KAYIP HAFTALAR !..

02.12.2019 09:10

KAYIP HAFTALAR !..Eskişehirspor iç bünyesindeki kısır çekişmelerden dolayı son yıllarda büyük yara aldı. Özellikle sezon başında toplamda alınan -9 puan cezamının faturasını hala ödüyoruz. Bugün cezalardan dolayı puan silme cezası gelmeseydi ligde daha farklı konumda olurduk.

Artık gün birlik günü. Mustafa Akgören başkanlındaki yönetime toplumun her kesiminden destek gelmeli. Destekler fotoğraflarda ve sözlerde kalmamalı. En azından Akgören ve ekibi mevcut kadronun ödemelerini yapıp eksiksiz bir şekilde takımı 2. yarıya taşırsa bu takım korkulu rüya görmez.

Türkiye liglerinde ses getiren taraftarımız var. 70 Bin üzerinden Passolig'e sahibiz ama kulübe katkı anlamında rakam Binlerde kalıyor. 15- 20 Bin tribün ortalamasına oynuyoruz, kombine sayısı düşük. Üye sayısıda öyle. Üyelikler açılsın dendi. 1000 üyemiz var, genel kurula 250 dolayında üye geliyor.

Bir yerden başlanılmalı. Tekrar bu sevgi ekonomiye dönüşmeli. Elbet sportif başarılar önemli. Ancak oluşacak olan güven ortamı ve takıma verilecek olan destekte gelecek adına ışık olacaktır.

Saha dışında fazla kalmayıp dünkü Altay maçından söz etmek gerekiyor birazda: Altay önünde iki puanı pisi pisine kaçırdık. Yine basit bir savunma hatasıyla galibiyetten olduk. Böylesi maçlardan galip gelmemiz gerekiyor. Olmadı. Şevkimiz kırılmamalı. Pozisyonu rakipten fazla bulduk ama sonuca gidemedik. Olacak, biraz sabır.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle