ESKİŞEHİRSPOR İÇİN NE YAPTINIZ?

05.09.2018 06:59

ESKİŞEHİRSPOR İÇİN NE YAPTINIZ?Eskişehir'de gündem Eskişehirspor. Uzunca bir süre de konuşulacak. Bu travma kolay kolay atlatılacak bir travma değil. Geceleri uyuyamayan taraftarlar var. Çünkü, beklenti çok yüksekti. Şampiyonluğa oynayacak bir takım kuruldu. Önemli transferler yapıldı. Ama sonuç hüsran. Peki buraya nasıl gelindi. Ortada bir gerçek var ki, bu kriz iyi yönetilmedi. Ortaya çıkabilecek olumsuz bir duruma karşı 'B Planı' oluşturulmadı. Asıl önemli olan çok ama çok geç kalındı...

*****

Bu süreçte söz verenler, kendisine güvenilenler ne yaptı, çıkıp açıklamaları gerekiyor. Taraftarlar Derneği Başkanı Murat Diri, katıldığı bir televizyon programında, sorunun çözümü için çok geç kalındığını itiraf etti. Kurduğu bir cümle vardı, “Biz Yılmaz Hoca'ya gittik, bize yardım edemeyeceğini söyledi' dedi, ve ekledi. 'Keşke diğer isimler de böyle yapsaydı, biz bu kadar zaman geçmeden çözüm arayışına geçerdik”

*****

Eskişehirspor'daki krizi çözmek için güvenilen isimlerin başında AK Parti Eskişehir Milletvekili Nabi Avcı geliyordu. Herkes Nabi Hoca bu işi çözecek dedi. Böyle bir algı yaratıldı. Hatta transferin kapanmasına birkaç gün kala sosyal medyada Başkan Halil Ünal ve Nabi Avcı'nın bir masada otururken fotoğrafını görenler, 'Tamam bu iş bitti' dediler. Mustafa Destici'nin sorunu cumhurbaşkanına ilettiği onun da bu yönde talimat verdiği haberleri de taraftarımızı umutlandırdı. Ama olmadı.

*****

Şimdi merak edilen ve çözüme kavuşması gereken soru şu. Nabi Avcı bu süreçte ne yaptı. İşin çözüme kavuşması için ne destek verdi, kimlerle temasa geçti. Bu iş neden olmadı. Bunları açıklaması gerekiyor. Sadece Avcı değil, artık ya başkan ya da yönetimden net açıklamalar gelmeli. Taraftarın kafasındaki soru işaretleri kalkmalı. Kim destek oldu, kim köstek oldu, bunlar kamuoyu ile paylaşılmalı...

Yorumlar (1) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

erman çetin

11 Eylül 2018 16:19
yılmaz hoca es ese belki yardım edemiyor.ama amatörlere yardım ediyor.Osmangazi mahallesinde yeniden onarılan spor tesislerini gidip görmek lazım.mükemmel.en azından hoca para veremiyeceğini söylüyor.yol gösteriyor.Diğerleri para bulacakmış gibi yapıp insanları boşuna umutlandırıyor.bu yıl transferin açılmasının güçlüğünü bile bile niye 13 tane futbolcu alındı.Ve eldekiler bedavaya kaybedildi.Bu kadar büyük hata nasıl yapıldı.Bunların hesabı sorulmuyor.Varsa yoksa hoca yardım etmiyor deniyor.