HESAP VERMELİ !..

13.06.2017 08:00

HESAP VERMELİ !..Yönetimler artık uzun vadeli görevlerinde kalamıyor. Ekonomik yapı ve uyum uzun soluklu olmayınca çare genel kurullar oluyor. Yine öyle oldu. Takım süper lige çıkamayınca mevcut yönetim " seçim." dedi.

Bu genel kurul ise diğerleriden biraz farklı. Önce güven ekibinin uzun vadeli olarak Banka, Spor Toto, İddia ve maç hasılatı gibi gelirleri kullanarak uzun vadede aldığı krediler nedeniyle kulübün geleceği parlak gözükmüyor.

Acil olarak 32 Milyona yakın transfer yasağı ve FİFA'da bulunan dosyaların kalkması için gerekli kaynağı bulamayan yönetim doğal olarak seçime adım atıp siyasilerden ve şehrin ileri gelenlerinden destek istedi.

Düne kadar somut bir adım gözükmedi. Destek mesajları veriliyor ama seçimli genel kurul için net fikirler ortaya çıkmıyor. Dün bu sessizliği ilk bozan iş adamı Nebi Hatipoğlu bozdu.

Es Es'in uzun yıllar sıkıntılı dönemlerinde yöneticilik yapan ve 2008'de İstanbul'da Süper lige çıkışımızda emeği olan Nebi Hatipoğlu kısa ve net mesajlar verdi. Doğruyu eğilmeden, bükülmeden söyleyen Hatipoğlu, " Yöneticiler dönemlerinden sorumlu olmalı. Kim borç yaptıysa ödesin." deyip kendisinin kesinlikle başkanlığa sıcak bakmadığını ifade etti.

Bu şartlarda bu ekonomik yapıyla çift listelerin yarışması artık tarihe karışıyor. Sözde olan destek mesajları harekete geçer ve doğru bir yapılanma ile Es Es gelecek sezon süper lige döner.

Bugün önce güven ekibinin bıraktığı borç, yarın Halil Ünal döneminin bırakacağı borç kontrol altına alınmazsa kulüp kara tablo ile iç içe yaşamaya devam eder. Bu nedenle A.Ş kurulmalı ve kulübe sürekli gelir getirici kaynaklar bulunmalı.

Yorumlar (2) / Onay bekleyen (1)

Yorum Ekle

han.dan

13 Haziran 2017 09:42
İstanbul'dan tarafsız bir şekilde bakınca ; son 7-8 yılın ( Halil Ünal - Mesut Hoşcan - Halil Ünal) çok iyi bir şekilde incelenmesi gerekiyor. İkisi birlikte çalışsa da çoğu zaman aralarında anlaşamadıkları hatta en son mecburen Eskişehir Valisi huzurunda zorunlu olarak meseleyi kapattıklarını düşünüyorum. Nebi Hatipoğlu çok haklı. Herkes döneminin borcunu kapatsın. Çünkü bu ikisi döneminde hep ES-ES kaybetti, yöneticiler kazandı. Bir adım daha ilerisi bunların mal varlıkları da incelensin. Zararı yok takım amatörde oynasın ama her zaman asalakların kazanç kapısı olarak bakılmasın.

Nedim turan

14 Haziran 2017 10:38
Apaçık ortada halil Ünal önceki dönem hem kulübe hem kendine çalışmıştır boşcan yöneticilik zaafiyeti dolayısıyla başarısız olmuş Ünal ın borç batagini takımı küme düşürerek katlamistir riskli ama bitirici yönüyle tekrar görev alan Ünal bu dönem ne takıma nede kendine başarı elde edememistir kulübe yakışacak dürüst risk alacak destek görecek yeni bi başkan çikatmali bu koca şehir ne yaptığını bildigimiz aynı Insanlar kısır döngüye devam etmemeli