DAYAN BAŞKAN !..

06.11.2018 06:30

DAYAN BAŞKAN !..Eskişehirspor deyim yerindeyse sırat köprüsünden çekiyor. Her ne kadar bazı kesimler; “ Düşsün aşağıya.” dese de sağduyulu sevdalılar takımın yol alması ve yaşaması için büyük uğraş veriyoır.

Geçmişe takılı kalmamak gerekiyor ama 2013 öncesinde süper ligde keyifli maçlar izlerken sonrasında oluşan tablo ile takım hem borç batağına saplandı hemde süper lige veda etmişti.

O dönemlerde kafasını kuma gömenler bugün zor durumdaki Es Es'e bir omuz dahi vermeyi düşünmek istemiyor. Bereket 12. adam ayakta ve desteğiyle takımı ligde tutuyor.

Kuşkusuz Başkan Halil Ünal'ın işi zor. Yeri geliyor; “ Aşağı tükürse sakal, yukarı tükürse bıyık”. Çoğu zaman yalnızları oynuyor. Ancak kulübü yaşatmak adına verdiği mücadele dikkatlerden kaçmıyor.

Yan yana gelindiğinde “ iyi ki varsın.” diyenler. Bir adım öteye gidince mesnetsiz, seviyesiz söylemlerde bulunup enerjiyi düşürüyorlar. “ Gelin yapın. Siz yönetin.” denildiğinde köşe bucak kaçıyorlar.

Kriz ile iç içe yaşayan Teknik Direktör Fuat Çapa ve ekibi genç isimleri Türk futboluna kazandırmak adına büyük uğraş veriyor. Özverileri ortada. Aynı şekilde lisansı çıkmayan isimlerde gençlere destek oluyor.

Gerçek şu. Bu böyle gitmez. Tamam direniyoruz. Mücadele ediyoruz. Savaşıyoruz. Bir yere kadar. Alternatifli bir kadro yok. Bu şehir en azından 20 Milyon gibi bir desteği sağlamalı bu büyük markaya.

Eğer devre arasında transfer tahtası açılırsa şehir kazanacaktır. Zaten süper lige dönülse gelen gelirle kimseye el açılmayacaktır.

Bu zor süreçte en azından Sanayi, Ticaret ve Esnaf Odaları biriken İstanbul ve Osmanlı maçlarının primlerini bulmalı. Destek olmalı takıma. Elbet seçilmişler ve atanmışların desteği de önemli ama yol alındığı söylenemez. 7 Vekil birer deplasmana götürse takımı 7 deplasman yapar.

Bereket taraftar takımı bırakmıyor. Yeri geliyor moral mesajları atılıyor Başkan'a. “ Dayan Başkan başaracağız.” diyenlerin sayısı gün geçtikçe artıyor. Teşekkürler büyük taraftar. Teşekkürler 7'den 70'e genç isimlere destek olanlar.

//////////

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle