BİLMEYEN YOKTU !..

17.07.2017 08:30

BİLMEYEN YOKTU !..Yaklaşık üç hafta önce önceki dönemin etkili yöneticilerinden İsmail Hakkı Gül ile Erdal Şahbaz tesislerde basın toplantısı düzenlemiş ve transfer yasağının sürdüğünü, yaklaşık 32 Milyonluk bir ödeme yapılması durumunda bu sorunun ortadan kaldıracağını duyurmuşlardı. Demeçleri arşivlerde var. isteyen araştırır bulur ve borçların kime ve hangi dönemlere ait olduğunu öğrenir.

Yine eski başkan Halil Ünal, siyasi iradeden gerekli destek göremeyince iki yıl daha görev süresi olmasına karşın seçimli olağan üstü genel kurul kararı alarak yeni geleceklere yol açmış ve haftalar öncesinden çağrı yaparak kulüpte buluşup bilgiler verebileceğini ifade etmişti.

Tamam, önce güvencilerin ve Halil Ünal dönemlerinin borçları vardı. Ama bu borçları ve transfer yasaklarını bilmeyen yoktu. Örneğin Halil Ünal ve ekibi geçen sezon bu aylarda yaklaşık 6 Milyon TL'lik bir ödeme yaparak transfer yasağını ortadan kaldırmış ve lisansları maçlara yetiştirmişti. Yine sezon boyunca resmi gelirler olmamasına karşın bulunan kaynaklarla futbolculara ve teknik heyete yaklaşık 13 Milyonluk bir ödeme yapılmıştı. Resmi gelirler ise Faktoring bankalarına gitmiş. Yani borçlar azalmış.

Bu kulübün sorunu bugünün sorunu değil. Kulübün önünü açmak isteyen açar. Kaynak bulmak isteyen bulur. Hesap kitap ortada. Hata varsa, kulübün parası çarçur edildiyse hukuk var, adalet var. başvurun ve bu kulübü zarara uğratanlardan hesap sorun.

Dediğim gibi transfer yasağı bugün gelmedi. Devre arasında geldi. Zaten devre arasında gelmeseydi Ünal ve arkadaşları bir kaç transfer yapar ve bu takımı süper lige taşırdı. Olmadı. Bir penaltı, bir 8 dakikalık bocalama takımı ne hallere getirdi.

Suçlu aramak kolay. Gün suçlu arama günü değil. Çözüm üretme günü. Birde şeffaf olma günü. Umarım yeni yönetim sağlıklı adımlar atar. Sorunların çözümü için istişarelerde bulunur. Transfer yasağını kaldırmak lobicilikten geçer. Bunu da sağlayacak güçler vardır aramızda elbet. Bu yönetime güveniyoruz. Yeni yüzsünüz. Yıpranmadınız. İsteyerek geldiniz. Hevesiniz var. o zaman buyurun iktidar desteği de var. aynı şekilde Belediyelerde yanınızda. O zaman bu işi çözün ve takımı süper lige taşıyın. İşte o zaman sizin yönetiminizdeki yapıyı kimse kolay kolay yıkamaz. O zaman Halil Ünal dahil diğer başkanlığa hevesli kişiler sadece localardan ve TV'den maçları izlemek zorunda kalırlar.

Yorumlar (2) / Onay bekleyen (2)

Yorum Ekle

Mustafa

17 Temmuz 2017 16:03
Sendeki bu Halil hayranlığı hiç bitmeyecek galiba....

ekrem

17 Temmuz 2017 20:24
pintoyu kim getirdi