BİR GÜN SİZE DE LAZIM OLABİLİR!

Son Güncelleme : 04.12.2018 20:12

BİR GÜN SİZE DE LAZIM OLABİLİR!İçinde bulunduğumuz hafta 'Acil Sağlık Hizmetleri Haftası' Bu hafta kapsamında Eskişehir 112 Başhekimliği çeşitli etkinliklere imza atıyor. Bu etkinliklerde 112'nin çalışmaları kamuoyu ile paylaşılıyor. En önemlisi ise farkındalık yaratılmaya çalışılıyor.

****

Bu hafta başlamadan önce gazetemizi ziyaret eden Eskişehir 112 Başhekimi Dr.Veli Görkem Pala ile kısa bir sohbet gerçekleştirmiştik. Hafta boyunca neler yapacaklarını kısaca anlattı bize. Hani demiştik ya farkındalık yaratıyorlar diye. İşte en çok sorun yaşadıkları nokta 112'ye gelen gereksiz aramalar.

Yüzde 89 oranında gereksiz çağrı yapılıyormuş 112'ye. Gerçekten korkunç bir rakam.

****

Arayıp adres sormak için arayan, hattı olmayan telefonları denemek için arayanlar, gereksiz sorular sormak için arayanlar daha neler neler. Maalesef bu gibi gereksiz aramalarla 112 meşgul ediliyor. Belki tam o anda ambulansa gerçekten ihtiyacı olanlar 112'ye ulaşılamıyor. Unutmayalım ki insan hayatında bir saniyenin bile çok önemi var. Ambulansa bir gün hepimizin ihtiyacı olabilir. O gereksiz aramaları yapanların da. Bunu akıllarının bir kenarında tutmlarını tavsiye ediyorum. Şunu da hatırlatalım; bu gibi gereksiz aramaları yapan kişiler tespit edildiği takdirde ağır cezalar alıyor...

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle