KİME SORSANIZ, HALİNDEN ŞİKAYETÇİ…

09.12.2015 19:11

KİME SORSANIZ, HALİNDEN ŞİKAYETÇİ…Toplumun, mutsuzluğu ve huzursuzluğunun giderek arttığını çevremizde gözleyebiliyoruz. Kimse sorsanız halinden şikayetçi. Kimi sokaklarda hiç huzur kalmadığından yakınıyor, kimi paranın hiç bereketinin kalmadığından. Büyükler kendilerine saygı duyulmamasından rahatsız, küçükler ise yeterince sevilmemekten. Kadınlar erkeklerden, erkekler ise kadınlardan hoşnut değil. Çalışanlar işverenlerden işverenler ise çalışanlardan memnun değil. “Dünya da ve ülkede okadar çok savaş, terör ve kavga varki, kendimize gelemiyoruz diyen de var. Aile ocakları derinden sarsılıyor diye kara, kara düşünen de. Herkes kendine göre şikayetlerinde haklı… Şikayet edilecek şeyler yalnız bunlardan ibaret değil..

Bizi rahatsız edecek daha pek çok şey var. Kentler kalabalık, gürültü ve trafik berbat.Herkes gergin ve stresli. İnsanlar birbirinin hak ve hukukuna saygı göstermiyor. Yan yana iki dairede senelerce oturan insanlar birbirlerini tanımıyor. Komşuluk kavramından bi haber. Kalabalık içinde yalnızlığı yaşıyoruz. Herkes menfaatlerinin peşine düşmüş dünyaya kazık çakma peşinde.

Yaşlılar kendi haline terkedilmiş bayram seyran olmasa hiç arayanları olmayacak. Çocuklar çocuk olmadan, gençler dersten sınavdan başlarını kaldırmadan büyüyorlar.

Hayatı, sokağı, bağı, bahçeyi hiç fark etmeden en güzel zamanlarını tüketiyorlar. Tabii ki öfkeliler. Hayatın en güzel demlerini büyüklerin başarı ihtiraslarına kurban verdiler.

Büyükleri onların kendileri gibi olmaktan başka birşey olmalarına izin vermedi. Çocuklarımız sosyal toplumdan uzakta yaşıyorlar ve kendilerine sanal alemler kuruyor ve içinde kilitli kalıyorlar. Herşey kar etmeye ranta ayarlanmış. Bu yüzden hormonlu domates, tatsız çilek, GDO’su değiştirilmiş mısır yemeye mecbur ediliyoruz.

Ne yediğimiz etten, ne yediğimiz ekmekten ne de içtiğimiz sudan emin değiliz. Neye elimizi atsak orada bir tehdit. Her yanımız kanserojen olmuş. Ağzımızın tadı, yuvalarımızın bereketihuzuru kaçtı. Dünyada pek çok şey bozulmuş.Çünkü başta insan kirletildiği için bozuk düzen almış başını gidiyor.Herşeyi insanoğlu kirletiyor. Sonrada şikayet ediyoruz…

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle