FUTBOL SADECE FUTBOL DEĞİLDİR

07.11.2018 06:30

FUTBOL SADECE FUTBOL DEĞİLDİR'Bir oyun milyarlarca insan için önemli olduğu takdirde sadece bir oyun olmaktan çıkar', diyen Simon Kuper, en nihayet şu hükme varmış, 'Futbol asla sadece futbol değildir'...

***

Futbol sadece sahada 22 adamın bir topun peşinden koştuğu, kazananın sevindiği kaybedenin üzüldüğü bir oyun olmaktan çok, bir inanmışlık, bir yaşanmışlık olmaya devam ediyor günümüzde. Bunu pazar günü sahamızda oynadığımız Osmanlıspor maçında çok açık şekilde görme fırsatı yakaladık.

***

Sahaya çıkan iki takıma baktığınızda özellikle fiziksel olarak bir adaletsizlik olduğu ortadaydı. Ama sahadaki gencecik ama koca yürekli çocuklar, arkalarına aldıkları müthiş taraftar desteğiyle haklı bir galibiyet aldılar... Yürekten kutluyorum. Hem oyuncularımız hem de taraftarlarımız, bir kentin insanlarının o stadyumun içinde nasıl kenetlendiğini maç sonunda cümle aleme gösterdiler.

//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

ALKIŞLAR

BAŞKAN KURT'A

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Eskişehrispor'a en fazla destek olan kişilerin başında geliyor. Elinde ne imkan varsa takım için seferber ediyor. Stadım temizliği konusunda destek verdi, maddi olarak yardım sağladı, zaman zaman takımın yemek giderlerini karşıladı vs.... Osmanlıspor maçında ise locada değil taraftarın arasındaydı Başkan Kurt... Bağırdı, golde sevindi, kaçan pozisyonlarda üzüldü... Her şeyiyle ES-ES'in yanında olduğunu gösterdi... Alkışlar Başkan Kurt'a...

Yorumlar (1) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

ALKIŞLAR BAŞKAN KURT A

07 Kasım 2018 08:47
rahmetli kemal unakıtan ı bu köşe yazılarında hiç görmedik görülmedi o dönem , şimdi elini kaldırsa , başını kaşı sa olay oluyor . BRAWWO BAŞKAN KURT . ( REİS İN YAPTIĞI YENİ STADI GÖRMEYİPTE - TEMİZLİĞİNİ YAPANI ÖNE ÇIKARANLAR - ÇOK TRAJİ KOMİK DURUMA DÜŞÜYORLAR )