HİÇBİR ŞEY GÖRÜNDÜĞÜ GİBİ DEĞİLDİR

08.11.2019 06:30

HİÇBİR ŞEY GÖRÜNDÜĞÜ GİBİ DEĞİLDİRBu iktidarın en başarısız olduğu konulardan biri de FETÖ ile mücadele olsa gerek. Yapamıyor, çünkü iktidar yani devlet partisi içinde de çoğunluktalar, onun için elleri ayaklarına dolanıyor. Mesela komutanlarının emrine yerine getiren askeri öğrenciler içeride ama AKP içindeki FETÖ ile el ele yürüyenler TV ekranlarında. Onlara dokunulamıyor, bir yerden başlasalar sonu en olmayacak yere varacak. Kandırıldık diyenler kandırmaya devam ediyorlar. Sonunda çareyi; iktidara muhalefet edenleri vatan haini, FETÖ’cü, PKK’lı olarak etiketleyip, hatta hayat boyu yan yana gelemeyecek insanları beraberce bir çuvala koyup içeri tıkmakta buldular. “Beraberce yürüdük biz bu yollarda” diye şarkı söyleyenler dışarıda, FETÖ üzerine ahkam kesmeye devam ediyorlar. Bağımsız ve tarafsız yargımız kimi neye göre beraat ettiriyor, kimin içeride kalmasına nasıl karar veriyor belli değil. Suçu ve suçluyu tanımlamakta zorluk çekiliyor, mesela bazı gazeteci ve yazarlar salıverilirken bazıları niye hala içeride. Aklımın hiç almadığı bir durumda, Gezi Olaylarının finansörü olarak gösterilen, hakkında belirgin bir kanıt bulunamamış Osman Kavala niye hala tutuklu?..

Geziye katılanlar için Fetullah Gülen ne demişti o zamanlar. “Karınca istilasıdır bu; sizin yağ ve bal çanaklarınıza kadar girerler zehir taşır ve kirletirler oraları, sakın hafife almayın.” Bu fikri zamanın başbakanı şimdiki Cumhurbaşkanı da paylaşmış, Gezi eylemleri sürerken Gülen vesayetindeki Türkçe Olimpiyatlarına katılarak yaptığı konuşmasında Gezi olaylarına katılanlarla, Türkçe Olimpiyatlarına katılanları şöyle mukayese ediyordu: “Sizler bozkırdaki fidan gibi, çölün ortasındaki vaha gibi, kuruyan dudaklarda bir damla su gibi, kararmış dudaklarda bir damla merhamet gibi en zor zamanlarda bize güzeli anlattınız, bize güzeli hatırlattınız. Üç haftadır Türkiye’de birbirinden taban tabana zıt iki fotoğraf var. Bir tarafta taş vardı, sapan vardı, Molotof kokteyli vardı. Diğer tarafta Türkçe vardı, türkü vardı, şiir vardı.” Gerçekten, Gezicilerle Gülen’in etkinliğine katılanlar ne kadar da birbirinden farklıydı. Biri direncin ve isyanın sembolü, özgürlüğün güvencesi, diğerleri Türkçe şiir ve türkü okuyan beyinleri zaptedilmiş gençlik. Felsefede önemli bir söz vardır: “Hiçbir şey göründüğü gibi değildir…”

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

istanbul escort

evden eve nakliyat

depolama şehirler arası nakliyat eşya depolama eşya depolama

evden eve nakliyat evden eve nakliyat çeviri şehirler arası nakliyat ofis taşıma uluslararası evden eve nakliyat istanbul eşya depolama