Helal Bu Belediye Başkanlarına..

11.07.2019 06:30

Helal Bu Belediye Başkanlarına.. 

     Şükür bu günleri de gördük. Belediye başkanlarımızdan bazıları, hayvanlarla ilgili inanılmaz güzel işlere imza atmaya başladı.

     Misal; Ankara Belediye Başkanı Mansur Yavaş, hayvan hakları çalıştayı düzenledi. Çalıştayın sonunda, sokak hayvanları için yapılacak bir yol haritası da belirlenecek. Bir belediye başkanının katılımıyla yapılan bu çalıştay ülkemizde bir ilk oldu.

     Başkanlığa gelmesinden çok kısa bir süre sonra, deyim yerindeyse ayağının tozuyla böyle bir çalışmaya imza atması, hayvanlara verdiği değer ve önemi de ispatlamış oldu. Ne diyelim, darısı tüm ülke belediyelerinin, elbette Eskişehir belediyelerinin de başına.

     Ardından, biz can savunucularını umutlandıran, tebessüm ettiren bir farklı haber de İzmir'den, Çiğli Belediyesinden geldi. Çiğli Belediye başkanı Utku Gümrükçü, hayvan sevgisinin pekiştirilmesi adına, belediyede çalışan personelin ayda bir gün, evcil hayvanıyla mesaiye gelmesi uygulamasını başlattı: PATİLİ BİR GÜN. Harika, enfes. Başta Belediye Başkanı CHP'li Utku Gümrükçü olmak üzere, başkan yardımcıları, müdürler ve çalışanlar, köpek, kedi, kuş, balık gibi evde besledikleri hayvanları belediyeye getirdi. Personel evcil hayvanıyla mesaisine devam etti. Başkan Gümrükçü, hayvan dostu çalışanlarla bir araya geldi, hayvanları hakkında bilgi aldı. Uygulama, vatandaşlardan da büyük takdir topladı.     

     Başkan Gümrükçü, odun yığınları arasında bulduğu bir sokak köpeğini sahiplenmiş. "Vatandaşlarımızı patili dostlarımızla karşılıyoruz" diyerek, uygulamadan hem vatandaş hem de personelin memnuniyetlerini dile getirdiğini ifade etti. Patili Bir Gün uygulamasının amacının, vatandaşta hayvan sevgisinin pekiştirilmesi ve belediye personeli arasında ilişkileri sağlamlaştırmak olduğunu belirten Başkan Gümrükçü, "Türkiye'de bir ilki gerçekleştiriyoruz. Çalışanımız ayda bir gün evcil hayvanıyla belediyeye gelebilecek. Böyle bir çalışmayla insanla hayvanın aslında aynı gökyüzünün altında yaşayan canlılar olduğuna tüm Türkiye'de dikkat çekmeyi amaçlıyoruz. Bizim belediyemizin logosunda zaten flamingo var. Seçimlerdeki sloganımız, 'Gülümseyen Çiğli'ydi ve hazırladığımız videolarda bizim yerimize flamingolar konuşuyordu. Biz bu çalışma kapsamında Çiğli, İzmir ve Türkiye'de hayvan sevgisini pekiştirmeyi amaçlıyoruz. Bu yolda da bizimle birlikte yürüyen bütün hayvan dostlarını ayda bir gün patili günümüze davet ediyoruz" diye konuşmuş.. 

     Bütün bu çalışmalar, yapılan açıklamalar, doğal olarak biz can savunucuları olduğu kadar duyarlı her insanı umutlandırıyor. Güzel şeyler yaşanacak, belediyeler hayvanların korkulu rüyası değil, kurtarıcıları olacak diye bir umut filizi yeşeriyor içimizde.

Yorumlar (1) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Berrak ARSLAN

11 Temmuz 2019 09:20
Harika bir davranış Sergilemiş Belediye Başkanları inşallah tüm Türkiyedeki Belediye Başkanları da aynı duyarlılığı gösterirler. Tüm Canlar için huzur ve güven dolu bir yaşam sergilenebilmesi tek dileğimiz. Sevgi ile büyüyen tüm canlılar da sevgilerini tabiki sonsuza dek sunacaklardır. Dileğimiz Senede veya ayda bir gün değil de her gün sokak hayvanları da dahil edilerek iç içe yaşansın. Taşıma araçlarına, Okullara, Dairelere, Hastanelere bile tüm canlar istedikleri gibi gelebilsin, Marketler ve diğer alışveriş merkezleri de tüm canlara açık olsun inşallah . Saygılarımla....

istanbul escort

depolama şehirler arası nakliyat

evden eve nakliyat çeviri şehirler arası nakliyat ofis taşıma uluslararası evden eve nakliyat istanbul eşya depolama