HER ŞEY BİR KAVGAYLA BAŞLADI

08.11.2017 08:00

HER ŞEY BİR KAVGAYLA BAŞLADIÇöküş Halil Ünal'ın başkan, Mesut Hoşcan'ın başkan yardımcısı olduğu 2011-2012 sezonunda başladı.

Başkan Yardımcısı Hoşcan, İskoç golcü Kris Boyd'u tuttuğu özel helikopter ile tesislere getirmişti.

Transferine Avrupa futbol piyasasının çok üzerinde bir fiyat biçildiği Boyd'un alacakları için UEFA'ya başvurması ile ortaya çıktı.

İskoçya'da bu değerde bir futbolcu yoktu ama; Kris Boyd'un sözleşmesindeki transfer bedeli dudak uçurtacak boyuttaydı.

6 MİLYON LİRA

Siyah kırmızılı takımda kadroya girmekte zorlanan Kris Boyd ayrıldıktan sonra Eskişehirspor'a açtığı 6 milyon liralık davayı kazandı.

HOŞCAN İSTİFA ETTİ

Mesut Hoşcan 2012 Haziran ayında bir kaç arkadaşı ile birlikte yönetim kurulundan istifa etti.

..Ve Ünal yönetimine cephe açtı.

Hedef; Halil Ünal'ı devirmek ve yönetimi ele almaktı.

HOŞCAN BAŞKAN OLDU

"Önce güven!" sloganı ile çıkılan yolda, Eskişehirspor'da hiç görülmemiş bir kongre süreci yaşandı.

Kongre sonunda kazanan Hoşcan oldu.

Hoşcan ve ekibi Kris Boyd ile başlayan transfer hatalarına yenilerini ekledi.

GOOGLE BİLE TANIMIYOR

Bizim isimlerini google de bile zor bulduğumuz futbolcuların biri geldi, diğeri gitti. İlk yarı bitmeden gelenlerin yarısı takımdan ayrıldı. Takım kötü gidiyordu,

bu gidişi durdurmak adına ikinci yarıya yeni bir kadro kuruldu ama; artık hiçbir şey dikiş tutmuyordu.

KONGRE KARARLARI

kulüp mali yönden çıkmaza girdi. Gelirler ile giderler arasındaki makas açıldı.

Başkan Hoşcan ne zaman sıkıntıya gires nasılsa karşıma aday çıkmaz düşüncesi ile kongre kararı alıyor ve yönetimi yeniliyordu. Ancak buna rağmen değişen bir şey olmadı. Kulüp kadro zenginliği ve mali yönden daha kötü duruma düştü.

TARAFTAR KARARI İLE.

o kongrelerden birinde Hoşcan'ın karşısına kimse liste çıkarmayınca, taraftar liste çıkardı. Ancak; Hoşcan'ın delegeleri, taraftar delegelerinden fazlaydı. Hoşcan bir kez daha kazandı.

2016 Haziran'ında yapılan genel kurulda tablo tamamen Hoşcan'ın aleyhine dönmüştü. Taraftar kimse aday olmayınca Hoşcan'ın karşısında Halil Ünal'ı destekledi.

Hoşcan son dakikada adaylıktan çekildi ve Ünal başkan oldu.

KADER ANI

Ünal'ın başkanlığı son maçta son dakikalarda kaçan şampiyonluk ile sona erdi. Süper Lige çıktığımız takdirde TFF'nin ödeyeceği ayak bastı parası kulüp için can suyu olacaktı. Artık ekonomik çöküş son noktasına gelmişti.

TFF ve UEFA'daki alacak davaları birer birer patlamaya başladı. Önce transfer yasağı geldi kulübe sonra puan silme ceazası. Eskişehirspor Başkanı Halil Ünal ve Teknik Direktör Mustafa Denizli son sahneyi kötü oynamıştı. Bu kulübün çöküşünün sondan bir önceki noktası oldu.

ÖZEÇOĞLU KABUL ETTİ

Eskişehirspor ortada kalıyor ve kayyıma gidiyordu ki; Eskişehir Basket Kulübünün başkanı Sinan Özeçoğlu Bakan Nabi Avcı tarafından başkanlık için ikna edildi.

Özeçoğlu başkan olduğu gün kulübe transfer yasağı geldiğini öğrendi. İddiaya göre Halil Ünal ve yönetimi bunu biliyordu ama açıklama gerei duymamışlardı.

GELİRLER TEMLİK ALTINDA

Bir yanda transfer yasağı, diğer yande icradan eşpeşe gelen dosayalar ve ödemeler. Kulübün gelirleri temlik altındaydı. Kulübü ne stadyumdan. ne TFF'den ne de yayıncı kuruluştan beş kuruş gelmiyordu.

Başkan ve Kulüp yönetimi kendi kaynakları ile günlük ödemeleri yapmaya başladı. Takımdaki futbolmcu ve çalışanların maaşları ödeniyordu.

SÖZLER TUTULMADI

Kulübe gelir getirecek kaynaklardan birisi yeni stadryumdaki localardı. Ancak localara talep olmadı.

Özeçoğlu'nun başkan olması için destek sözü verenlerin sözleri de havada kaldı. Manevi ve maddi destek her zamanki gibi taraftardan geldi. Kampanyalar düzenlediler. para topladılar. Kombinelere aldılar.

Takımı desteklemeyi birn an olsun bırakmadılar.

..VE İSTİFA KARARI

Transfer yasağı yüzünden gerekli mevkilere takviye yapamayan takımda kadro derinliği kalmadı. Ardından silinen üç puan takımın moralini bozdu. Kulüp hiç istenmeyen kötü sona doğru giderken kenti yönetenler, seçim öncesinde vaadde bulunanlar destek vermekten kaçınınca Başkan Özeçoğlu'nun istifa kararı geldi.

ÖNÜMÜZDE İKİ HAFTA VAR

Özeçoğlu ve yönetimi son şanstı Eskişehirspor için.

Eskişehir bu şansı iyi kullanamadı.

Başkan ve yönetimini yalnız bıraktı.

Önümüzde kongreye kadar iki hafta var.

Özeçoğlu destek gelmezse yokum diyor.

Başka bir aday ise çok zor görünüyor.

Uçurumdan önceki son çıkış bu.

Bu takım gitti, gider.

Yorumlar (1) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

hasan

17 Kasım 2017 09:02
Bu yazıyı yeniden yayınlayalım, millet bilsin.