İNANIRSAN OLUYOR !..

19.05.2017 10:45

İNANIRSAN OLUYOR !..Eskişehirspor'un geçmiş dönemlerdeki başarılı olan kadrolarına bakın hep özünden çıkan, Eskişehirli olan, Eskişehirli gibi yaşayan ve formayı terleten isimlerle kalıcı başarılara imza attı.

Ne zaman özünden döndü. Allayıp pullayıp gelenler çoğalınca takım hızla geriledi ve üretimde sıfır noktaya geldi. Zaten önce güvencilerin dönemini anlatmaya gerek yok. Üst yapıda enkaz bırakıp A takımı da küme düşürdüler. Tabii alt yapıda küme düştü. Başarı gelmedi.

Tesislerde kalanlar çoğaldı. Gereksiz profesyonel imzalar atıldı ve takım kaybetmeye başladı. Fazla uzağa gitmeye gerek yok ama 1993'lü yıllarda genç takım Türkiye şampiyonu olurken Mehmet Aktürk, Kenan Takıl, Şevket Karabiber, Orhan Tepeçalı gibi deneyimli teknik adamlar o sezon başarının mimarları olmuşlardı.

Mayıs 2012'de ise bu defa Eskişehirspor, U16'da finalde Trabzonspor ile oynadı ve maçı 1-0 kaybedip ikincilik kupasını getirmişlerdi. Serdar Eroy koordinatörlüğündeki takımda ise antrenör Güven Sabaz görev yapıyordu.

O tarihteki iki takımın kadrosuna baktım. Bugün Es Es'in kadrosundan Dorukhan ve Mehmet Feyzi aşama yapmışlar ve üst liglerde oynuyor, rakipte ise üst düzey oynayan isim yok gibi.

Bu sezon ise neredeyse yokluk ve zorluklarla Es Es akademi liglerinde ter döktü. Buna rağmen özellikle U14 kadrosu zoru başardı ve finallerde ter döktü. Finalde rakibi Galatasaray oldu. Araştırtım. Rakip takım Mayıs ayı içinde Almanya'da yapılan önemli bir turnuvada ter dökmüş. Bizde ise tam tersi. Deplasmana zor giden, ekonomik sıkıntı olduğu için hazırlanan kumanyalarla yolculuk yapan kadro ikincilik kupasını Eskişehir'e getirdi. Emeği geçenleri bir kez daha kutluyorum.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle