz dökülüyor. Ilçeleri söylemeye gerek bile yok. Içler acısı durumda o sahalar.

Kimse kusura bakmasın. Taban birlikleri bu konuda sınıfta kaldı. Hakan hocaya sahip çıkamadık. Suat Arslanboğa için gerekli adımları atamadık. Bünyemizden liglere doğru dürüst teknik adam gönderemedik. Birbirimizi yedik. Kurumlardan yana değil, bazen kişilerden yana olmayı tercih ettik. Sonuç ise ortada. Eskişehir futbolu çöküşte. Bu kafayla asla düzelmez de.../////////////

Yorumlar (2) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Davut

06 Ekim 2019 10:48
Trabzonspor-EsEs maçınında EsEs aleyhine o kadar çok düdük çaldıki.....Neyse elbette başka hakemler de büyük hata yapıyorlar..kabak bunlarda patladı.Hakan hoca da Fener gol atıncaya kadar maçı uzaktı.Size ne kardeşim kim kazanırsa kazansın.Sonra adalet aramayın.......................Hakemlerimiz adaletli okursa arkasında herkes durur.

ergin

03 Ekim 2019 10:42
lobi ile alakası yok suat arslanboğanın nasıl maçlar yönettiğini alenen ortada. doğru karar verilmiştir